Baby sa mi smiali, že nenosím podprsenku

24. júl 2024

Dobrý,mám 11 a baby sa mi smeju že nenosím podprsenku.Urážajú ma že som plocha aj pred chalanmi.Asi pred 2 mesiacami som si jednu kúpila (sama) a išla som von a úplnou náhodou som stretla tie baby a povedali mi Že si ju nemám vypcháť vreckovkami aj ked som si ju nevypchala vreckovkami,boli tam len vypchávky ktore mi boli veľké.Na druhý deň sme mali telesnú a všimla som si že nie ja ale tie babi si vypchávajú podprsenku vreckovkami,keď som im o tom povedala tak mi zobreli ramienko mojej podprsenku a roztrhli ju.Ale mne to bolo jedno (celkom).Teraz hádam že mi cez prazdniny nejake narastu aby si po prazdninach nerobili zo mna srandu(aj ked mi to je celkom jedno ale proste)Nepoznáte nejaké cviky na prsia alebo čo by som mala jesť? Som štíhla mam 30kg.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanilkovazmrzka
24. júl 2024

Si dieta. Paneboze.. dieta. Este mozno ani nemas menstruaciu, ale uz by si chcela melony? 🤦🏻‍♀️

sszuzu8
24. júl 2024

Mne sa smeju doteraz a mam 30 🤷‍♀️ smiať sa budú stále a sebaprijatie je ťažké. Som po dvoch tehotenstvach a žiaľ viac než A nemám. Ty ešte šancu máš. Máš len 11

vanilkovazmrzka
24. júl 2024

@sszuzu8 musis sa pohybovat vo velmi zvratenej spolocnosti, ked sa ti dospeli smeju za prsia 🤦🏻‍♀️

@autorka neboj sa, aj keby si ani v dospelosti ziadne prsia nemala, normalni dospeli ludia sa nevysmievaju a nesikanuju za veci ktore su normalne.

sszuzu8
24. júl 2024

@vanilkovazmrzka žiaľ pracujem s chlapmi. S hulvatmi co slintaju po každej jednej co prsia ma ci ma 14 alebo 50. Oni tiež v mojom veku. Žiaľ v každej práci sa mi toto dialo ľudia ma na základe toho súdia. Nech som kdekoľvek proste... Kašlem už na to. Iná nebudem a na plastiku nedám. Najviac bolo pre mňa keď mi včera lekár na sone povedal ze sú v poriadku. Viac mi asi netreba. Aj tak sú prioritne zdrojom potravy pre deti a nie pre chúťky uchylakom

bessie12
24. júl 2024

Pane bože dievča zlaté 🙈 vykašli sa na to co tvoje spolužiačky o tebe hovoria ( viem nie je to ľahké a zvlášť nie v tomto veku ). Si ešte len dieťa, ktoré sa vyvíja. Kde aké prsia by si chcela mať?? Tie ti ešte narastú, ale chce to svoj čas. Tiez som bola kedysi plochá a teraz co by som dala za to, aby boli trochu menšie 🙈 ale hlavne, že sú zdravé bez ohľadu na veľkosť.

mamutka
24. júl 2024

Ak je toto reálna teba ( pretože ma šokuje že 11 ročne baby by sa z tohto vysmievali ), tak sa prosím ta totálne vyprdni na veľkosť pŕs. Tie ešte len narastu. Ja som oveľa starší ročník, kedysi ešte baba mala byt krv a mlieko, takže ja so svojou vysokou štíhlou postavou s malými prsiami som myslela že sa na mna každý pozerá s ľútosťou. Všetko sa to ale obrátilo na výhodu.
Prsia sa vyvinú, neboj a keď aj ostanu malé, netráp sa, lepšia pekná stihla postava v dobrom prádle, ktoré vyzor upraví ako veľké prsia, ktoré sa po odložení podprdy kamsi rozleju a po pôrode spadnú na pupok. Veľkosť, pevnosť a tvar sú totiž rôzne vlastnosti. A u tých menších ti ta pevnosť ľahšie vydrzi.
Ak sa kamošky fakt smejú, sú blbe a trápne, nauč sa ich seriózne ignorovať.

umpanka
24. júl 2024

Milá 11-ročná budúca teanegerka, keby som mohla, tak Ťa vyobímam. Ver mi, bude to v poriadku, keď príde čas. Teraz by sa Ti možno hodila športová podprsenka na telocvik, ostatné príde. Ty si jedinečná, taká, aká si. Viem deti sú zlé. Uvedom si, ako sa správajú, veď to je čistá šikana. Nikto nemá právo vyjadrovať sa k Tvojej postave. Uvedom si, aká si Ty, keď to nerobíš. Vie o tom niekto dospelý? Povedz to niekomu dospelému, ktorému to môžeš povedať. Tvoje oblečenie je tvoj majetok a bez Tvojho dovolená nikto naň nesmie siahať.

vanilkovazmrzka
24. júl 2024

@sszuzu8 tak asi by to chcelo trosku vyssiu intelektualnu uroven… ja tiez pracujem v kolektivke kde 90% muzov, a nikdy sa mi nikto nesmial ani nemal blbe poznamky. Vobec to ani nie je tema, vsetci sa spravaju slusne, k zenam, k tehotnym zenam, maximalne si zeny nevsimaju. Dlhodobo existovat v hentakom chorom kolektive musi byt fakt na palicu

asocial
24. júl 2024

Toto na mňa nepôsobí akoby to písala 11- ročná baba, tie ani nevedia, že nejaký MK existuje. Ale ak náhodou - prsia ti narastu a ak ich aj budeš mať malé, prežijes. Ja mám o 30 rokov viac, mini prsia a tu som.

