Čo vnímate ako najväčšiu bariéru pri výbere strednej školy?

svetlana23
16. apr 2024

ahojte, prave so synom premyslame kam by sme ho dali na strednu skolu v buducom roku, rad by isiel studovat odbor informatiku/informacne technologie, v BA su tu ale rozne na vyber..zaujima ma na co sa hlavne pozerate alebo co vnimate ako najvacsiu barieru pri vybere strednej skoly? ide mi hlavne o tu kvalitu, isla by som aj do sukromnej ale bojim sa ze ta cena sa neodzrkadli v konecnom dosledku na tej skole.. zalezi vam skor na recenziach, cene alebo ucebnom plane? dakujem

luccija
16. apr 2024

@svetlana23 tiež som si myslela, že stačí si len vybrať a spraviť dobre prijímačky🙂ale nečakala som taký natresk a malo miest.Ked môžem poradiť určite choďte na deň otvorených dverí, sleduj si stránku či robia prípravné kurzy atď...
Zbežne som pozerala všetko koľko detí sa hlási, koľko príjmu, predmety ..ak napíše dobre monitor môže byť prijatý bez prijímačiek.Ktoru zvažujete Halovu?ktorá IT je súkromná?Aj na gymnáziu Ivana Horvátha sa otvára rozšírený ročník na IT bude to novinka.Najvacsia bariéra je, že dobre uciacich sa deti je veľa a miest málo.

h2
16. apr 2024

@svetlana23 Blahoželám, syn musí byť génius, keď si myslíš, že váš hlavný problém bude, ktorú z toho množstva škôl si vy máte vybrať. 😂 Ďalej ma pobavilo, že to teraz ešte len začínaš riešiť. 🤦🏻‍♀️

luccija
16. apr 2024

@h2 robí prijímačky az budúci rok🙂
@svetlana23 pozri si stránku strednapremna.sk sú tam všetky štátne školy v Ba a odbory knižku ti pošlú domov zadarmo

h2
16. apr 2024

@luccija Pardón, myslela som, že v budúcom školskom roku.

svetlana23
autor
16. apr 2024

@luccija Halova je jedna z moznosti ale v poslednych rokoch som nepocula dobre veci o nej.. premyslali sme este nad jednou novou sukromnou IT, celkom sme si ju napozerali a boli na DOD a vyzeraju moderne a kvalitne, vola sa Skyro, jedine nie su zatial recenzie..

kaktusik007
16. apr 2024

@svetlana23 ja u mojho syna vnimam ako najhorsie ze je strasny stresmen... Teraz sa hlasi na bilingval, potrebuje body za olympiady - beru do uvahy iba tento skolsky rok -- a teda tak zle, ako ich napisal teraz, sa mu este nikdy zle napisat nepodarili..... okresne kola z matematiky vzdy daval na 1-3 miesto, teraz mal 4 body z 18, ani uspesnym riesitelom nie je 🤦‍♀️. Takze sa realne zacinam bat, ako napise prijimacky o par dni 🤷🏼‍♀️

lulamx
16. apr 2024

1. natresk na stredne skoly/popularne odbory,
2. nerozhodnost buduceho studenta,
3. studijne vysledky na zs

luccija
16. apr 2024

@kaktusik007 áno, body body niekde nazbierali žiaci od 5 r veľa bodov za olympiády a mali náskok.Moja olympiády ignorovala, takže musela zamakať.Ale úprimne ani som netušila, že sa berú do úvahy aj body za takéto aktivity a, keď už tak bolo neskoro.Ver mu!🙂stres spraví svoje.
@svetlana23 fakt?veď Hálova je jedna z najlepších čo sa týka elektrotechniky a IT tried.Na Zochovej a v Dúbravke veľa spolužiakov bolo ďaleko pod čiarou.U nás to boli dobri žiaci jednotkari a vela sa nedostalo kvôli miestu išli potom na OA bilingval do Petržalky a iné.

