Dcéra bola na prijímacie skúšky a určite ju vezmú. Nemusí už ísť na ďalšie?

rebeccasara
11. máj 2022

Ahojte, môžte mi prosím poradiť? Moja dcéra bola na prijímacích skúškach,na 100%ju vezmú,tak na ďalšie už mi nechce ísť. Môže už na tie druhé neísť? Ďakujem

lilianka28
11. máj 2022

Nemusí ísť na druhé. Aj my sme tak pred pár rokmi robili.

xena0
11. máj 2022

Nemusí ísť na ďalšie

polyana
11. máj 2022

Ak sa bavíme o príjimačkách na strednú, tak nám volala riaditelka zo strednej školy, kde bol syn na prvý termín, že nech sa zúčastní aj skúšok na druhej škole. Pritom sme vedeli, že urobil aj tie na prvý termín

lucka_ke
11. máj 2022

nemusí, ale treba oznámiť riaditeľovi školy, že nepríde

nikaeli
11. máj 2022

Moja dcéra bola prijatá v prvý termín na prvú školu minulý pondelok, v stredu som ju bola zapísať a podpísať zmluvu u riaditeľky. Teraz v pondelok boli prijímačky na druhú zvolenú školu a už na ne nešla. Škola s nami komunikovala cez EduPage, tak som im poslala správu, že sa prijímačiek nezúčastní.

zuzidr
11. máj 2022

ako vie, že ju vezmú? inak mám pocit,že všade berú o tretinu menej detí ako sa hlási....ja to asi nechápem, na školu, kde som ja chodila boli 4 odbory po 20 detí a teraz tam beru 9,12 detí....no sama som zvedavá ako sa to utrasie všetko

lucka_ke
11. máj 2022

môj syn bol na prvých a potom ochorel, oznamovali sme riaditeľke, že nepríde a žiadali o náhradný termín a no a z prvej školy mu prišlo, že je prijatý tak sme znova oznamovali, že už náhradný termín netreba, ale určite treba komunikovať, aby nečakali zbytočne na dieťa

levandulova85
11. máj 2022

Ako je možné, že viete, že ich vezmú? Veď výsledky sa tento rok zverejňujú 18.5.

zuzidr
11. máj 2022

@levandulova85 no tiež som prekvapená, niektoré školy zverejnili, niekto to má vybavené ved to tak je vždy...len fakt neviem načo je dobré čakať dva týždne a nervovať deti....hlavne pri školách čo brali o tretinu menej detí ako sa hlásilo

januska12323
11. máj 2022

Ak nemáte oficiálne že ju vzali tak nech pekne ide aj na druhé. Povedať mohli ale to nie je na papieri.

dzejsik
11. máj 2022

@levandulova85 niektoré školy zvykli zverejňovať dosiahnutý počet bodov v tabuľke a podľa čisla sa dalo si pozrieť seba a potom neskoršie dali ofic. zoznam

nikaeli
11. máj 2022

@levandulova85
@zuzidr
moja dcéra vedela výsledky hneď v ten deň na obed, boli tam iba 9. Limit prijatých žiakov bol 18. Podmienky splnili všetci, hneď dostali rozhodnutie o prijatí a v stredu sme mali prísť na zápis.

zuzidr
11. máj 2022

@nikaeli fuuu to bola aká školy? v našom okolí všade brali o polovicu aj tretinu menej ako sa hlásilo

zuzidr
11. máj 2022

@nikaeli ale teda gratulujem

renka30
11. máj 2022

Dcéra mala ísť dnes na tretie prijímačky, ale keďže už včera vedela, že ju zobrali na inú školu tak som tam volala, že nepríde, lebo už je prijatá inde.
@levandulova85 niektoré školy už posielali rozhodnutie, nám prišlo do edupage včera z jednej kde bola v pondelok a dnes z druhej, čo bola minulý týždeň. Podľa mňa je to tak, že najneskôr 18.5. musia zverejniť výsledky.

