Čo sa stane, keď syn nedostane internát?

9. jún 2023

Ahojte! Riešime internát pre syna ktorý nastupuje na strednú školu do Bratislavy, no zatiaľ všade je plná kapacita. Co sa stane, keď mu nezoženieme stredoškolsky internat?

viestta
9. jún 2023

Budete musiet zohnat podnajom alebo bude dochadzat. Viac moznosti nie je

ladyblcha
9. jún 2023

@viestta este sa moze vykaslat na skolu 😀

tinkavvv
9. jún 2023

@ladyblcha pise o strednej skole

simsalabim
9. jún 2023

@ladyblcha tu ide o stredoskolaka, nie vysokoskolaka.

viestta
9. jún 2023

@ladyblcha STREDNA skola, takze tam musi este nejaky cas chodit

simonah73
9. jún 2023

tak moze sa vykaslat na tu skolu a najst si nieco blizse k domovu ak dochadzanie neprichadza do uvahy.

simsalabim
9. jún 2023

@simonah73 tak toto nie je dobra rada, nemyslis? Asi si tu skolu vybral, preco by mal ist na nejaku skolu, kde ostali volne miesta, len preto, ze je blizsie? Ty by si to urobila?

stellarstar
9. jún 2023

Bude musieť dochádzať alebo hľadať iné ubytko??

vesimelonimarsista
9. jún 2023

Syn moze dochadzat alebo byvat v podnajme. Po zacati skolskeho roka sa zvyknu na internatoch uvolnovat miesta, treba sa predbezne pytat na internatoch. Vela stastia 🙂

erickatt
9. jún 2023

Skusit pozriet internaty z inych skol. Sttedoskolak nemoze sam do podnajmu, predsa kolko ma. 15?

janulienka78
9. jún 2023

dcéra chodila na strednú do NR a prváci mali vždy prednosť pri udeľovaní internátu

autor
9. jún 2023

@erickatt 16 pri nástupe

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonah73
9. jún 2023

@simsalabim pytala sa na mozne riesenia. nenapisala kde byva len ze skola je v BA. predpokladam, ze moja rada je lepsia ako bola ta druha ze vykaslat sa na skolu ale to je podla Teba asi v poriadku, kedze nevidim, ze by si sa pustila do tej autorky.

simonah73
9. jún 2023

@janulienka78 tak ono to asi zavisi aj od toho kolko a ci vobec nejaky stvrtaci boli na internate, alebo povedia napr tretiakovi, ktory ma tu skolu od domova napr 300km, ze nech si hlada podnajom, lebo na jeho miesto musia prijat prvaka? nemyslim si.

januska12323
9. jún 2023

No tak bude dochádzať, nájdete podnájom alebo inú školu. Viac možností nie je.

simsalabim
9. jún 2023

@simonah73 o com tocis, o vykaslani sa na skolu si predsa pisala… ake to je jedno, ja sa hadat nechcem.

macekovam
9. jún 2023

Môže ešte zohnať ubytovanie v inom internáte... Pozistujte kapacity na iných internátoch a keď sa uvoľní miesto pôjde tam

simonah73
9. jún 2023

@simsalabim vykaslat sa na tu skolu a najst si taku istu blizsie k domovu, co je na tom? ved nevieme odkial a na aku skolu ide. co ak ma niekde blizsie taku istu ale kamarati spoluziaci idu do ba lebo mozno tam maju nejaku rodinu u ktorej mozu byvat a tak isiel aj on? ci je to tvoj prispevok a preto to teraz riesis? hadat si sa zacala uz tym ze si zacala reagovat na odpovede bez toho aby si poskytla nejake podla teba normalne riesenie.

simsalabim
9. jún 2023

@simonah73 no ale mne sa zda logicke, ze prave tu skolu si vybral. Inak by si vybral taku, co je blizsie.

zuzana197
9. jún 2023

Moja dcéra toto riešila minulý rok. Poslala prihlášku na štyri stredoškolské internáty. Zobrali ju iba na stredoškolský internát na Peknej ceste v Rači. Nakoniec jej v posledný augustový týždeň volali z internátu z Ružinova Ivanská cesta, že sa im uvoľnili miesta. Tak išla tam. Takto sa presunulo viac jej spolužiakov.

michellemary
14. jún 2023

@simonah73 povedia, určite, priateľ má z nie úplne dávnej doby takú skúsenosť. Prváci sa vždy uprednostňujú.