koniarova
16. apr 2024

@kaktusik007 ty máš môjho syna? 😂 Minulý rok vyhrával krajské kolá olympiád, dokonca bol druhý na celoslovenskom. Tento rok horko,ťažko 2x úspešný riešiteľ. 😁😁

kaktusik007
16. apr 2024

@koniarova evidentne ;)

koniarova
16. apr 2024

@kaktusik007 ale normálne si ma potešila. 😁

kaktusik007
16. apr 2024

@koniarova ze nie je jediny??? ;) ale ano, toto zistenie potesi.
@luccija ved sa snazim verit ;) pise test vseobecnych predpokladov, co som pozhanala kade tade na nete z inych skol tak to dava na 75-90%, co ked prenesiem na body je v prvej desiatke podla minulych rokov urcite, no stale je tam taka ta pochybnost, ze spravi blbost zo stresu...

teraz som vybavovala sutaz pangea, aby sa vobec skola zo slovenska mohla zucastnit --- co sa podarilo, a syn tam totalne pohorel. A co on vnima ako najhorsie - na finale do Prahy je pozvany spoluziak --- cize nasratost u syna level tisic 🤷🏼‍♀️🤣

koniarova
16. apr 2024

@kaktusik007 áno. Že nie je jediný. Ten môj tento rok posral, čo sa dalo. Normálne sa obávam monitoru aj prijímačiek,že čo tam vyvedie. Ako dal komparo,ak ste robili?

guudy
16. apr 2024

@koniarova ahoj, ktoru olympiadu robi syn?

katka700
16. apr 2024

@svetlana23 Čo viem od znamich, strašný natresk a málo miest na školách. Hlási sa 300-400 detí a berú 30. V tých 30 sú protekcni ktorým to miesto rodičia kúpili (neklamme si že nie, sme na Slovensku) . Zvyšok géniovia na prvých priečkach na prijímačkach. Šikovné ale nie nadpriemerne inteligentné deti nemajú šancu sa dostať na dobrú školu.

kaktusik007
16. apr 2024

@koniarova komparo nasa skola nepise 🤷🏼‍♀️ monitor ho caka buduci rok, ale teda sufam ze to uz bude na strednej. Nuz, ostava nam verit ze to decka daju. Ten moj sa ani nema co ucit --- a ostatni sa ucia a pripravuju, a aj to ho dost depta.... Uz nech je po tom a nech su prijati na tie stredne ;)

majka36912
16. apr 2024

Ja som vramci sukromnych strednych skol trochu skepticka, na jednu som totiz aj sama chodila. Prislo mi to skor, ze nas dost setrili a pri drvivej vacsine spoluziakov som sa sama seba pytala, ze ako sa tam preboha vobec mohli dostat. Vyzrali sme si to pri maturach, ked cca 1/3 nespravila napoprve a niektori ani opravny termin nedali. Skoda, ze na tu skolu niesu zatial recenzie. Pripadne pri DODcke ak je moznost, pokecala by som si aj priamo so studentami, ako to vnimaju. Ci je to sukromna, ze su technologicky popredu a maju lepsiu vyucbu, bol by to dobry vyber.

guudy
16. apr 2024

@majka36912 ta skola, o ktorej pise autorka, zatial neexistuje…nema sa koho spytat na skusenosti

majka36912
16. apr 2024

@guudy ach tak, ja som to pochopila tak, ze su novy a preto este nemaju recenzie

kaktusik007
17. apr 2024

@koniarova tak dnes pipla pytagoriada - syn uplne domrvil aj tu.... 🤦‍♀️

guudy
17. apr 2024

@kaktusik007 niekedy sa stava, ze to proste nejde. Bude zase lepsie❤️

koniarova
17. apr 2024

@kaktusik007 mrzí ma to. Môj ju zmrvil tak,že nepostúpil ani zo školského kola. Minulý rok vyhral tuším krajské.🤦 Nedarí sa im. Nevadí,čo už. Ale body by sa zišli.

kaktusik007
17. apr 2024

@koniarova ved toto - body... A pritom mojmu by stacilo byt iba uspesnym riesitelom - aj za to by mal 6 bodov... za umiestnenie 1-3 v okrese este viac.... test ma u nas max 40 -- cize fakt vela tie body vedia spravit 🤦‍♀️

koniarova
17. apr 2024

@kaktusik007 mne sa zdá,že mi učiteľka hovorila, že ak mal krajské a celoštatne kolo v 7. ročníku,že sa to ráta.

kaktusik007
17. apr 2024

@koniarova to uz si kazda skola riesi sama... napriklad metodka berie minuly skolsky rok