Búchanie petárd detí od 13+

20erika07
31. dec 2021

Ženy, tak ja neviem, či som len ja taká ale akože dnes mi napísal syn ( je u starých rodičov ale v tom istom meste) , že kamoši ho volajú večer o 22h von búchať petardy 🤦‍♀️ môj má 14rokov ale čo su partia sú tam aj 13rocní a aj 15rocni.
To akože fakt niekto takym detom toto dovoli? A bez dozoru dospeleho? A 13-14r o 22hod von???Ja to teda nedovolim ani s nasim dozorom, velmi sa petárd bojim, lebo presne vo veku mojho syna mi vybuchla petarda hned po skrtnuti v ruke a 2tyzdne som si necitila prsty, som mala stastie, ze to nebola nejaka mega a neodrapilo mi ich. Samozrejme to bolo poza mamin chrbat. Odvtedy som sa petardy nedotkla. Syn vie o mojej prihode tak som ostala prekvapena , že vobec chcel ist s nimi. A takisto som prekvapená, ze to ostatnym z partii rodicia dovolia... vy ste na tom ako? Povolite vobec vziat do ruky petardu pod vasim dohladom napr?

barbora0308
31. dec 2021

@20erika07 no ja osobne by som tiez nedovolila mladym pubertiakom bez dospeleho dozoru buchat petardy... Tiez sa furt cudujem, ked vidim, take decka pred panelakom pobehovat a buchat kade tade, kto im to dava do ruky? 🤦

tncka
31. dec 2021

@20erika07 ja by som nedovolila,nie zbytocne to je do 18+ zakazane. A aj to neznamena ze sa nic zle nemoze prihodit. Ja som v tomto veku bola strasne na rodicov napalena lebo ma nepustili s kamoskami do mesta na polnoc. V 16tich ma uz pustili,ale ked mi okolo hlavy lietali petardy a flase,nebolo mi vswtko jedno,odvtedy sa atoho strasne bojim. To som tym chcela povedat,ze aspon rodicia mali vtedy rozum🤣🙈

lucilaines
31. dec 2021

No urcite by som nedovolila. Ani nahodou. Ja nedovolim petardy ani doma muzovi, lebo mam z toho panicky strach. Dve roky dozadu kamoskinmu 20 rocnemu synovi vybuchla petarda nejak nestastne do oka. 14 rocnemu by som nedovolila ani ist von na silvestra o takom case a uz toboz nie buchat petardy. Druha vec je, ze prejdu 2-3 roky a nejak sa k nim aj tak dostane a este naschval si nakupi, lebo doteraz mal zakazane. Ja tajne dufam, ze kym moji synovia dorastu do tohoveku, tak sa to nejak celoplosne zakze 😀 je dost mozne, ze rodicia tych ostatnych deti o tom ani nevedia. Mozes byt rada, ze ti syn doveruje a povedal pravdu, asi mate pekny vztah. Kazdopadne aj tak by som ho nepustila 😀

20erika07
autor
31. dec 2021

@barbora0308 asi im to niekto kupi ,neviem pochybujem ze by im to predali bez obcianskeho, aj ked...
@tncka toto ma nikdy nelakalo ist medzi ludi na silvestra, presne som sa tohto bala , z rozpravania druhych ako niektori dopadli, ze ako im aj do kapucne zapalene petardy davali nejaki retardi 😩
@lucilaines no, je mi jasne, ze tomu nezabranim a bude si chciet pobuchat petardy neskor, no aj tak vzdy tí rodicia dufaju, ze si deti vezmu nieco z ich rozpravania 😊 nateraz to este vzal v pohode, ten zakaz, vysvetlila som mu ze ma to velmi mrzi, ze urcite by chcel zazit taku zabavu, ale jeho ruky a zdravie su na 1mieste ,nestoji to za par minut trieskanice a nasledky su dozivotne, teraz sa venuje aj sportu ktory doslova žerie a bez prstov by bol koniec, tak este aj to som zakomponovala do mojho vysvetlenia, no a samozrejme, ze o 22h von nehrozi, ked sa bojime ked je uz tma o 16.30h . Vzdy mohol byt doteraz len kym je vidiet von.
Ano nastastie mame taky vztah, ze zatial sa vzdy na vsetko opyta , samozrejme bezpecne veci ma dovolene bez obmedzeni 😊

elizabet173
31. dec 2021

@20erika07 určite by som mu to nedovolila

zuzitko74
31. dec 2021

Starí rodičia, u ktorých je na návšteve, ho plánovali pustiť, ak to ty dovolíš?

