Chémia 8. ročník

erickam
15. jún 2021

Prosím ma niekto vypracovaný ,potrebujem od strany 25-40, ďakujem veľmi pekne.

surama
15. jún 2021

@erickam To nemyslis vazne. Co tak sadnut na rit a urobit to?

erickam
autor
15. jún 2021

@surama Ďakujem za názor.

gulka123
15. jún 2021

Fuha... 😀 Tak to som si mohla účet na modrom koníkovi založiť keď som chodila do školy a nemusela by som sa trápiť nad domácimi úlohami kebyže mi to tu niekto takto vypracuje... 😀
Aj keby ti niekto tu pomohol... tie strany vypracované tak to už nikdy v živote potom nebudeš vedieť...
To je ako keď nám učiteľky hovorili, že...
Keď som v skole chýbal/a keď sa preberalo písmeno M tak to znamená, že ho už nikdy nebudem vedieť? 😁

nafka0483
16. jún 2021

Aj ja potrebujem vybavit dnesnu pracovnu agendu - nahodou nemate niekto uz urobenu? Poslite mi, cely den budem mat volno a plat dostanem 🙂

sirka9
16. jún 2021

a čo tak radšej nájsť niekoho, kto ti to vysvetlí a urobiť si to sama? neviem teda čo na tých stranách je, ale ak tomu nerozumieš, buď povedz učiteľke alebo niekomu. ako potom napíšeš písomku? ako budeš nadväzovať na učivo?

gulka123
16. jún 2021

@sirka9 pre mnohé deti je lepšia cesta podvádzať, odpisovať, nenaučiť sa... A potom nikdy to prebrané učivo nebudú vedieť 😅
Čo ak je na tých stránkach nejaké učivo, ktoré proste budeš potrebovať v živote?
Napríklad vzorce, tie som ešte nikdy po škole nikde nevyužila 😅 ale môže tam byť hocičo a nebude to vedieť... 😏

sirka9
16. jún 2021

@gulka123 to by sa dalo povedať ale o väčšine učiva, že to nikdy nebudem potrebovať 🙂 reálne z matematiky využijem +,-,*,/ a to je všetko. z biológie tiež nepotrebujem vedieť latinské názvy rastlín, prasličky a neviem čo, z dejepisu tiež nemusím poznať roky narodenia a smrti nejakých panovníkov. a mohla by som pokračovať.
ide ale o princíp. v ďalšom ročníku bude na to učivo nadväzovať. a v živote tiež za ňu nebude nikto nič robiť 🙂

gulka123
16. jún 2021

@sirka9 áno chápem veď taktiež ani matiku... 😀 Ako nás učili Pytagorovu vetu, že je to dôležité a budeme to používať po škole... 😀😀😀
Ale v biológii taktiež sú témy, ktoré ti treba do života. Čo tak čítam MK tak veľa dievčatám/ženám by trebalo prebrať strany kde sa učili rozmnožovanie... 😀
Ono veľa vecí nevyužiješ v reálnom živote po skole, ale taktiež kopu veci aj áno. Niekedy si hovorím aká hlúpa som bola a nechcela som sa učiť roky v dejepise...😀 Som si myslela ako malá, že to nebudem potrebovať... načo sú mi vedieť roky, dátumy a niekedy mám s tým problém, musím si nejaký dátum googliť 😩
Ale ja si myslím, že to nepísalo dievča, ale asi matka dieťaťa.
Asi tiež chýbala v škole na chémii😏

sirka9
16. jún 2021

@gulka123 😂 😂 😂 no, veru s tou biológiou máš pravdu 🙂 tu na koňovi sa človek niekedy podozvedá také veci, že dovi 🙂

nafka0483
16. jún 2021

No to, ze matematiku netreba a nevyuziju s mysli vela ludi a potom maju problem pochopit ako sa pocitaju uroky pri uveroch, hypotekach, ako sa pocita urok pri sporeni - ze co sa vlastne ako uroci, ako sa to pocita mesacne, ako rocne, co je RPMN.
Nerozumeju co znamena priemerny plat a aky je rozdiel ked si pozries priemer a median. Nechapu, preco ich dieta ked si vypocita priemer zo znamok a vychadza 1,4 dostava na vysvedceni dvojku - pretoze ucitelka pocita vazeny priemer, pretoze darmo ma jednotky za domacu ulohu a projekt ked velke pisomky pise na dvojky, trojky.
Netusia ako vypocitat percenta zo mzdy - napriklad na odvody, alebo kolko vyjde PN, materska.

Tiez nepotrebuju biologiu, chemiu ani fyziku a potom uveria roznym hoaxom, alebo somarinam, ktore so zakladnymi znalostami tychto prirodnych viet jednoznacne vyvratia.
Netusia ako funguje cyklus, otehotnenie a tiez tu potom kladu na hlavu postavene otazky. Ale hlavne ze biologiu nikto nepotreboval.

