Ako zarobiť peniaze, ak mám 13 rokov ?

martinav13
21. jan 2020

Ahojte ako si môžem zarobiť peniaze v 13?Seriózne ale prosím.

julia2018
21. jan 2020

@martinav13 venčiť ľuďom psy, sekať trávnik, odhrnúť sneh, upratovať, robiť niekomu nákupy...

klarissa25
21. jan 2020

A na co sú tí peniaze? Nedostávas od rodičov vreckové? Podľa mňa 13 dieťa má všetko od rodičov...

sonnenshein
21. jan 2020

Moj syn chodi komparzovat. Pozri napriklad Komparz Bratislava na facebooku.

martinav13
autor
21. jan 2020

@klarissa25 s rodičmi je to komplikované neprispievajú na mňa skoro nič iba základné potreby ako jedlo, základná hygiena (sprchace si kupujem sama)

martinav13
autor
21. jan 2020

@martinav13 vreckové som niekdy nemala

moonlight1210
21. jan 2020

@klarissa25 vreckove nie je najlepsie riesenie, ani ked na to rodicia maju. peniaze zadarmo. ako statne davky.
snaha zarobit si uci dieta dochvilnosti, zodpovednosti, samostatnosti a financnej gramotnosti. pokial sa snazi zarobit si poctivo a nehlada rychle zbohatnutie.

spoluziacka jedneho nasho dietata nakupuje igrediencie v sume za cca 5 eur, vyraba slizy a tie predava v skole kus po eure. z jednej davky vyrobi cca 10 kuskov. takze ma zisk bliziaci sa 50%.
a kedze tieto slizy sa casto rychlo zaspinia, tak idu vcelku na dracku, lebo deti chcu zase nove. uz ich vie krasne nafarbit, navonat a nastajlovat do roznych krabiciek, aby lakavo vyzerali. mesacne vraj utrzi tak 20 eur a viac.
proste si na veci, co chce, zarobi aj sama (sladkosti, hracky, kino, tricka, ...). nepotrebuje vreckove.

maca1984
21. jan 2020

Tak toto je dost smutne, ze 13 r dievca si musi sprchace kupovat sama.To mas co za rodicov?skusila by som si dat inzerat na to ,co je vyssie spomenute a pohadzat do schranok v okoli

monikangel
21. jan 2020

@klarissa25 nie kazde dieta ma od rodicov vsetko. Ja som brigadovala uz ako 12 rocna, roznasala som noviny a pomahala som tym rodine do rozpoctu.

limetka69
21. jan 2020

A za co si kupujes sprchace ked nemas vreckove?

martinav13
autor
21. jan 2020

@limetka69 peniaze čo dostanem tak raz ročne od babky, dedka (cca 50€)

0silvia0
21. jan 2020

@moonlight1210 na toto su rozne nazory. Skor sa pre deti vreckove odporuca, aby sa naucili hospodarit s danym obnosom na dany cas.
Ale je to individualne, niektore deti vreckove minu na blbosti a nevazia si ho. Dalsie deti, ktore vreckove nedostavaju a chcu mat nejake peniaze, mozu peniaze ziskavat nevhodnym sposobom.
Ale kazdy rodic by si mal poznat svoje dieta a podla toho uvazit ci vreckove, kolko a kedy.

jovana9
21. jan 2020

Ak máš odvahu, ten komparz tu bol podľa mňa zatiaľ najlepší nápad. Môžem vedieť, prečo Ti rodičia neprispievajú - nemajú a nemôžu? alebo nechcú? Máš súrodencov? (ak chceš, môžme písať súkromne)

martinav13
autor
21. jan 2020

@jovana9 majú na to to viem na 100% nikdy mi nebolo povedané prečo, súrodencov nemám

0silvia0
21. jan 2020

@martinav13 ved sa ich spytaj, ci by ste sa nemohli dohodnut na pravidelnom vreckovom...

martinav13
autor
21. jan 2020

@0silvia0 spýtala som sa veľa krát povedali že je to hlúposť a peniaze nepotrebujem což potrebujem aj na školu (výlety...), kupovať si oblečenie a tak ďalej

cairka
21. jan 2020

@maca1984 , prečo? Aj moj 13 ročný si sám kupuje sprcháče, hlinu na vlasy a dokonca aj nejaké oblečenie (dnes napríklad tričko Nirvana) . Čo potrebuje má kúpené, ale keď potrebuje takú a takú značku, tak nech si rieši sám. A v konečnom dôsledku aj to vreckové dostáva odo mňa.

jovana9
21. jan 2020

Dievča, vidím to tak, že si to budeš musieť skúsiť presadiť. Pohovor si o tom s nimi znovu a znovu a vysvetli im, že ako mladá baba potrebuješ aj Ty nejaké peniažky k ruke. Príp. popros niekoho z rodiny, kto Ti viac rozumie, nech si s mamou, ocom pohovoria. Je super, ak si zarobíš sama - kľudne si niečo nájdi a buď viac sebestačná, no na základné potreby a trošku potešenia by si mala mať v tomto veku peniaze predovšetkým od rodičov (keďže, ako píšeš, na to majú).