patus_2
31. dec 2021

@20erika07 deti si ešte neuvedomujú, čo sa môže stať. Ktovie, kto im to kupuje, keď petardy sa pod 18 rokov nepredávajú. Radšej mať doma 2-3 dní nervózneho puberťák (lebo mama nedovolila) ako mať prišívane prsty.
Inak si myslím, že na petardy by mali ísť fotky odtrhnutych prstov a rozdrapenej ruky ako varovanie, čo všetko sa môže stať.

janinah
31. dec 2021

Pracujem aj s úrazmi oči.ludia sú nepoučiteľní... Najhoršie asi dopadol mladík.ktotemu ostali biedne zvyšky zraku a až 1 prst z 10...a doživotne mamke na krku.lebo ani zadok si sám neutrie ako treba...aj teraz kolegyne na op.sale aj keď nie úraz.ale akútna vec..a zajtra čakáme tiež dakych expertov...
Takže ja by som tých nerozumnych a nezodpovedných rodičov rovno do basy posadila...syn mal 16 r.ale neexistuje aby som nevedela kde a s kým je na Silvestra...a petardy sa nikdy nedotkne.ma dosť toho čo doma rozprávam o úrazoch.

panelacikova
31. dec 2021

@20erika07 úplne by som zakázala zábavnú pyrotechniku predávať. a "samovýrobcov" by som posielala rovno do basy... čiže nie, nepustila by som a nedovolila by som. nemám k tomu vzťah, vadí mi to, hluk-smrad-vystrašení ľudia, deti i zvieratá. nechápem, ktorý debil toto a kedy vlastne vymyslel.

kristina284
31. dec 2021

@20erika07 ja som teda nikdy nemala túžbu púšťať petardy, ale keď som bola dieťa tak ma (asi preventívne) všetci každý rok plašili, komu kde čo odtrhlo, takže ja mám panický strach len čo vidím petardu, vyslovene ma chytá úzkosť. Určite by som mu vysvetlila prečo nie a nedovolila by som, v takom veku tomu bude rozumieť .. ja som videla už aj menšie deti s petardami, 8 ročné a tak, dokonca so súhlasom rodičov... otras. Asi nikdy nepochopím načo je dobrá blbosť čo vybuchne, max tak na úrazy. Minimálne petardy by mali byť zakázané.

bluka2
31. dec 2021

Každý boží rok je to v správach, že niekomu odtrhlo prsty, ruku a pod. Pre mna za mňa, nech je vonku aj celú noc, ale tohto sa nedotkne. A to aj z ohľadu k zvieratám a kvôli zbytočnému odpadu. Celé je to len na škodu, pre jednoduchších asi.

luccija
31. dec 2021

@20erika07 dovolia to rodičia tiež sa čudujem.A u nás sú opití teenegeri v parku už cez deň ja neviem či tie deti žijú ako samorasty.Ja sa týchto veci bojím aj, keď kupujeme len také na zapichnuté do zeme, ale mám pred tým respekt

luccija
31. dec 2021

Ja som už videla, že si pirátov popod nohy hádzali z veľkej srandy a jednému to hodili do nohavice čo mal dole zohnutu.Ludia a hlavne deti sú nepoucitelni hlavne, keď tam je pár pohárikov.Prizvukuj mu nech sa drží stranou vyzerá, že Ťa rešpektuje..tvoj strach je normalny

sasitimi17
31. dec 2021

Nie, raz keď moja dcéra vyrastie, nikdy jej to nedovolím.

minutka
31. dec 2021

Dovolila by som pod dozorom dospeleho. Cize vyslala by som manzela s nimi

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
20erika07
autor
31. dec 2021

Dakujem Vam, boli sme za nim, berie to v pohode, nedalo mi to a hodila som aj poznamku, ze rodicia jeho kamaratov su teda dost nezodpovední, ked im to dovolia. Nastastie on si necha vysvetliť , nikdy sme zatial nemuseli nieco do krvi riesit aby nieco pochopil co sa tyka tychto veci 🍀

h2
31. dec 2021

"Zábavná" pyrotechnika je najblbší vynález na svete. Ešte ohňostroje sa dajú ako-tak pochopiť, lebo to je aspoň pekné, hoci aj tam negatíva ďaleko prevyšujú nad zážitkom. Ale petardy? To je načo?!
Dnes popoludní sme varili guláš na dvore a rovno za plotom nám skupinka mladých buchla petardu. Máme plný plot, tak nás nevideli. Moja mačka nadskočila meter do výšky. 😡

michellemary
6. jan 2022

@20erika07 keby mu to ešte niekedy napadlo, nech si nájde na YouTube video Baštrng-"zábavná" pyrotechnika, myslím, že ho to hneď prejde...