zuzidr
11. máj 2022

@renka30 nie je to najneskôr, čítala som usmernenie a 18.5.2022 mali všetky školy zverejniť výsledky...nebolo uvedené že "do"

renka30
11. máj 2022

@zuzidr tak možno ide o to, že zverejniť poradie uchádzačov treba 18.5. (neviem, nehádam sa) ale jednotlivo asi poslať rozhodnutie môžu, každopádne nám už prišlo rozhodnutie z 2 škôl

levandulova85
11. máj 2022

Nie, tento rok to konečne malo byť tak, že všetky školy zverejňujú výsledky naraz. No ako vidieť, opäť má každý rozhodnutie MŠ na háku....Škoda

nikaeli
11. máj 2022

@zuzidr ďakujem, mala som celkom obavy, dcéra je dyskárka, nebolo to ľahké. Ide o súkromnú strednú odbornú školu, kde je viac odborov. Teraz pozerám jej obe pozvánky a na oboch je uvedené, že výsledky budú zverejnené najneskôr do troch dní. Mnohí jej spolužiaci už tiež vedia, ako dopadli, niektorí žiaľ neboli úspešní a už posielali odvolanie.

kingstonka
11. máj 2022

My máme deviataka až budúci rok, ale nemalo to byť tento rok tak,že obidva termíny sú plnohodnotné, a až po druhom termíne sa urobí poradie prijatých žiakov z obidvoch termínov? Iba rozmýšľam,ze keď bude dávať prihlášky, ci to je jedno na ktorú školu pôjde skôr alebo treba ísť tak kde chce sa viac dostať?

tosomja
11. máj 2022

Priateľovi dcéra nerobila prijímačky, rozhodovala sa medzi dvomi školami, bola na pohovor v prvej a hneď jej povedali, že ju príjmu. Na ďalši pohovor už nešla.

levandulova85
11. máj 2022

No tak, práve čítam, že rozhodnutia môže poslať aj skôr,avšak zozman prijatých môže zverejniť až 18.5. Ba dokonca by ani riaditelia nemali vyžadovať potvrdenie o nastúpení na danú školu skôr ako 18.5....ale inak, dobre, že sa niektorým deťom darilo a už sú prijatí, snáď aj ostatní sa dostanú na školy, ktoré si vybrali 🙂

luccija
11. máj 2022

@zuzidr tvrdíš si stále svoje
Oficiálne výsledky su 18.5., ale školy kde už prebehli 2 kola postupne píšu, že sú deti prijaté
My sme si mohli zatiaľ pozrieť na stránke aspoň na koľko bodov spravila nie ešte výsledky, ale tiež už polka triedy vie

zuzidr
11. máj 2022

@luccija prepáč čo si tvrdím svoje, že na stránke ministerstva je že oficiálne výsledky sú až 18.5.? tiež už máme jedno vyjadrenie a čakáme na dalšie tri, kde majú školy uvedené, že výsledky budú až 18.5. každá škola to má očividne po svojom

luccija
11. máj 2022

@kingstonka prvé sa dávajú tam kde chce ist najviac.Druhy týždeň bývajú skôr talentovky, bilingval.Moze si vybrať 2 školy, plus 2 bilingválne matematické, jazykové...talentové...takže celkovo môže ísť vyskúšať na 4 školy
Ak dobre napíše monitor na 90 ide na gymnázium bez prijímačiek a je hneď prijatý
Ak napíše na 80 je prijatý na odborné školy bez prijímačiek môže sa to líšiť ako si škola dá podmienky

luccija
11. máj 2022

@zuzidr ale aj naša škola má oficiálne 18.5. ale tie výsledky už majú prebehli 2 kola vyhodnotili to a prišlo na Edupage, že je prijata

19mmm71
11. máj 2022

@levandulova85 kopec byvalých spolužiakov syna sú prijatí ,niektorí to vedeli už v den skusok

luccija
11. máj 2022

@levandulova85 mne hovorila kamarátka učiteľka, že je to aj preto nech majú rodičia čas premyslieť čo ďalej, písať odvolanie..polka deti si vyberie inú školu, poradie sa zmení ..

janka1011
11. máj 2022

@kingstonka áno, obidva termíny sú rovnocenné. Je jedno, ktorú školu dáte ako prvú, urobí prijímačky a ak ho prijmú na obidve, môže si vybrať. Tým pádom na tej druhej škole uvoľní jedno miesto niekomu, kto skončil pod ním.

janka1011
11. máj 2022

@zuzidr áno, máš pravdu. Nám tiež na prijímačkách hovorili, že nemôžu zverejniť výsledky skôr ako 18.5 a aj na pozvánke tak bolo napísané a vlastne všade, čo som čítala. A zrazu včera skoro všetkým zo synovej triedy prišlo rozhodnutie. Ale ja som rada, aspoň vieme na čom sme a nemusíme tak dlho čakať. Ale je pravda, že to malo byť tak ako píšeš.