Ani informatiku, ani telesnu... v podstate vsetko co sa ucia povazuju za hlupost a ze to nikdy nevyuziju a potom to veru aj tak vyzera :-/

gulka123
16. jún 2021

@nafka0483 presne... na hodinách biológii sa trebalo baviť s kamarátkami... načo mi to bude, však? 😀 Jedna kamarátka keď si myslela, že je tehotná tak som jej chcela "pomôcť" nech nestresuje. Opýtala som sa jej, aký dlhý ma cyklus a nevedela mi odpovedať. Ja neviem... to niektorým dievčatám/ženám je takáto vec úplne jedno, že nevedia o svojom tele? 🙄
A potom otehotnejú, pretože ani nevedia čo je ovulácia, že existujú plodné dní a plačú a chodia na potraty... Ach.

erickam
autor
16. jún 2021

Milé žienky veľmi pekne ďakujem za vaše názory.
Som matka 4 detí,z ktorých najstarší syn je 8 , učí sa dobre.
Viem,že mnohé ma odsudite ako som už čítala,no akceptujem váš názor.
Len chémia je ťažka veda a keďže bolo online vyučovanie , učivo, ktoré potom ucitelka vyžaduje ( rôzne chemické reakcie), ktoré sú veľmi zložité ,ale nebolo to s deťmi prebrate dostatočne,tak som prosila pomoc.
Veľa toho má z tých strán spravené.
Viete na poslednej hodine pani učiteľka nahlási kontrolu a o 2 dní majú hodinu.
Vôbec to nieje o tom,aby mal zadarmo dobrú známku,ani to nebude na známku.
Práveže ja chcem,aby mal toho čo najviac.
A ešte nechcem sa vyhovárať, mnohé ste to zažili viete , aké bolo online vyučovanie a viete,že teraz učitelia chcú akoby všetko dohnať.
Dalo by sa diskutovať,ale ja to nechcem a nepotrebujem.
Vždy je mi ľúto ľudí, ktorí majú potrebu riešiť iných bez toho,aby buď pomohli,alebo sa na problém pozreli nie tak povrchne.

nafka0483
16. jún 2021

@erickam Je super ze mu chces pomoct, podporit ho, mozno trosku ulahcit. Plne chapem situaciu s online vyucovanim. Ale bolo by lepsie keby si zhanala napr. kto mu to online vysvetli, douci ho. A priamo na tom doucovani mozu jednotlive chybajuce priklady aj vypracovat.
Pripadne mu mozno staci vysvetlit ako pises konkretne chemicke reakcie a ked pochopi princip, tak bude vediet vela dalsich prikladov odvodit sam.

To, ze by sa k nemu dostali vypracovane ulohy mu nepomoze - ak na zaklde toho pochopi princip, tak ho pochopi aj z ucebnice. Ale pises, ze chyba mu prave to vysvetlenie, co je pochopitelne, cize prave toto mu treba poskynut / dohnat.

Lebo opisat vysledky mu nepomoze pochopit ucivo ani sa to naucit, to vyriesi naozaj len to, ze uloha bude vyzerat ako splnena.

erickam
autor
16. jún 2021

@nafka0483
Ďakujem,no kto má pubertiaka vie,že skôr to bude mať zmysel na začiatku roka,nie už teraz.
Prišiel zo školy s pochvalou za to čo mal.

erickam
autor
16. jún 2021

Prepáčte,ak už nebudem reagovať, nakoľko vypnem uporoznenia na túto tému,pre mňa je to uzavretá vec.
Ďakujem a pekný deň.

nafka0483
16. jún 2021

@erickam Ale ma to zmysel kedykolvek 🙂

surama
16. jún 2021

@erickam Dajte mi hotove, potom ma lutujte, lebo ja mam 4 deti a radsej sa vypnem, lebo nechcem citat pravdu. Smutne.

Tu ide o to, ze tvoj syn tieto vedomosti bude potrebovat, lebo na nich bude nadvazovat dalsie ucivo. A to nehovoriac, ak pojde na strednu, kde bude mat chemiu. Budu mu chybat zaklady a na strednej je sakra tazka chemia.

Ja som tiez zo 4 deti, ale my sme boli vedeni k samostatnosti. Mama mala, co robit s mladsimi surodencami a nie este nam zhanat hotove ulohy. Ked sme chceli mat dobre znamky, tak sme sa museli ucit. Vdaka jej za to ❤

gulka123
16. jún 2021

Veď deti chodili aj chodia ešte do školy... za ten čas sa mohol opýtať učiteľky nech mu to vysvetlí.
To je hlúposť vyhovárať sa na online vyučovanie...
A po druhé prečo sa na tých online hodinách neopýtal keď nevedel? 😀
Ah... stále si niekto musí nájsť výhovorku nejakú...
A aký zmysel to bude mať na začiatku roka keď na konci roka to učivo nevie? Nebude ho vedieť ani v ďalšom ročníku... 🤦🏼‍♀️

gugugaga123
18. júl 2021

@erickam 🤣🤣🤣