Chodí niekto na strednú školu - odbor diplomovaná sestra?

17. jún 2022

Dobrý deň, je tu niekto kto študuje odbor diplomovaná sestra na strednej škole?
Nie nechcem Bc ani výšku(Alžbetu) , chodila som tam 2r, prerušila som štúdium... Lebo... Hrozna škola, tam aj krajčírka co nevie zapnúť mobil 60 ročná vystuduje.... A syn jej napíše bakalárku, ne jedna taka sestrička robí v našom zdravotníctve...

veronika946
17. jún 2022

Takže tebe vlastne ide o vedomosti a zručnosti, správne to chápem? Že nechceš ken titul ale aby si aj reálne bola dobrá… takto, so strednou školou nebudeš sestra. Budeš robiť sesterskú prácu, ale neprávom… a za menej peňazí 🤷🏻‍♀️ Ja nepoznám ani jednu sestričku čo vyštudovala len Alžbetu, ale poznám baby, čo majú strednú zdravotnícku a teraz si robia popri práci Bc. na Alžbete a samozrejme milión starých sestier, čo len chceli/chcú mať titul. Netuším, ako je to na dennej forme Bc na Alžbete s praxou, lebo tá jediná ťa naučí… tá a tvoja chuť sa učiť, lebo materiál máš, to, že na skúšku ich nepotrebuješ mať nadupané neznamená, že sa ich nemôžeš naučiť… no ale iné som chcela. Existujú aj iné školy, než Alžbeta (to ani podľa mňa nie je dobrá voľba pre absolventov iných stredných škôl než SZŠ). Prečo nejdeš tam??

autor
17. jún 2022

@veronika946 správne chápeš. ❤️ Ja tu prácu robím cez 10r...do školy som chodila pred 5r naposledy a v 2rocniku som odišla do nemecka a teraz som sa vrátila a chcela by som dokončiť školu.... Budem sestrička normálne aj s diplomovanou... Na svk nie je uznaný titul sestry.... Proste je jedno ci mas Bc, Mgr ale PhD,phdr z ose. Základ je, ked mas popri tom urobenu špecializáciu a ta uz robí super rozdiel na výplate.... Moje bývalé koelgyne, nemali Bc a mali viac plat ako tie z PhDr... Takže tu je divný systém....

ninusa221
17. jún 2022

Vsak mozes mas špecializáciu ale nikdy nebudeš zdravotná sestra bez tej vysokej😏. Iba viem že starším sestrám to uznali, že nemusia mať VŠ

autor
17. jún 2022

@ninusa221 nie ved diplomovaná sa študuje, ne jedno dievča mladé ma diplomovanu... V nemocncii robia mladé a majú Bc alebo dipl a platovo rovnako, inak by sa nemohlo na strednej študovať denne štúdium 3 ročne.... Diplomovaná sestra.... Normálne je to uznávané....

ninusa221
17. jún 2022

No ja viem že je len praktická sestra na SŠ. A keď chce byť riadna ZS tak si musi urobiť vysoku inak nemôže robiť to čo zdravotná sestra..

trgypadl
17. jún 2022

Ahoj podla mna skoda, ze si prerusila, takto musis studovat od zaciatku 3 roky, nemozes sa tam vratit, ze by si tam dostudovala, neuznali by Ti nieco z tych 2 rokov?

jasminka548
17. jún 2022

To,čo Ty chceš to je pomaturitní studium a to sa dá študovať na strednej.To je tzv.vyssie odborné a končí titulom diplomována sestra

retatka
17. jún 2022

Tento systém ,vyššie odborné vzdelanie končiace diplomovanou sestrou je aj v Rakúsku .Ak si urobíš komplet štúdium v Nemecku ,malo by ti to platiť v celej EU.

veronika946
17. jún 2022

To je pravda, titul nerobí plat, ja som sla na vs len zato aby som mohla byt sestra, chodila som do Brna na Masarycku. No ak teda pises ze maju tie iste kompetencie tak asi je to tak 🙂 ale ked mas studovat 3 roky tak to uz mozes aj 3,5 na VŠ, nie? A titul Dipl.s. ti platí aj v zahranici tak ako Bc.? Totiz vysoke skoly su prave na to aby sylaby studia zodpovedali tomu co sa uci v zahranici, proste aby sestra s Bc ti vedela zo co vie v Holandsku napr 🤷🏻‍♀️ A ak teda mas 10r prax, tak to ti uz moze byt jedno odkial mas titul, nie? 🙊 studium z teba urobi sestru na papieri iba…

autor
17. jún 2022

@ninusa221 nie, nie stredné školy maju aj pomaturitné vzdelanie a to je diplomovaná sestra.... Moja kamarátka pred 3r končila a zas jedna znama teraz chodí na vysokú externé 4r a presne to iste sa učia co učila ta známa... A platovo vážne nie je rozdiel... Moja ex kolegyňa co maturovala pred 2005r bez Bc. Bez dipl ma taky istý plat ako moja ex spolužiačka co skončila minulý rok PhDr z osetrovatelstva.... Ja len hľadám niekoho kto chodí na denné štúdium

autor
17. jún 2022

@trgypadl uz neplati mi, lebo je rok 2022 a ja som odišla 2016 preč a 3semestre mam

trgypadl
17. jún 2022

O akych sumach v plate sa bavíme cca, ten rozdiel? Kolko ma taka sestra ktorá ma ukoncenu inu strednu skolu ale ma pomaturitné dipl.vs.sestra a kolko ma taka PhDr ose? Ja neviem, ale ja som tomu neprisla na chut, ze niekto ziska za par rokov 2 ci 3 vzdelanie ako baba ktora študovala napr 4 roky zdravotku a plus este vysoku školu

