Dá sa prestúpiť na inú strednú školu?

lucinka9726
30. máj 2021

Dobrý deň, nedávno som písala diskusiu o odvolaní,no tá mi bohužiaľ nevyšla. Záväzne som nastúpila na obchodnú akadémiu,ktorá vyučuje v anglickom jazyku bilingválnym spôsobom. Moje plány sú také, že by som prestúpila na svoju vysnívanú strednú školu do 15.septembra. Chcem sa len spýtať, že či to je vôbec možné do tohto určeného dátumu a ak áno, tak ako? Nie som si istá, či musím robiť skúšky znova ale úprimne si myslím, že nie, pretože som kritéria splnila aj s pohovorom aj s prijímacími skúškami.
No neviem, našiel by sa tu niekto, kto by mi vedel poradiť?

deti95060810
30. máj 2021

na tvoju vysnívanú školu ťa nezobrali ani po odvolaní? porozumela som správne?
Ak ťa nezobrali ani na odvolanie, tak už sú všetky miesta obsadené - kapacita školy je naplnená....
Kedysi bolo ešte aj ministerské odvolanie - len či je to možné ešte aj v dnešných časom to neviem.... Skôr by vedeli povedať na škole, alebo skús sa informovať u svojej kariérnej poradk.

lucinka9726
autor
30. máj 2021

@deti95060810 Áno, nevzali ma ani po odvolaní. Ale zvláštne je to, že mi vyjadrenie stále neprišlo. Akurát mi povedali, že hneď ako sa uvoľní miesto, tak mi dajú vedieť. Možno tým mysleli to, že hneď ako niekto prestúpi na inú školu, tak vtedy.

nafka0483
30. máj 2021

@lucinka9726 Ako vies, ze ta nevzali ani na odvolanie, ked ti neprisla pisomna odpoved? Kym to nemas na papieri, tak nevies ci ta vzali, ci nie.

lucinka9726
autor
30. máj 2021

@nafka0483 Áno, to je veľká pravda. Ale na odvolanie už čakám 2 týždne a stále nemám nič..

sorciera24
30. máj 2021

@lucinka9726 až teraz sa riesia odvolania, stale sa an školach posuva poradie, čiže pokojne ešte môžes byť prijata..... prestup v septembri je teoreticky mozny, ak by mala skola volnu kapacitu (napr. neikto v septembri vypadne), podmienky by ti urcila skola...ale ak ams podane odvolanie a niekto by vypadol, volali by ti.....aj neskor....

0silvia0
30. máj 2021

@lucinka9726 este pockaj do konca juna, este nic nemusi byt stratene

nafka0483
30. máj 2021

@lucinka9726 No ved len cakaj dalej ;) a nerob zatial unahlene zavery.

anesim
30. máj 2021

@lucinka9726 ak budu mat miesto, tak sa bude dat prestupit. U dcery tak prisli v priebehu septembra (aj koncom) traja spoluziaci, a predtym tam ani nerobili prijimacky, a jeden im odisiel na inu skolu. Bolo to pred 2 rokmi

kikuska63
30. máj 2021

@lucinka9726 ja mam uz 2 roky po strednej skole a stale mi neprisla odpoved na odvolanie 🙂) ak ta neprijmu, tak nemusi prist