Chcem byť zubárka, ale obávam sa, že sa nedostanem na školu

29. aug 2023

Ahojte🙈, po prazdninach nastupujem do tretieho rocnika na gymnaziu a premyslam, kam dalej. Od malicka som chcela byt zubarka. Avsak je mi jasne, ze na zubne lekarstvo je narocne az takmer nemozne sa dostat. Zacala som preto zvazovat aj vseobecne, ktore ma az tak nelaka, ale nic ine okem lekarstva si neviem predstavit studovat. Chcem sa spytat, ci, je tu niekto, kto vystudoval zubne lekarstvo? Je lepsie ist na prijimacky do CR alebo na SR? Kde je vyssia sanca sa dostat? Alebo si radsej nerobit nadeje a ist len na vseobecne?

pribinak
29. aug 2023

Však chod na prijimacky tu aj do Čiech

anjelicek26
29. aug 2023

Takmer nemozne je hlupost... je to mozne, kazdy rok studuje kopa ludi zubarinu... chod na vsetky prijimacky, kde ti to casovo vyjde a poctivo sa pripravuj. Ak to nevyjde prvy rok, tak do roboty, rok sa drvit a skusit to zasa... predpokladam, ze hovoris este aspon anglicky (?) tak aj to je moznost...

marca12
29. aug 2023

Pripravuj sa na prijimacky,uc sa a vyskusaj. Nerozmyslaj nadtym,ci sa dostanes alebo nie. Chod si za svojim snom. Moj zubar chodil v CR vraj neporovnatelne lepsie podmienky a kvalita studia. Daj si SR aj CR a uvidis,kam ta prijmu. Drzim palce,nech si uspesna.

lily09
29. aug 2023

Poviem to jednoducho: neskusis, nevies, a preco neist za snom? ;)

lily09
29. aug 2023

Praveze mam pocit ze mladych cim dalej tym menej lakaju zdrav.odbory takze urcite skus

mischap
29. aug 2023

Okrem Ba skus aj Brno, pracujem v zubnej ambulancii a mame tam medicku, ktora studuje v Brne a velmi si chvali. Urcite to treba skusit.

eliska125
29. aug 2023

Podla toho kam by si radsej sla…do ciech su pozri odporucanu literaturu a toto si prechadzaj vo svojom volnom case.. na slovensko si prechadzaj testovnice idealne co najskor treba zacat

liz_lemon
29. aug 2023

nikdy nepocuvaj take reci, ze neda sa dostat, alebo len po znamosti, za uplatok a pod., to su vsetko bludy

simsalabim
30. aug 2023

Urcite skus vsade, kde sa da, ak ta zubarina velmi taha. Bude vsak treba naozaj poctivo studovat, na zubarinu je narocnejsie sa dostat ako na medicinu. Moja mlada susedka sa pokusala 3x, z toho jeden rok iba studovala na prijimacky (rodicia ju podporovali). Skoncila 3. pod ciarou... uz to potom vzdala vystudovala fyzioterapiu. A nedavno mi spominal moj zubar, ze jeho neterka sa tiez nedostala na zubarinu, ale na klasicku medicinu si mohla vyberat, kam pojde...

ivangeline
30. aug 2023

Daj si rezervu...napr dentalna hygiena (po a ba tusim)

darinaslay
30. aug 2023

prijmacky su lahsie na vseobecne, ale co sa tyka potom studia tak vseobecne je najviac narocne