Digitálny žiak - stále nemáme kód

11. okt 2023

Ahojte. Registrovali sme syna hadam v juni a stale neprisiel kod na uplatnenie. Vsade citam, ze to trva dlho, ale mne sa to uz nepozdava. Ved uplatnit sa to da iba do konca oktobra. Skusali ste tam volat, pisat? Zistim tym nieco? Zodvihnu? Dakujem.

kakakina
11. okt 2023

Ani my ešte nemáme ,registrovali sme v júli .Uz ani nedúfam že príde 😢

vulka
11. okt 2023

My sme volali. Tiež sme sa registrovali v lete. Povedali, že oni musia všetko ručne kontrolovať a treba čakať. Ale minulý týždeň sme sa dočkali a už aj kúpili.
Inak pozastavujem sa nad tým, že ak vedeli, že to budú ručne všetko kontrolovať, prečo si na leto nezobrali brigádnikov?
Na Vašom mieste tam volám, píšem, otravujem,...

zuzinabila
11. okt 2023

@kakakina ale prosim vas,preco tak tragicky??upozprnovali ze to moze trvat aj dlho..ved zavolajte a popytajte sa.

alusha
11. okt 2023

my sme registrovali 4.9. a tento tyzden to prislo... lehotu na kupu zariadenia predlzili do konca novembra, bolo to tento tyzden v spravach... zalezi aj na tom, aka ste skupina, ak ako prvak na strednej, tam nemaju velmi co kontrolovat a ide to rychlejsie, ostatne skupiny, ze su pracnejsie, lebo musia preverovat kazdeho samostatne

elinka5
11. okt 2023

Ja som registrovsla dcéru teraz v septembri a tiež nemám kód. Volala som a už na začiatku automat hlási, že všetky žiadosti budu vybavené. No majú na to už le necelé 3 týždne. Som veľmi zvedavá.

avanka
11. okt 2023

@vulka tam nič neuponahlas,ani nepomôže, keď budeš otravovať. Oni ti len povedia, že žiadosť je zaregistrovaná, evidujú ju a máš čakať.
Nám včera kód prišiel

rachel36a
11. okt 2023

Ono je to aj tým, že ľudia hlava nehlava registrovali vsetky deti, bez toho aby si riadne prečítali podmienky...poznam kopu ľudí čo registrovali deti a viem že na to nárok nemajú...

lela1
11. okt 2023

@alusha prosím vás,predĺžili lehotu na kupu notebooku do novembra ci vybavenie žiadosti do novembra,máme s tým problém nechce nám zaregistrovať tel číslo tak je to na technickom riešení,bojím sa že ti nestihneme

vulka
11. okt 2023

@lela1 Na webe digižiaka som nenašla nič o predĺžení termínov.

autor
11. okt 2023

@vulka volala som, automaticka odpoved je tam, ze ziadosti podane do 30.9 registruju, pracuju na nich a ze netreba za to volat s operatorom, ze na tom pracuju. Tak ako neviem. A operatorom som nehovorila.

autor
11. okt 2023

@elinka5 presne automat to hlasi hned. Ze za to volat ani netreba s operatorom. Ach. Hroza toto vybavovanie. Ze urady su prepojene a vsetko sa lahsie vybavi ako v minulosti, no teda prd, nehrozi. Co urad to hodiny behaciel, volaciek, vybavovaciek, neskutocne nieco v tomto state. Clovek aby na vsetko bral dovolenku.

pkgirl30
11. okt 2023

ja som syna registrovala v júni a pred mesiacov v septembri mi prišla správa že moja žiadosť je v procese overovania a ak mám nárok bude mi poslaný kód....musíte byť trpezliví, nijako to neuponáhlate

alusha
11. okt 2023

@lela1 v spravach bolo len na kupu zariadenia ze predlzili, pretoze nestihaju vyhodnocovat

martul
11. okt 2023

Ja som registrovala začiatkom septembra, kód prišiel včera.
Niekde je určite chyba, volala si im?

kakakina
11. okt 2023

@zuzinabila to nieje tragicky,len smutne,chalan sa teší ,ale keďže bolo povodne že do konca októbra ,tak už veľmi neverím,že to stihnú .Ale neboj nebudem skákať z mosta 😉

lela1
11. okt 2023

No my máme taký problém,že zaregistrovaný síce je ale moje tel.cislo nejde overiť,volám tam každý deň a jeden nevie o druhom,presviedčajú má že to musí fungovať,že to budú riešiť a nikto nič nerieši,nestalo sa to vám niekomu,neviem kam sa už mám obratit

victoriab
11. okt 2023

nam vcera konecne prisiel, registrovala som ho snad skor ako ty...

simoli
17. okt 2023

Registrovala som 4.9.2023 a prišiel mi 10.10.2023. Žiadosť sme dávali pre prváka. Dlhšie trvajú žiadosti, ktoré sa preverujú a nejde o prvákov SŠ.

duratlicka
19. nov 2023

Ja som dcéru registrovala v marci a odpoveď prišla včera. Som SZČO a asi nevedeli, ako rátať ten príjem. Dĺho preverovali.

tereza93
11. dec 2023

ja som dostala email od digitalneho žiaka že nárok mám schválený ale validačný kod nemám do teraz a aj ked mi pošlu tak čas zakúpenia bol len do konca novembra tak neviem ked mi ten kod pošlu či stim mam ist pre zariadenie
som jedina alebo je na tom tak isto aj dakto druhý