Chcem byť učiteľka na 2. stupni. Na akú strednú školu mám ísť?

vanesarulakova
15. jún 2023

Mám otázočku. Keď chcem byť učiteľka na 2. stupni ZŠ a konkrétne chcem vyučovať dejepis a slovenský jazyk, mám ísť na gymnázium alebo na pedagogickú strednú školu. Lebo raz mi vravia tak a raz tak.

vamajka
15. jún 2023

@vanesarulakova gymnazium a potom VS pedagogicka

luccija
15. jún 2023

@vanesarulakova moja kolegyňa mala pedadogicku a veľa dievčat z triedy sa nedostalo na VŠ, ale baby z gymnázia, lebo boli lepšie pripravené

liz_lemon
15. jún 2023

stredna pedagogicka je vhodna, ak chces ist ucit do MS

nafka0483
15. jún 2023

@vanesarulakova Na gymnazium a potom VS: slovensky jazyk - historia

lilope
15. jún 2023

@vanesarulakova ja by som išla na pedagogickú. Ak si to v budúcnosti s VŠ z akéhokoľvek dôvodu rozmyslíš, môžeš s tou školou učiť v MŠ. Píšem podľa seba, lebo ja som po gymnáziu nechcela pokračovať no a práve táto (ne)škola ma prinútila ísť na VŠ, keďže absolvent gymnázia prakticky nemá konkrétne vzdelanie. A ak sa rozhoduješ medzi školami len kvôli obave z nespravenia budúcich prijímačok na vysokú, tak na tie sa môžeš ešte na strednej pripraviť aj sama.

kacena4
15. jún 2023

pedagogicku ale nie matersku skolu ale skor odbor pedagogicky asistent, lepsie ta pripravy na vysku, ak teda neuvazujes nad gymplom a maturou z dejepisu

ivka225
15. jún 2023

@vamajka Vysoka skola pedagogicka na Slovensku neexistuje. Su tu ale fakulty s ucitelskymi studijnymi programami, napriklad filozoficke fakulty, fakulty prirodnych vied a podobne.

ivka225
15. jún 2023

@vanesarulakova rozhodne gymnazium a po nom niektora filozoficka fakulta

lindous
15. jún 2023

Ako doktorandka učím aj budúcich učiteľov na VŠ (iný odbor) a myslím, že pedagogické predmety dobehneš ľahko, ale so slabými základmi z predmetov, ktoré chceš raz učiť to je už horšie, takže ak vieš, že toto je to čo chceš, tak gymnázium..

sorciera24
15. jún 2023

gymnazium, ja mam SJL-obn a prirpava na gym bola top....

vamajka
15. jún 2023

@ivka225 ano mala som na mysli pedagogicku fakultu. Ta v Trnave je celkom fajn

ninusa221
15. jún 2023

Na strednej pedagogickej je všetko zamerané na mš a škd. Dejepis sme mali len raz do týždňa a slovenčinu asi 2-3 krát slabota. Ale mám spolužiačky ktoré išli študovať predmety v kombinácii na Vš v pohode sa dostali. Ale gympel ma vždy prednosť na Vš.

euka210
15. jún 2023
sajmonka_1216
16. jún 2023

kľudne aj na SŠ pedagogickú.. ja tiež mám, ale ja učím v MŠ.ale väčšina spolužiačok išla študovať na VŠ konkrétne predmety a ani jedna sa nestretla s problémom, žeby ich nevzali, lebo by z gymnázia boli pripravení lepšie... prijímačky sa nerobili, brali podľa známok a to išli do rôznych miest.. - TT, BA, BB, PO..

espeo
19. jún 2023

Keď už presne vieš, čo chces, tak vieš, že matika, chémia, fyzika z gympla bude pre teba strata času. Ja by som si vybrala SŠ a dejepis študovala samostatne. Učebnice na ten dejepis si vieš zohnať. Pripadne nejakú dejepisu prípravu pred prijimaskami na VŠ... SJ detto, ak je treba