Angličtina na gymnáziu

neelllkkkaaa129
23. nov 2023

Je na gymply tazká anglina a nemčina? Z angliny mávam tak 2 ale niesom mic dobrá vnej.

babulkomale
23. nov 2023

@neelllkkkaaa129
Uff, ani v slovenčine neexceluješ. Toľko chýb v takom krátkom texte, to je tak na štvorku.

neelllkkkaaa129
autor
23. nov 2023

@babulkomale no tak som sa pomýlila a?

fruitys
23. nov 2023

@neelllkkkaaa129 nie je to zase až také náročné, závisí aká je úroveň gymplu a ako si na tom ty... pokiaľ sa tam budete učiť nemčinu od začiatku, ako sekundárny jazyk, malo by to byť viac v pohode, pretože pôjdete od základov

simsalabim
23. nov 2023

@neelllkkkaaa129 urcite zavisi od skoly, ucitela a kolektivu. Ale je to sanca sa zlepsit, v dnesnom svete je anglictina nevyhnutna. A nemcina je velke plus.
Z vlastnej skusenosti - na ZS mi moc nesla, na gympli skvela profka, za pol roka ma neskutocne vytiahla. Vtedy - za sociku - neboli moznosti sa velmi zdokonalovat, ale dnes sa vies vypracovat aj sama.

babulkomale
23. nov 2023

@neelllkkkaaa129
A? A čo chceš robiť na gymnáziu? Pomýliť sa, to je napríklad preklep, ale ty máš zle slová aj s predložkami, hrúbky...

neelllkkkaaa129
autor
23. nov 2023

@babulkomale tak som to písala na rýchlo a som si to nevšimla žeby? Za to že som to tam napísala s chybami neznamená že neviem gramatiku a z diktátov mávam tak 2. A aj kebyže píšem tak že to nevieš po mne prečítať tak to je moja vec☺️

nelca0510
23. nov 2023

@neelllkkkaaa129 úprimne,pri tejto gramatické pochybujem,že načas 2ky z diktátov.

neelllkkkaaa129
autor
23. nov 2023

@nelca0510 tvoja gramatika tiež nič moc

spadnutaslivka
23. nov 2023

@nelca0510 to píše možno mama za dcéru... 😂

nelca0510
23. nov 2023

@neelllkkkaaa129 u mňa to bol autokorekt, u teba naučená gramatika :D takže, aby to bolo po správnosti : stále úprimne pochybujem - pri tvojej gramatike, že mavas dvojky z diktatov. Veď to môžeš mať tak tri chyby a to máš hneď v prvej vete. Ale k veci,je ťažká,lebo ANJ je príprava k maturite B2 a nemcina je sama o sebe tazka

fruitys
23. nov 2023

@neelllkkkaaa129 porozmýšľaj, prečo chceš ísť na gymnázium, prípadne sa poraď s niekým, kto sa tomuto venuje, napr. s kariérnym poradcom, školským psychológom a pod., aby ti pomohli rozhodnúť sa. Ak dospeješ k tomu, prípadne už vieš, že chceš ísť na gympeľ, choď. Kolektív robí takisto svoje, ak máš spolužiakov, ktorí sa učia a niektorí z nich sú dokonca veľmi dobrí, takéto prostredie by ťa mohlo vytiahnuť, ak potrebuješ. A či je nemčina ťažká - to je individuálne, niekto by povedal opak. Tvoj maturitný jazyk to tak či tak zrejme nebude, čiže za tie 4 roky by ste asi išli po max. B1 úroveň.
Máš už nejakú predstavu, akej práci by si sa chcela venovať?

neelllkkkaaa129
autor
23. nov 2023

@fruitys ak by som nešla na gympel tak na zdravotnú, len z tej zdravotnej je potom ťažko sa dostať na medicínu. Asi ostanem pri tom gympli učím sa dobre, a na gympli mám čas na rozmyslenie čo študovať ďalej.

fruitys
24. nov 2023

@neelllkkkaaa129 to áno, v prípade medicíny je gympel dobrá voľba