Dovolenka pri mori na 6 dní - zamietnutie žiadosti o uvoľnenie dcéry

daniela237
10. okt 2024

Dobrý deň, vybavila som na poslednú chvíľu dovolenku pri mori na 6dni s odchodom budúci týždeň v pondelok. Poslala som riaditeľka žiadosť o uvolnenie dcéry (9rocnik) a ona nám zamietla a odvolala sa že nesúhlasí a dôvod uviedla povinná školská dochádzka.pri Tom dcéra vynechala za tento školský rok len 3dni a známky na dobré. Dovolenka je zaplatená.Prosim vás ako to mám riešiť. Pekné som ju poprosila a aj tak nám napísala že nesúhlasí.

ssimusska
10. okt 2024

@daniela237 Neviem koľko dní sa môže ospravedlniť z rodinných dôvodov, tak daj tie a na ďalšie by som poprosila lekári nech ju výpíše ( ja som mala takú čo s tým problem nemala )

sense
10. okt 2024

@daniela237 skús cez riaditeľa, ale takéto veci treba riešit skôr ako zaplatiť dovolenku. Môžeš skúsiť poprosiť lekára aj keď teda učiteľke bude asi jasné že je to ucelove

slavomira236
10. okt 2024

ospravedlnit moze zo zdravotnych dovodov 5dni v kuse..s predpokladam ze pride opalena z dovolenky. A ked uz ziadost davali tak uz budu vediet kde su .riaditelka ma pravo zamietnut. Pred zaplatenim jej trebalo zavolat spytat sa.

mirka2405
10. okt 2024

@daniela237 dobry den, na 5 dni moze ospravedlnit aj rodic .

vierka82
10. okt 2024

Tak ja by som sa žiadnej riaditeľky nepýtala.5dni môže ospravedlniť rodič

slavomira236
10. okt 2024

@vierka82 moze ale zo zdravornych dovodov

vierka82
10. okt 2024

@slavomira236 veď treba napísať zo zdravotných dôvodov.pohoda 😊

slavomira236
10. okt 2024

@daniela237 my sme boli koniec juna posledne 3dni skoly ale volala som najpr z cetovky ucitelke az yak zaplatila

katica06
10. okt 2024

@daniela237 možno tu budem za zlú, škola nie je holubník. Hlavne nie v 9rocníku, veď monitor, príjmačky. Stojí vám to za to že jej môžu robiť prieky keď po neschválenej ,, dovolenke,, príde opálená z dovolenky?
Keby si bola zamestnávateľ a neschváliš podriadenému dovču, ten sa dá na maródku a po týždni príde vysmiaty opálený do práce tebe by bolo ok?

slavomira236
10. okt 2024

@katica06 suhlasim. Su krajiny kde by si to nedovolili uz by kontaktovali socialku. Tu si kazdy robi co chce..dieta abi nepovie v skole ze bolo na dovolenke aj opalene bude.

zafir01
10. okt 2024

@daniela237 tento týždeň nás náš riaditeľ školy prosil ,aby sme tieto dovolenky zredukovali . Že doteraz nič nezamietol ,no začína to byť neúnosné . Zrovna týždeň dozadu púšťal tri deti z jednej triedy do Egypta . A ďalšie z iných tried. Každým rokom tieto dovolenky stúpajú nie len ako predĺženie jesenných ,jarných ,či veľkonočných prázdnin ,aké aj pomimo ,čo vnímajú ostatné deti ,a tiež chcú ísť s rodičmi v piatok ja výlet miesto školy .
Je to taký trend posledných rokov . Ktorý sa mne ako máme troch detí príliš nepáči, hoci som ho využila tiež raz a dúfam ,že naposledy ( posledný júnový týždeň ,keď už boli známky uzavreté ) . A syn za 6 rokov dochádzky do školy vymeškal spolu 25 hodín .

