Dostanem sa na zdravotnú?

dianadrabilova
24. jún 2023

Dobrý deň, mám len otázku

Som v ôsmom ročníku, chcela by som ísť na druhý rok na strednú zdravotnú školu, ale neviem či sa tam dostanem, známky mám vraj v pohode, SLOVENČINA, MATEMATIKA, CHÉMIA - 2, BIOLÓGIA -1, to sú myslím tie podstatnejšie predmety, 6 dvojok mám a 5 jednotiek, hovoria mi že mám šancu sa tam dostať, ale ja sa bojim, že mi to nevyjde, viem, že ide ešte aj o známky v polroku v deviatke, ale známky mám skoro stále rovnaké, a ešte by som sa chcela spýtať z čoho sa na zdravotnú robia prijímačky

Ďakujem

sasa1310
24. jún 2023

@dianadrabilova prijímačky biologia 7.ročník a Sj a áno, mala by si sa dostať. Držím palce

deti95060810
24. jún 2023

brali do úvahy aj monitor - zarátavali body - presne toľko koľko si dostala na monitore, toľko ti zarátali...
dostať by si sa mala...
boli prij. z chémie a zo sj, ale na iný odbor boli zo sj a biol.

alexia33
24. jún 2023

@dianadrabilova ahoj, o štúdium ktorého odboru máš záujem? Na prijímačkách je spravidla chémia/biológia + SJ

sandra19860
24. jún 2023

.

cindy22
24. jún 2023

@dianadrabilova ja som na zdravotke studovala a musím povedať, že prijímačky boli celkom ľahké, dostala som sa bez problémov a tiež moji spolužiaci čo neboli nejakí géniovia.
Ale asi aj záleží o aký odbor máš záujem, iná kapacita sa bude hlásiť na maséra a iná zasa na farmaceutického laboranta.

pikachu999
24. jún 2023

@dianadrabilova ak chces počas praxe utierat zadky tak smelo do toho ;) tá škola nie je med lízať..

avanka
24. jún 2023

@pikachu999 zvláštny komentár..toto povolanie nie je povolanie, ale poslanie a ak autorka študovať chce, treba ju povzbudiť..
@dianadrabilova áno, máš šancu. Ja mám tiež zdravotnú školu, odbor všeobecná sestra, spred 24 rokov..boli to krásne roky.
Šla som ďalej na výšku, pracujem v CSS a áno, aj ako vysokolskolsky vzdelaný človek prebalujem a umývam podľa potreby, a vieš čo? Vôbec mi to nevadí, robím to rada, lebo svoju prácu milujem.
Nenechaj sa odradiť , držím palce

matqa411211
24. jún 2023

@pikachu999 a tebe bude kto utierať zadok?! Trápny komentár

pikachu999
24. jún 2023

@avanka ja som jej len napísala aká je realita..lebo nie každé dieťa vie do čoho ide ;)

zuzanka.zuzu
24. jún 2023

na zdravotku? a to sa poslednými rokmi stala nejaká výberová škola alebo čo? lebo za mojich čias tam chodil odpad, mestské ku*vy, tí čo prepadli na gympli, dedinské jednoduchšie dievčatá... akože tú školu skončil každý kto sa tam aspoň ukázal, dostal sa tam úplne hocikto, ale však tam nikto nechcel, deti tam rodičia "neposielali", decká tam proste "skončili"
PS:to sa vážne pýtam, lebo už som si všimla viac tém na túto otázku, či sa tam niekto dostane... tak teraz neviem či sú to také tie večne ustráchané typ, alebo fakt sa niečo zmenilo

pikachu999
24. jún 2023

@zuzanka.zuzu nezmenilo..dostane sa tam hocikto , nie sú náročné prijímačky vôbec

jaaty
24. jún 2023

@zuzanka.zuzu prepáč, netuším kedy si študovala ty, ale keď som išla na zdravotnú ja (1986-1990) určite tam nechodil odpad ani nikto z tých čo si ty tak inteligentne nazvala. Normálne sa mi rozum zastavuje nad tvojim názorom!!!

