Deviatak chce ísť na policajnú akadémiu

sofia_15
12. júl 2024

Teoreticky. Keď deviatak chce ísť na policajnú akadémiu, je lepšie, keď pôjde na gymnázium alebo zdravotnícku školu odbor praktická sestra?

patka06
12. júl 2024

gymnázium

betulinka1
12. júl 2024

@sofia_15 za mna gymnázium

deti95060810
12. júl 2024

z odboru zdravotná sestra na policajnú akadémiu? prepáč, ale to počujem prvý krát... 🙄

1ryba
12. júl 2024

Je to úplne jedno.

pribinak
12. júl 2024

Je to úplne jedno. Na policajnú akadémiu mizes ísť z akejkoľvek strednej školy ktorú ukoncis maturitou

lonely66
12. júl 2024

@sofia_15 ideálne by bolo športové gymnázium, myslím si.... ale také nie je v každom meste.

@pribinak na každú vysokú školu môžeš ísť z ktorejkoľvej SŠ, to je asi úplne jasné každému. osobne som v tomto prípade za gymnázium. viac predmetov, rozhľadu, čo teda u policajtov predpokladám (alebo by sme mali predpokladať). zdravotná je predsa len už špecializovaná škola. ja by som v prípade rozhodovania medzi týmito dvomi volila gymnázium. lebo ak sa stane náhodou behom tých 4 rokov, že dieťa sa rozhodne ísť úplne iným smerom, z gym.sa odrazí prakticky hocikde. zo zdravotnej sú obmedzenejšie možnosti

pribinak
12. júl 2024

@lonely66 nechce sa mi doťahovať sa, ani vypisovať nejaké dlhé texty. Ale základná otázka bola či je lepši gympel alwbo zdravotná ak chce ísť na policajnú akadémiu, za mna je to úplne jedno

Tam budú dôležité psychotesty a fyzická previerka
Slovenčinu majú na oboch školách ako maturitný predmet
Čiže zas sme pritom, že je to jedno

lonely66
12. júl 2024

@pribinak nuž, áno. ja som na to hľadela zo širšej perspektívy. mnohokrát sa stane, že pubertiak na SŠ zrazu oľutuje, že nie je na inej, odkiaľ by mal lepší odpich na VŠ. stále pokladám gymnázium za lepšiu voľbu. môj prvý manžel šiel na FTVŠ zo strednej priemyselnej školy s maturitou. a dostal sa. čiže súhlasím s tým, že ide o zvládnutie skúšok. ak je dieťa bezproblémové v učení a je bystré a šikovné, tak je to jedno. lebo predsa len, okrem "talentoviek" bude mať aj teoretické predmety. autorka nech sa už rozhodne aj so synom, ako chcú, ideálne podľa jeho možností a schopností.

pribinak
12. júl 2024

@lonely66 ale ty už rozvíjaš niečo úplne iné.
Ja som odpovedala na zadanú otázku

lonely66
12. júl 2024

@pribinak práve som si pozrela podmienky prijatia na PA a usúdila som, že gymnázium je lepšia voľba

sofia_15
autor
12. júl 2024

@deti95060810 Asi je to blbosť ale lepšie ako z obchodnej

sofia_15
autor
12. júl 2024

@lonely66 Ďakujem za odpoveď, ale na začiatku vety som napísala „teoreticky”. Ja idem ešte len do deviny a zaujíma ma iba názor ostatných.

sofia_15
autor
12. júl 2024

@lonely66 A ospravedľňujem sa za nedorozumenie. Napísala som blbo ten názov diskuzie.

lilian183
12. júl 2024

@sofia_15 ja som mala na vysokej škole spolužiačku, ktorá školu nechala tak. Začala na inej vysokej škole študovať predškolskú pedagogiku, alebo niečo podobné. Má titul Mgr. Potom študovala 2roky v Pezinku na policajnej strednej škole a teraz robí na železničnej polícii. Spolužiak so ZŠ študoval na vysokej škole fakulte telovýchovy a športu a robí policajta. Neviem či nemá len bakalara skončeného.

roxanka1
13. júl 2024

Ideálne by bolo toto ak sa naozaj chce venovať tejto činnosti

aeruginosa
14. júl 2024

V zasade je to uplne jedno.. ak by ale chcel strednu skolu, ktora suvisi s touto oblastou, tak jedine, co je tomu na Slovensku najblizsie, je toto: https://www.nasaskola.sk/ Je to ale sukromna skola, ak chce byt policajt/vojak/… musi samozrejme dalej pokracovat v studiu ako aj z gymnazia/zdravotnej/…