trgypadl
17. jún 2022

Skusila si sa informovat? Za opytanie nic nedas

veronika946
17. jún 2022

@trgypadl neviem kolko ma diplomovana ale ja ako sestra s Bc mam taky plat ako stare sestry so strednou (bez specializacie), samozrejme nie hned pri nastupe, vzdy je to od praxe, ale titul fakt plat nerobi… a co sa tyka toho ze niekto studuje 7 rokov a niekto 3 a je z nich to iste, tak ak aa bavime o kvalitnej vysokej skole, tak ten rozdiel za zmaze v prvom rocniku a potom uz nevies kto je prakticka sestra a kto ma len gympel.. mozno ti zo zdravky videli viac a uz niekedy v zivote brali krv a riedili atb, ale zostatnicuju presne s takymi vedomostami a zrucnostami ako my z gympla. Ale bavime sa o skolach s menom, my sme na Masarycke nastupovali 23ja a koncilo nas 17. A mám kamarátky, ktoré súbežne so mnou študovali napr. v NR a keď mi vraveli o svojich skúškach, chcelo sa mi plakať. 😀 Napr. biofyzika, my sme mali kazdy tyzden prednasku a prakticke hodin kde sme robili pokusy a vypracovávali doma o kazdom zapis, to iste na fyziologii. 😅 Farmakologia? Tie iste testy co davali medikom. Najhorsia skuska v mojom zivote 🙈 Prax vo FN Brno trikrat do tyzdna a v lete 160 hodin. To sa na strednej zdravotnej nenaucis.
Iné školy, napr. autorkou menovaná, naberú kvantum študentov a neskonci len ten, kto nechce. Bohuzial, v zdravotnictve je taka nudza, ze sa asi nikto nepozera, odkial ma kto titul.

autor
17. jún 2022

@trgypadl nijaky, kým nemá špecializáciu a odpracované roky ale tak ti poviem, ja za 10e odpracovaných neviem ci 10 eur som mala príplatok 😄😄😄 takže taka sestra co ma 30r odrobenyxh tak ma možno o 30 eur viac jak ta mladá, čo nastúpila...

trgypadl
17. jún 2022

@veronika946 no neviem neviem mne zdravotna skola dala urcite viac ako vysoka, to bolo len take doklepnutie, a o mnoztsve praxi ani nebudem pisat, a na kolkych oddeleniach. Na vyske som prave videla ten rozdiel hlavne v prvom rocniku, vela ludi nemalo ani len zaklady, ktore sa pomaly ucia na zakladnej skole. Pytam sa na plat aky mas brutto, ak to nie je tajne, je siroky pojem taky plat ako ma sestra s bc. V ustavnych zariadeniach by mal byt plat rovnaky

autor
17. jún 2022

@veronika946 ta škola je hrozna Alžbeta... Vážne tam aj údržbár by ju skončil, učiteľky pardon oni si hovoria profesorky haha take ženy co každej druhej tykam, lebo pred 10r umývala podlahy v nemocnici.... Nemám nič proti upratovačkam, tie som v nemocnici mala stále najradšej ci uz v nemeckú ci na svk, proste upratovačky som zbožňovala... Ale vázne na tejto škole pracujú minimalne 2 len v našom okrese, čo v roku 2010 jedna umývala podlahy a druha riady v kuchyni 🤦‍♀️ tak dnes učia uz študentov... No co môže taka učiteľka naučiť, čo v roku 2013 začala v 2018 skončila a uz učí... Lebo ma vraj prax 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😄😄😄

autor
17. jún 2022

@trgypadl presne takto ja som sa citila tie prve 2 roky na alzbete, ze netrebalo sa mi učiť... Lebo sme to vedeli, mali sme strednú a tam sme mali vážne, ze učiteľky co mali aj 30 ročnú prax, boli to externé učiteľky co boli vacisnou vrchné a všetko nás naučili... Dokonca jedna nás vzala aj, ze poďte dáme pánovi kateter a my, ze prosím, ved to môže len doktor a ona nato, áno môže ale čo z toho keď to nevie dobre 😄😄😄🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tak sme zavádzali uz aj pánovi kateter 🤦‍♀️

kvetinka75
17. jún 2022

@ninusa221 je aj diplomovana a tie.beru uz ze.su na tej istej urovni ako Bc

kvetinka75
17. jún 2022

Pod do NR. Tu sa aj zblaznis.co vsetko od teba budu chciet.

veronika946
17. jún 2022

@trgypadl no vravím, že záleží od školy… ja hovorím o Brne, ty si chodila kam?

trgypadl
17. jún 2022
veronika946
17. jún 2022

A plat, úprimne, ja ani neviem aky som mala brutto, na materskej som teraz a ja som toto nikdy moc neriesila, blbe, viem… musela by som pohladat papier🙊😄 ale rovnaky som myslela ako sestry moje kolegyne.. urcite agel neplati rovnako ako platia vo fakultnych nemocniciach atd…

terezia323
17. jún 2022

A ako to je s diplomovanou sestrou a spevializaciou? Môžeš si robiť špecku?

trgypadl
17. jún 2022
trgypadl
17. jún 2022

@veronika946 neviem ako dlho si na materskej, ale uz aj sukromnik musel prejst na túto mzdu

autor
17. jún 2022

@terezia323 ano, rovnaky.... Hovorím, ze su mlade holky co jich neprijali na vs a isli na denne na dipl a majú také iste platy a jasne mozu si urobit špecializáciu

terezia323
17. jún 2022

No ale na úroveň sestry s pokročilou praxou sa nikdy nedostaneš

ebbi
27. júl 2022

Ahoj, isla si na tu diplomovanu? Nevies ako tam prebieha studium?