Ako si v 16. rokoch privyrobiť?

13. sep 2022

Potrebovala by som radu, ako by som si mohla v 16 rokoch popri škole privyrobiť. Rodičia mi kupujú všetko čo potrebujem, ale nechcem byť stále závislá od ich peňazí. Rozmýšľala som nad brigádou, ale popri škole nemám veľa času. Ďakujem vopred.

stellarstar
13. sep 2022

Keď popri škole nemáš času tak asi nijak

anjelicek26
13. sep 2022

Momentalne si vo veku, ze to, ze si "zavisla" od ich penazi je uplne v poriadku... popri skole nemas vela casu - teda venuj sa jej...Ked realne chces nieco robit, tak to musis pravidelne a venovat sa teda tomu cez vikendy, ktore ti patria na oddych. Ja proste nie som velky fanusik prace popri strednej skole, pritom moja dcera si privyrabat chodi prakticky kazdy vikend strazi 4-5h v sobotu poobede dvojicky chlapcov... lenze ona to ako povinnost neberie, chodi tam rada, je to tam uz taka rodinna atmosfera a ze dobre platia je len bonus...

xena0
13. sep 2022

Výdrž 2 roky aspoň a potom si nájdeš brigádu a pracovať ešte budeš🙂

simca06022011
13. sep 2022

Ked nemas cas, tak nijak. JEdine vikendy a po veceroch je moznost. Ja som chodila pomahat na hokejove zapasy 2x do tyzdna ked bola sezona a zapasy u nas, to som tahala od 17tej do cca 22-23tej. A popri tom som este administrativne veci/veci pre uctovnictvo riesila piatky/niekedy vikendy, pripadne po skole ak som mala cas, co sa stavalo ze som mala, s tym, ze som to vedela robit aj doma. Ono zalezi k comu mas pristup, najlepsie je ist cestou znamych, rodicov... ale musis mat na to proste casovy harmonogram. Ja som z gymnazia, ucili sme sa doma dost, ale bezne brigadovali aj spoluziaci (niektori tahali nocne, ale to vacsinou 3-4rocnik uz). Mozno vypomahat v nejakom obchode v sobotu a tak.. da sa.. len ochotneho cloveka co ti da sancu treba najst, lebo malo mladych vidim bezne pocas roka niekde... v lete je to zase ine. Ono aj brigada je odreagovanie sa :D ja som to rada robila, bolo to ine a lepsie ako za knihami sediet alebo doma do telky cumiet :D

pukina
13. sep 2022

ja som pocas strednej skoly chodila vypomahat do stankov s jedlom na futbalovy stadion, myslim ze snad kazdy vikend. nebolo to bohvie ako platene, ale aspon som mala take svoje "vreckove", kedze som od rodicov nic nedostavala. ked si na to s odstupom casu spomeniem, boli to pekne casy a naucilo ma to hlavne komunikovat s ludmi. roznymi. lebo tam zrovna sa vyskytovali taki ti menej prijemni. hm, tazka nostalgia😀

autor
13. sep 2022

@xena0 práveže po skončení gymnázia plánujem medicínu, takže popri tom už vôbec.

anjelicek26
13. sep 2022

Ked sa skutocne chystas na medicinu, tak nemas skutocne cas na veci pomimo...maximalne sport a to aj len pre tvoj relax. Potrebujes vyborne znamky a nieco si nastudovat popredu ti tiez pomoze... venuj sa tomu, pokial rodicia netru biedu a vyslovene tvoju pomoc financne nepotrebuju, tak tomu daj cas. Raz im to ako lekarka oplatis s urokami.

elizabet173
13. sep 2022

nehnevaj sa, alebo brigádovať chceš alebo nechceš. Víkendy máš predsa voľné, či? A dá sa brigádovať aj popri medicíne, keď sa chce, taj sa dá

mimirka32
13. sep 2022

Ja som chodievala s kamaratkou roznasat cez vikend letaky a predavat noviny

xena0
13. sep 2022

Tak oplatiš pomoc rodičom zrejme až po škole... Ťažko nájsť brigádu v 16. Rokoch

simca06022011
13. sep 2022

no vidis, tak na brigadu kasli, ked tak si najdi letnu brigadu napr. na mesiac a cez skolsky rok sa radsej uc.

janne318
14. sep 2022

Ak chceš ísť na medicínu a si na gympli, zrejme inklinuješ k biológii a chémii. Čo tak doučovať deti ZŠ? Učivo základnej školy máš isto zvládnuté - a ak im to dokážeš vysvetliť, naučiť, nebudeš mať o prácu núdzu. Decká radšej idú na doučko k mladej babe, než k staršej pani učiteľke. Cítia sa tak viac v pohode.