Bio a Che olympiáda

25. aug 2023

Dobry den,
som zacinajuci ucitel v tomto skolskom roku.
Kto mi vie z praxe vysvetlit a hlavne po lopate, ako sa robi BIO a CHE olympiada na 2.stupni ZS.
Dakujem !!!

kaktusik007
25. aug 2023

chod do skupiny ucitelky na MK a tam sa popytaj, skor najdes odpoved co potrebujes 🙂

dskjhfdlkdjhl
25. aug 2023

Na uvod si mozes nastudovat tu:
https://www.iuventa.sk/olympiady/ucitel-organiz...
Vyber si olympiadu a citaj. Mrkla som len chemicku, uz su tam zadania na novy sk. rok.

monikaaa898
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikaaa898
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
25. aug 2023

@monikaaa898 co sa ti na mojej gramatike nezda?

monikaaa898
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
25. aug 2023

@monikaaa898 diakritiku na nete a v mailoch nepouzivam - je to uplne normalne a prirodzene a rozhodne je to v poriadku, na rozdiel od toho tvojho --- mekčene 🤦‍♀️ pre boha ziveho, tam je prehlasovane a - su to makcene. To co si napisala ty je pruser, nie to ze ja pisem bez diakritiky.

autor
25. aug 2023

@kaktusik007 Vyborne ❗ Aj ja presne tak. Nejaka zanietena slovencinarka zas. Tema je o bio a che.
Dakujem

zuzana76
25. aug 2023

@monikaaa898 tiez tak pisem, na MK ignorujem makcene a celkovo diakritiku, teda ciarky sa snazim pouzivat, nakolko mozu ovplyvnit porozumenie

dskjhfdlkdjhl
25. aug 2023

@monikaaa898 mekcene? Vazne?

ullala
25. aug 2023

@monikaaa898 nemyslis vazne, ze pises ludom, ze maju zlu gramatiku, preto ze nepouzili diakritiku. Ani zacinajuci pan ucitel nemal ziadnu chybu, ale musis ho sekirovat za diakritiku? A ked uz teda opravujes druhych, tak chybaju ti ciarky vo vetach, vo vete z 12:37 mas este aj zly slovosled a na konci vety nepouzivas bodky.
Nezvyknem druhych opravovat, ale toto mi nedalo.

A s tou olympiadou mu nepomozes?

rebrambora
25. aug 2023

To nemyslite vazne... Ja napr. diakritiku na mobile ani nemam.

zuzana76
26. aug 2023

@rebrambora
@ullala to je provokácia, pani patrí zrejme k tým, ktorým ležia ucitelia v žalúdku