V 9 triede majú toho deti pomerne dosť .monitory a prípravy na strednú .môj názor je ,že isté pravidlá treba dodržiavať.
Myslím ,že teraz nemáš veľa možností .
Môžeš ju osoloravedlnit zo zdravotných dôvodov . No ty dávaš len žiadosť o ospravedlnenie. Keďže bude jasné ,že chorá nebola , hodiny nemusia a podľa poriadku by ani nemali byť ospravedlnene . Ak ti to nevadí ...
Takže buď prídeš o peniaze z dovolenky , alebo dcéra ostane doma ,alebo bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou neomluvenych cca 30 hodín školy . Je na tebe ,čomu si otvorenejšia

zafir01
10. okt 2024

@slavomira236 my sme šli na 3 týždne na spoznávanie trip do Taliansku . A bola som osobne za riaditeľom , vysvetlila mu ,že v kombinácii s omnoho priaznivejší mi cenami a prácou ,je lepšie ísť takto , že som urobila itinear taký ,aby syn siestak spoznal čo najviac aj z toho ,čo sa učili ,šli sme po stopách 2 sv vojny ,ale aj galilea aj Leonarda sa vinciho , či boli pri hrobe sv.Mikulasa ,a popri tom syn všade používal aktívne angličtinu a dávali sme mu čo najviac príležitosti komunikovať v inom jazyku . Takže aj triedna aj riaditeľ mu s radosťou pol roka vopred odobril výlet ,až potom som tobookla ubytovania a kupovala vstupenky ,a nakoniec sme šli tri dni pred uzavretím známok ,s tým ,že všetci vedeli ,že musí mať všetko uzavreté a tsk už od januára zbieral známky ,aby ich mal dostatok .

luliu
10. okt 2024

@daniela237 nemôžeš s tým spraviť nič, takéto veci sa riešia pred zaplatením dovolenky. A riaditeľka má pravdu, je povinná školská dochádzka a na dovolenky a výlety sú prázdniny

slavomira236
10. okt 2024

@luliu ono nechapu ze ked napisu ziadost tak ta schvalena byt nemusi. Preto da dava ziadost..

zafir01
10. okt 2024

@vierka82 lenže podla väčšiny školských poriadkov ( možno je to je váš inak) , je to tak ,že rodič neospravedlňuje žiaka , rodic žiada o ospravedlnenie .a tam je zásadný rozdiel . Žiadosti sa vyhovieť nemusí . Najmä keď učiteľ vie ,že žiadosť je neoprávnená a dieťa chore nebolo . Vtedy sa zapíu neospravedlnené hodiny , a tým to vlastne väčšinou konci . Ak sú však vzťahy dobre ,ostane ti pritom ,že učiteľ to ticho zakceptuje ,no nerobí to dobré vzťahy rodic-skola

laurita285
10. okt 2024

@slavomira236 ale sú krajiny, kde má zmysel chodiť do školy pre tie deti... čo by som teda o našich školách netvrdila :D Keď sme jednoducho posledný v tabuľke, tak sme posledný. 😂

tamky123
10. okt 2024

No vynechala len 3 dni, ale prešiel mesiac a do konca prvého pol roka to môže byť aj 30 dní. Takže preto riaditelia neradi uvoľňujú takto skoro. Skôr su tolerantnejší na konci šk.roka.

zafir01
10. okt 2024

@laurita285 prečo takto generalizovať ? Ak je škola kde máš deti posledná v " tabuľke " a si nespokojná ,tak si ich prehod .. škola ,kde mám ja dve deti a tretie pôjde o pár rokov má vysokú úspešnosť v monitoroch ,v súťažiach a vyprodukovala na svoju veľkosť pomerne dosť úspešných ľudí . Zažila som školstvo v iných krajinách ,a sú štáty aj v sú ,kde ti tiež nie je výhra ,pokiaľ si neoriplatis za privátne vzdelanie .
A teda ak mám pocit ,že niečo nie je zle ,prečo k tomu neprispiet ,aby ti bolo ešte horšie však ?

laurita285
10. okt 2024

@zafir01 Priemer je bohužiaľ daný 😂 je vysoko pravdepodobné, že autorka má deti v škole ktorá stojí za hovno, takže 5 dní neprítomnosti tie deti nespasí ani nezachráni ani nedorazí. Bude to stále rovnaká ničota. Toť vše čo som chcela povedať.