lucia13022023
24. júl 2024

Malé prsia sú super. Ja ich mam, a som mega stasna ze ich mam male. Pamätaj si, že smejú sa len ti, ktorí majú nejaký komplex. Normálni ľudia sa smiať nebudú.

lasona
24. júl 2024

Presne toto som zažívala aj ja na skole a ešte v tom istom veku. Smiali sa mi, furt si ma dobehli. Teraz? Prsia narastli, sú dosť veľké a chvalabohu aj po pôrode vyzerá moje telo super. Keď vidím moje spolužiačky, spolužiakov co sa mi smiali, tak sa teraz zasmejem ja. Baby rozkysnute, prsia ovisnute, chlapi s bruchami. Neboj príde aj tvoj čas. Viem, že to teraz boli, ale skus sa nad tým netrapit moc.

luteam
24. júl 2024

Ahoj no ziadne cviky ani strava ti len tak nezvacia prsia. Skratka musis dozriet vyrast. Iba normalne jezd pestru stravu a rob pohyb sport co ta bavi. Viem ze je to tazke ked sa ti vysmievaju ale skus so najist v skole nejaku aspon jednu dobru kamaratku a drz s nou a snaz sa tie dievcata ignorovat

sszuzu8
24. júl 2024

@vanilkovazmrzka robotu milujem tak dávam sluchátko a mam ich v riti. Nenechám správanie kolegov vyštvať ma z práce. Ale je to smutné to si pripadám ako na zakladke kde hodnotia každú ktorá prejde okolo

vanilkovazmrzka
24. júl 2024

@sszuzu8 je tam velmi malo zien vsak? Presne pre toto nie si dobre ani cisto muzske ani cisto zenske kolektivy. U nas isty cas najimali prednostne zeny prave preto ze kolektiv je zdravsi ked ani jedno ani druhe pohlavie nie je vo vyraznej mensine

ivanccak
25. júl 2024

Skôr vidím problém v správaní spolužiačok, ktoré sa prudko ponáša na šikanu.

sszuzu8
25. júl 2024

@vanilkovazmrzka vieš čo? 3 ženy sme tie dve sú už k 60tke len ja som tam 30tka 😁 tak k tamtym majú akoby o trochu viac rešpektu vzhľadom na vek.. Aj to len keď sú tam.. Keď nie sú tak ich ohovárajú

ronie338
26. júl 2024

Ja som mala na základke to iste plus ešte problém ze sme sa z východu presťahovali do Bratislavy takže ešte horšie. Ale poviem ti, veľa sa zmenilo na strednej, prsia nemám ani teraz nejak veľké a je to náhodou super lebo po pôrode mi neovysaju a môžem chodiť kľudne aj bez podprsenky a nemusím ísť na žiadnu operáciu prs ako väčšina z tých bab co sa mi smiala. Ja som mala prvú podprsenku v 13tich, Pred tým len také tie lambady alebo športové. Ale len pre môj pocit pre nič iné. A ver tomu ze baba ktorá má veľké prsia ma s nimi veľa problémov lebo z nich boli chrbát. Na strednej sme mali spolužiačku ktorá v 20tich išla na zmenšenie. A ďalšiu ktorá mala doslova lentilky pod kobercami a nikoho ani nenapadlo sa jej smiať. A bola so svojím telom spokojna. A pri nízkej váhe nemôžeš mať veľké prsia.

monika2012
28. júl 2024

Prsia Ti v tomto veku nezačnú rásť vďaka cvičeniu. Všetko má svoj čas. O toto sa postarajú hormóny a aj dedičnosť. Každé dievča dospieva v inom veku a aj sa vyvíja inak ako ostatné dievčatá. Neboj, ono to príde. Príroda je veľmi múdra, zariadi to sama. Z puberťáckych dievčat si hlavu nerob. Viem, že je to ťažké, ale nepripúšťaj si tie ich reči. Si zdravé dievča, tak počítaj, že ten prerod na ženu sa u Teba každú chvíľu spustí. Sama budeš prekvapená, ako sa to odrazu samo rozbehne. Sama mám doma 12 ročnú dcérku a všetko sa to začalo diať turborýchlosťou asi pred pol rokom. Veľmi rýchlo sa posledné mesiace mení na ženu (telesne, v hlave je to stále ešte dieťa). Pol roka dozadu jej začala menštruácia, výrazne jej začali rásť prsia, ochlpenie, začína sa dosť potiť, masnejú jej vlasy, robí sa jej akné, ale aj veľmi prudko narástla do výšky...

prasiatko30
28. júl 2024

To v 11r deti riesia podprsenky???😱😱😱

labky613
22. aug 2024

Nič si z toho nerob...Ak sa budeš s podprsenkou cítiť lepšie, tak ju maj (len správnu veľkosť) , ak ju mať ešte nechceš NEMUSÍŠ a môže si hovoriť, kto chce, čo chce - je to tvoja vec. 11 ročné dievčatá sú ešte deti a prsia teda mať nemusia - väčšinou ak už, tak im iba začínajú rásť. Netráp sa a nepočúvaj ich.