Budem potrebovať ospravedlnenky do školy?

orchidea89
11. mar 2021

Dobrý deň, chcem sa opýtať, keďže teraz nie je škola povinná, takže ja nechodím každý deň do školy iba keď mám prax pretože, sa mi majstrka vyhráža, že ma nepustí ku skúškam, že ako sa správam ja tak aj ona...
Ak som tento týždeň nešla do školy, budem potrebovať aj ospravedlnenky??....
Nechcem otravovať triedneho, lebo v nedeľu som mu napísala, že nepôjdem do školy a on mi odpísal len "Ta''.. nič viac k tomu nenapísal, preto hľadám má moju otázku odpoveď tu...

Ďakujem 🙂

sisa_s
11. mar 2021

Skola nie je povinna?? Bud prezencne, alebo distancne sa zucastnovat musis, pocas pravidiel skoly...

orchidea89
autor
11. mar 2021

@sisa_s triedny mi napísal, že není povinná ak nechceme ísť tak nemusíme len musíme si všetky poznámky odpísať...
Takže teraz vôbec neviem 🤷‍♀️...

sisa_s
11. mar 2021

@orchidea89 a spoluziaci chodia?

orchidea89
autor
11. mar 2021

@sisa_s možno len 6/7 viac nie ..

katren
11. mar 2021

@orchidea89 skola povinna je, pocas vyucovania distancne plati dokonca aj skolsky poriadok....takze nechapem, o com pises....mam3 skolopovinnych a ked sa co i len jeden nepripoji, triedna ucitelka vola, kde je problem....ak boli chori a nepripojili sa, normalne im bolo treba ospravedlnenku

judar
11. mar 2021

Lajdacka co si mysli ze skola nieje povinna a este si da tyzden dovolenky podla seba...a ospravedlnenky mat musis tak ci tak ale ked nechces nevadiii vickaj len casu ked ti to na skuskach spocitaju...poznam take vykvery co chodili do skoly ako sa im zachcelo este tvrdili ze choda do skoly na styl riaditelky - na zavereckach raz dva doriaditelovali s opakovanim viacerych maturitnych predmetov

hettinka
11. mar 2021

@orchidea89 kde si na to prišla, že škola nie je povinná? Škola je povinná, kto z končiaceho ročníka teraz nechodí, má síce ospravedlnene hodiny (netreba ospravedlnenky), ale čakajú ho komisionálne skúšky, pripadne opakovanie ročníka.
A tie poznámky si nielen odpis, ale sa ich hlavne nauc. Prax si musíš jedine asi nahradiť.

orchidea89
autor
11. mar 2021

@judar pozor na jazyk žiadna lajdacka nie som!!! Ak by mi triedny nenapísal, že škola nie je teraz povinná tak tu to ani nepíšem!!!

orchidea89
autor
11. mar 2021

Triedny mi napísal, že teraz škola není povinná! Už som to napísala asi 3 krát!!

hettinka
11. mar 2021

@orchidea89 triedny asi nevie, čo rozpráva. Alebo ty nevieš počúvať a citat s porozumením. Nemusíš vôbec chodiť. Máš ukončenú povinnú školskú dochádzku, si na škole dobrovoľne. Ak sa vyučovania a praxe nezúčastňujes, nebudú ta mat ako klasifikovať. Takze nedokončis ročník, nemôžeš na záverečné skúšky. Zostanes bez vzdelania a o 2-3 roky tu budeš vypisovať, ako si môžeš dokončit školu.

hettinka
11. mar 2021

Toto je napríklad stanovisko zriaďovateľa SS

Majsterka má pravdu, nemusí ta pustiť ku skúškam, ak vymeskavaš a nechodíš do školy a na prax.

orchidea89
autor
11. mar 2021

@hettinka ja som mu dobré rozumela 🙂 ....aj to mu všetkému som rozumela .
A Ďakujem

mondolina
11. mar 2021

povinná je len 10 ročná školská dochadzka

alchemilkazltozelena
11. mar 2021

Nie je skola povinna teraz.. mam ziacku v triede co nechodi od decembra do skoly lebo sa boja korony, ostatni vsetci chodia cize dievca dostava ulohy cez edupage. Ale ako bude hodnotena, netusim

orchidea89
autor
11. mar 2021

@alchemilkazltozelena presne aj mne tak napísal triedny...
Mne posielajú aj testy, poznámky a som z toho oznamkovaná

natyreggae
11. mar 2021

Však nieje povinná.. povinnú 10 ročnú dochádzku už máš a je len na tebe že či si ju dokončíš😉takže triedny má vpodstate pravdu 😀

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
11. mar 2021

@orchidea89
@alchemilkazltozelena do triedy sice prist nemusi, ale pokial maju distancne vzdelavanie, je povinna sa pripojit....internet evidentne ma, mobil/pocitac tiez, preto nevidim dovod sa nepripojit....
a nikde som od autorky nevidela ze by napisala, do ktorej triedy chodi....to si mame cucat z prsta a my hadat?
Ak si na SS, ok, ale teda nechapem....ty nechodis do skoly, ale majsterka ta ma hodnotit...na zaklade coho? na zaklade coho ta ma pripustit ku skuske, ked nevidi aktivitu a nema ta podla coho hodnotit??? ci len tak z brucha si vymysli? ani ja by som ta nepustila...nechodis do skoly, nemam aktivitu a ani podla coho ta hodnotit, lebo do skoly nechodis...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
11. mar 2021

@cocolino234 vsak ok, ja to chapem, ale nechapem, preco sa autorka rozculuje, ze ju majsterka nepusti ku skuskam....ved ju nema na zaklade coho hodnotit, tak preco by ju mala pustit ku skuske? leby som videla aktivitu, ok, ale ked ma autorka na salame, tak sa nemoze rozculovat na majsterku,.....sama si robi zle, ked sa nezucastnuje vyucovania

ibrunova
11. mar 2021

@orchidea89 v ktorom si ročníku ?

ajka0207
11. mar 2021

Lenže momentálne naozaj ak sa rodič rozhodne že sa veľmi boji korony, tak dieťa do školy nemusí. Dostane domáce úlohy, online nie je lebo ostatní chodia normálne do školy a ak si tie úlohy robí tak je z nich klasifikované. V prípade praxe to však neplatí, to nie je "chodenie do školy" a je potrebné ju absolvovať

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
11. mar 2021

@ajka0207 no, u nas ked sa otvorila skola, tak ucitelka bola s notebookom v triede, tam 6 deti a ostatni online....ucili sa spolu.....zalezi na skole velmi a pristupe ucitela....nasi nemali problem ucit v triede a zaroven byt online....

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orchidea89
autor
11. mar 2021

@cocolino234 stredná, 3.ročník

orchidea89
autor
11. mar 2021

Som na strednej 3.ročník