petamich
10. okt 2024

Obavam sa, ze ak nechces dcere vyrobit problem, tak by som riesila posunutie dovolenky. Ak napriek zamietnutiu ziadosti na dovolenku pojdete a vrati sa opalena, tak ten problem vyrobis a mozes tym ovplyvnit zvysok roka pre dceru. Riaditel ma pravo ziadost akceptovat ale nie povinnost - preto je to ziadost 🤷‍♀️

lukbe
10. okt 2024

Hmm, zdravotné dôvody môžu byť aj tie, že pobyt pri mori potrebuje. Jasné, mohol by byť iný termín, ale co už. Svet sa nezrúti, dobehne to.(a to som učiteľka).

anketkarka
10. okt 2024

Nevyrábala by som dcére problém len pre dovolenku. Skús posunúť termín.

zafir01
10. okt 2024

@laurita285 potom je to pokrytectvo a úžasný príklad pre vlastné deti ... Nástupom do školy súhlasiť so školským poriadkom ,a potom nadávať na školstvo a poriadok porušovať .
Ak nie som spokojná so školstvom , vybavim IŠP , prípadne inú školu , a nerobím si holubnik z inštitúcie ,a rešpektujem nastavené mantinely . Myslím ,že riaditeľ by vôbec nemal problém žiačky pustiť po monitoroch .
Zopakujem sa ,ale ak sa toto stane štandard ,čo už sa na na niektorých školách stal , som si istá ,že sa zakročí inak ,a to nie šk.poriadkom ,ale nadradeným zákonnom , keďže počty vymeškaných , neospravedlnených hodín tiež znižujú kredit na školách

belllinka
10. okt 2024

@daniela237 tak nechaj dcéru doma

janulik270
10. okt 2024

Keďže ide len o 6 dní s riaditeľkou by som to neriešila.
5dni rodič ospravedlní a jeden deň lekár

zafir01
10. okt 2024

@daniela237 autorka k tebe konkrétne . Byť na tvojom mieste ,keď už je dovolenka kúpená , choď za riaditeľkou osobne a vysvetli jej situáciu . Pre mňa by to bola najvhodnejšia cesta ,ako si nevyrabat problém .
To ,že dcéra má " len" 3 dni nie je argument . To je cca 18 hodín hneď za prvý mesiac ,čo nie je málo . A známky má dobré ... To má trojky ? Chces ,aby ti vyhovela ,tak urob aj ty niečo pre to ,a obetuj ten čas a choď za ňou osobne ,

laurita285
10. okt 2024

@zafir01 Na Slovensku v podstate veľmi nemáš na výber. Najmä pokiaľ nie si z BA/KE. Musíš dieťa hodiť na sprašivelú školu, kde učia akurát tak dinosaury z učebníc, ktoré snáď zažili aj Máriu Teréziu :D Domáce vzdelávanie či IŠP nič nerieši. Rovnako ani " iná škola" nie je na dosah keď by dieťa muselo dochádzať 300-400km denne... Jednoducho aké zhnité školstvo taký zhnitý prístup :D

zafir01
10. okt 2024

@janulik270 a co napíše v žiadosti o ospravedlnenie? Že je chorá ? A potom príde dcéra z boxerskymi copikmi s camelonom a opálená dohneda ?
Ospravedlnenie sa vždy píše formou žiadosti, ( rodič žiada o ospravedlnenie,a žiaka z vymeskanej dochádzky ospravedlnuje škola ) a tej vyhovieť nemusí ,keďže už vedia ,že budú na dovolenke a dcéra chorá nebola .

katica06
10. okt 2024

@laurita285 ja ako rodič, keď viem že určitá škola je na 💩tak buď tam dieťa nezapíšem, alebo ak tam už je, hľadám iné , lepšie možnosti v okolí.
Predpokladám, že autor nie je napr z rómskej osady aby jej bolo fuk vzdelanie dcéry, kebyže vie že škola je na💩 tak jej záleží na vlastnom dieťati natoľko aby jej našla lepšiu školu.

petka552
10. okt 2024

@daniela237 nemala si to vobec riesit so skolou, ale ist za lekarkou nech ju vypise. Teraz to uz bude okate ale aj tak by som sla. Ja som tiez tak bola ked som bola decko a to uz mam davno po 30tke a nikto z toho nerobil halooo… proste ceny dovoleniek v lete su masaker tak treba vyuzit situaciu. Daj jej 50diatku opaľoval a nepride opalena 😂