maca1984
21. jan 2020

@cairka pretoze si myslim ze to patri medzi zakladne potreby a ma to byt v starostlivosti rodicov.Nehovorim o "vymysle" typu - ale ja chcem tento,a toto...Tvoj syn to vreckove dostava,autorka ako pise- nie...

monikangel
21. jan 2020

@martinav13 je mi to luto, pretoze ja som bola na tom ako dieta rovnako. A kedze som nemala ziadnu babku ani dedka, kedze umreli, ked z maminej strany mi babka umrela, ked som mala 5 rokov, dedko, ked som mala 3 roky a z tatkovej strany, babka, ked som mala 1,5 roka a dedo, ked som mala 12 rokov, avsak ten sa o nas nikdy nezaujimal. Ja som si aj vianocne darceky a skolske potreby sama musela kupit, sama si na ne zarobit. Ale nestazujem sa. Tieto skusenosti mi dali do zivota velmi vela a som za to vdacna. Ja som napriklad roznasala letaky, chodila skenovat a zakladat dokumenty do 1 firmy, v meste, kde som byvala, chodila susedke nakupit, umyvala riady v restauracii, dokonca aj robila pomocnu predavacku v cinskom obchode. Ked som dovrsila 15 rokov, chodila som robit uz aj na 12ky,ranna alebo poobedna- pasova vyroba. Drzim ti palce, len musis hladat.

eliska13
21. jan 2020

@martinav13 "neprispievajú na mňa skoro nič" strašne veľa teenegerov sa sťažuje, že nemajú peniaze a ľutuje sa.Aj môj syn ...je pravda, že nemá vreckové, občas mu dám, ale nikam ešte sám nechodí max si po škole kúpi žuvačky, pitie...ale to, že mu do hry na Pc kupujem či platím všetko ostatné to nevidí.Co Ti chyba?veď popros mamu nech s tebou kúpi oblečenie.

cairka
21. jan 2020

@maca1984 , a ty vieš, či doma nemajú zásobu mydiel a sprchových gélov podľa výberu rodičov? Ako sama autorka píše, finančne na tom nie sú najhoršie, aj vreckové by si dovoliť mohli. Zrejme to nie je ich štýl výchovy, dávať vreckové. Nevieme....môže to byť aj inak, ale podľa odpovedí mi to príde skôr nejak takto.

raffaella
21. jan 2020

@martinav13 oficialne mozes brigadovat az od 15ky. Takze nejako to dovtedy vydrzat a potom mas vela moznosti - minimalne ist do McDonalds. Ja som sa od 15ky zivila okrem stravy sama. Vsetko oblecenie, kozmetika a podobne som si platila sama a este som niekedy aj mame prispievala. Robila som casnicku pocas vikendov, obsluhovala som ho na roznych recepciach a akciach, plesoch a podobne. Do 15ky to uz nemas daleko, dovtedy si skus nejako rozratat to co dostanes od starych rodicov a potom uz mas vela moznosti.

maca1984
21. jan 2020

@cairka neviem...cakam,ci autorka napise viac..

martinav13
autor
21. jan 2020

@eliska13 nekúpi mi nič ísť do obchodu pôjde so mnou ale nikdy mi nič nekúpi všetko ide s môjho čo dostanem na sviatky

martinav13
autor
21. jan 2020

@cairka nemajú mydlá sú na poličke ale také z ktorých sa mi vysušuje pleť a potom mam vyrážky, jasné sa vyjadrili že to je dobre iné sa nebudú kupovať

martinav13
autor
21. jan 2020

@cairka v podstate máte pravdu

27dianka
21. jan 2020

Dá sa aj nosenie letákov, keby si sa niekde v nejakej reštike dohodla, že roznosíš. Alebo napríklad aj umývanie schodov a spoločných priestorov v bytovkách.

0silvia0
21. jan 2020

@martinav13 ked potrebujes nieco do skoly ani to ti neprispeju? Oblecenie si musis kupovat z penazi od starych rodicov? Z 50 euro za rok sa neda kupit oblecenie a obuv na cely rok...

martinav13
autor
21. jan 2020

@0silvia0 keď je to niečo drahé nad 15€ to prispejú, oblečenie si kupujem väčšinou z môjho ostatné mi kupi babka

lula313
21. jan 2020

Aj my sme tak boli vychovavane, že sme nedostavali vreckové. My sme si aj vedeli zarobiť bokom, nahrávala som od 8rokov detské rozhlasové hry, neskôr dabing, ale boli to take steky mesačne za 500sk(16eur). Od 15 som chodila na brigády.. ty máš len 13, tak sa mozes len niekde nelegálne prihlásiť, že niekomu poupratujes byt(napr cez FB) a pod