Ako vybrať strednú školu?

11. okt 2023

Ako ste prosím vyberali strednú školu, keď sa dieťa nevie rozhodnúť, čo by ho bavilo?

Učí sa dobre 1,2 občas 3.

Ďakujem

pribinak
11. okt 2023

Dievča ? Chalan?

Aké predmety su obľúbené? Matika? Jazyky? Prírodne vedy?

autor
11. okt 2023

@pribinak chalan, angličtina, telesná, biologia, geografia

mane01
11. okt 2023

Moj tiez netusil, co chce. Isli sme na to vyradovacim sposobom. Otvorila som svs.sk a prechadzali sme skoly v nasom regione, na intrak nechcel ist. Postupne vypadli pedagogicke skoly, potom zdravotne.. atd… a ostalo par kandidatov, tam sme potom pozreli, co realne moze po skole robit a vyradili sme tie, kde sa mu ta praca nepacila… no a z tych par sme potom vybrali…

autor
11. okt 2023

@mane01 ďakujem

katarinaba
11. okt 2023

Neviem od kial ste, ale tento piatok bude v BA v Bory Mall prezentacia strednych skol - ucebne odbory, co ponukaju, co ocakavaju a podobne. Ked sa vam da, skuste sa ist pozriet, ja tam so synom idem. A este chcem skusit - neviem teraz kde to presne robia - su to nejake testy, na zaklade ktorych ich to nasmeruje, ktorou cestou sa vydat.
Tiez to riesime, nastastie je syn na skole, kde mu na prestup na gymnazium budu stacit talentovky, takze skolu mame istu, ten najvacsi stres neprezivam, ale tiez je nerozhodnuty - raz chce jedno, potom druhe, raz na to gym chce, raz nie. No je to tazke.

marcellka32
11. okt 2023

V každom kraji je burza stredných škôl -je to fajn, dá to taký prehľad aj čo škola ponúka

fruitys
11. okt 2023

možno by bolo fajn skúsiť aj kariérneho poradcu, prípadne školského psychológa, ktorí by mu pomohli zhodnotiť sa, že načo sa hodí atď. Taktiež existuje Gallup test, ktorý je na odhalenie silných stránok, platí sa zaň a odporúča sa robiť v spolupráci s niekým, kto tomu rozumie. Neviem však, či sa to dá robiť aj v prípade neplnoletých, každopádne, odporúčam popozerať stránky a prípadne sa popýtať )

anjelok
11. okt 2023

@katarinaba tie testy robia v skole, v deviatom rocniku

katarinaba
11. okt 2023

@anjelok u nas nie.

veronika1754
11. okt 2023

@katarinaba robí to CPPPaP

2006_1211
11. okt 2023

Ochrana osôb a majetku?

2006_1211
11. okt 2023

@anjelok mne keď robili testy v 9tom ročníku ze co by sa k nám hodilo tak vyšli uplne take veci co by som nechcela robiť a nebavili by ma