dianadrabilova
autor
24. jún 2023

@alexia33 zdravotnícky záchranár, záchranárka chcem byť

dianadrabilova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dianadrabilova
autor
24. jún 2023

@zuzanka.zuzu noo prihlášku dám aj na policajnú do Ke ale taam bude ťažké sa dostať, pochybujem že by som sa tam dostala

jaaty
24. jún 2023

@dianadrabilova držím palce 👍

matqa411211
24. jún 2023

@dianadrabilova záchranarka zo zdravotky nebudes, na to potrebujes vysoku skolu

avanka
24. jún 2023

@pikachu999
@zuzanka.zuzu no neviem..ja som študovala v rokoch 1995-1999 a teda poviem vám, vtedy to bola výberová skola, bolo nás prihlásených okolo 150 a brali 20. Na gymnázium bola menšia plnka.
Teraz možno berú každého,ale vtedy rozhodne nie. Celý rok nás pripravovali na prijímačky

avanka
24. jún 2023

@pikachu999 tak myslím, že to má zistené. Teraz študujú len ako sanitari a na sestru musia mať vs.. je to teraz taký zvláštny systém. My sme vedeli a robili všetko

sandra19860
25. jún 2023

Zo zdravotnej školy je ťažšie sa dostať na medicínu ?

luliu
25. jún 2023

@zuzanka.zuzu úbohý komentár, uvedomujes si akú prácu robia? Absolútna neúcta, grc, radšej roluj ďalej ako takto úboho reagovať .....

luliu
25. jún 2023

@sandra19860 samozrejme, zo zdravotnej budes sestrička, záchranár, sanitar .... Ak chces byť lekár, treba gymnázium

sandra19860
25. jún 2023

@luliu : Dcéra rozmýšľa nad gymnáziom a zdravotnou...po strednej škole by chcela skúsiť VŠ ako lekár , prípadne psychológ.

luliu
25. jún 2023

@sandra19860 zo zdravotnej sa bude musieť veľmi veľa učiť sama, aby sa dostala na medicínu, tam nie sú predmety na takej úrovni ako na gymnaziu

avanka
25. jún 2023

@sandra19860 určite na medicínu z gymnázia. Tá príprava je neporovnateľná. Na zdravotnej sme chémiu,fyziku mali len prvé 2 roky a to je na prijímačkách na medicínu gro

zuzanka.zuzu
25. jún 2023

@luliu ja som sa nevyjadrovala o ich práci, ale o tom kto na tú školu išiel a žiaľ bolo to tak, moji 2 spolužiaci ktorí na gympli prepadli išli na zdravotku, samozrejme ju skončili a to s rovnakým prístupom k učeniu. proste ju skončil hocikto a na tú školu išli lebo museli, inde ich nechceli. tak čo to vypovedá?

jaaty
25. jún 2023

@zuzanka.zuzu podľa dvoch ľudí hodnotíš kvalitu školy, ktorú si neabsolvovala? Ja hej a musím povedať, že skvelá škola, skvelí učitelia, žiaden odpad! Dievčatá boli empatické, komunikatívne a inteligentné. Z mojej triedy sme 2 iišli na psychológiu, ďalšia na vzdelávanie dospelých, jedna na právo, ďalšie na medicínu a pedagogiku. Tak prosím zvažuj slova, ktorými hodnotíš to čo nepoznáš. Aj to je znakom inteligencie človeka 😉

zuzanka.zuzu
25. jún 2023

@jaaty fakt ma nemusíš urážať ty inteligencia 😉 píšeš ako by bola len jedna zdravotná škola v sr 😀 a nie podľa 2 ľudí, hore som spísala príklad kto všetko tam cca chodil, proste spodina, viem akú mali ľudia mienku o tej škole, žiadna výberová to veru nebola, môžeš sa hnevať kolo chces... viac nemám záujem o tomto diskutovať, točíme sa dokola

jaaty
25. jún 2023
dianadrabilova
autor
25. jún 2023

@matqa411211 veď ja viem, aj na vysokú chcem ísť