Ako si môže deviatačka zlepšiť úroveň angličtiny bez nejakých doučovaní?

2. okt 2024

Neviete poradiť deviatačke ako zlepšiť úroveň jej angličtiny bez nejakých doučovaní ?
A teda nejakú čo najrýchlejšiu metódu

thirstymonk
2. okt 2024

Pozerať anglické filmy. Najprv s titulkami slovenskými/českými, potom anglickými.

anketkarka
2. okt 2024

A čo konkrétne potrebuje zlepšiť? Slovnú zásobu, gramatiku, rozprávanie?

ajka19
2. okt 2024

hry, napr Minecraft, kde získaš tým, že sa hráš slovnú zásobu. Ak máš dostatočnú slovnú zásobu, vieš sa lepšie vyjadriť v cudzom jazyku, a nemáš strach komunikovať.

lucia13022023
2. okt 2024

Seriály, filmy, duolingo

kitycat
2. okt 2024

Citat v anglictine. Predpokladam, ze kvoli maturite?

domiklik
2. okt 2024

Zjednodušene čítanie od Penguin readers. Youtube videa napr english hacker. Filmy, serialy

guudy
2. okt 2024

@kitycat autorka uvadza, ze ide o deviatacku ;)

milanemila
2. okt 2024

Tak keby mala moja deviatacka problem s anglictinou, tak sa s muzom s nou doma rozpravame po anglicky 🤷🏼‍♀️ a ak teda doucovanie nie, tak je potrebne aby sa rodicia zapojili aj do ucenia gramatiky, ked to nejde dietatu samemu.
Potom urcite pomoze aj to, co uz je napisane vyssie a teda byt co najviac v styku s jazykom.

guudy
2. okt 2024

Za mna filmy/serialy s anglickymi titulkami. Pesnicky a vygooglit si k nim text. Citat jednoduche knizky v AJ.

fliacik
2. okt 2024

Naša má 11, už druhý týždeň má v mobile Duolingo. Doteraz anglinu neznášala, teraz ide lekciu za lekciou, lebo je súťaživá a teší sa, keď je prvá v rebríčku. Mám z toho radosť.

biba_18
2. okt 2024

@fliacik haha, to aj my s mužom chceme byť prví. zatiaľ je v inej lige, som zvedavá či keď niekedy budeme v jednej ako to zvládneme 😂😂

katica06
2. okt 2024

Ja som za čítanie, mám do 15ročnú aj knihy číta už dva roky. Pozerať seriály filmy napr Priateľov, tiež pomáha

25daniela
2. okt 2024

Nainštalovať duolingo a môže sa učiť sama, ale to musí chcieť sama.

gas1201
2. okt 2024

z vlastnej skúsenosti - na základnej škole angličtina u mňa 0 bodov, na strednej som začal hrávať hry na pc online (čiže komunikácia v angličtine), filmy a seriály len v angličtine, občas kniha v angličtine. mňa nikdy nebavilo sa učiť slovne zasoby.

luckajozko21
2. okt 2024

V tom veku ma bavili makeup tutorialy. Je to blbost ale pomohlo mi to. Na YT najst temu, kt. ju zaujima a pozerat videa. Casom zacne rozumiet viac a viac.

deedol
2. okt 2024

pozerat filmy a serialy po anglicky s titulkami (ak to este nerobi), citat knihy v originali (osobne tie zjedndusene moc neodporucam, ale niekto to ma rad), idealne zacat takymi knihami, ktore ma nacitane v slovencine a pamata si, co sa tam pise, mozog si to akoby spoji, pocuvat audioknihy, znova idealne take, ktore pozna v slovencine. toto su take pasivne sposoby. co sa tyka aktivnych, je dobre komunikovat a pisat v danom jazyku, teda bud hrat spominane hry alebo si najst napr. nejake forum alebo komunitu, ktora sa tyka nejakeho jej zaujmu, ale po anglicky. aj ked teda neviem, ci toto este fici. (ja ked som bola mala, tak som mala rada harryho pottera a chodila som na vselijake tie fanusikovske fora a tak.)

inak rychly sposob neexistuje, v tomto su jazyky zakerne, ze do toho proste treba investovat cas. (pisem ako byvala ucitelka AJ na gymnaziu).

stvura
2. okt 2024

Duolingo, filmy, hry...moj 12r syn ma uz teraz viziu ze on teda studovat na Slovensku nebude v ziadnom pripade 🙂

fliacik
2. okt 2024

@biba_18 Hehe, to je normálne závislosť, v posledný deň sme kontrolovali do poslednej sekundy, či nás nikto nepredbehol, lebo ja už na tom fičím tiež 😀DDD

oskvarka
2. okt 2024

počúvať audioknihy v AJ ktoré už čítala po slovensky a vie o čom sú.. napr harry potter ľahko dostupný

oskvarka
2. okt 2024

@fliacik ahojky ficite na duolingu ..?.. mi uz roky ♥

zara1357
2. okt 2024

Otázka je v čom konkrétne by potrebovala pomôcť .
Pozeranie TV v danom jazyku, čítanie kníh , počúvanie piesni- je vhodné pre deti od 4+
Ak je gramatika a výslovnosť ten deficit- tak naozaj bez doučovania to nepôjde.
Dost neskoro riešiš problém , keď je už v 9 ročníku( doteraz ste o tom doma nevedeli?)

lubina
2. okt 2024

ak nie doucovanie, tak pocuvat anglicke pesnicky, pozerat filmy, pocuvat anglicke podcasty, ak ma nejake rada...ale ak potrebuje naozaj zlepsit anglictinu napr. na prijimacky, tak doucovanie je najlepsie...

fliacik
2. okt 2024

@oskvarka hehe, áno, pôvodne som si nastavila, že 15 minút denne, že sa trošku prinutim občas na to mrknut a bum, cez víkend šesť hodín 🤣🤣

oskvarka
2. okt 2024

@fliacik moji na tom robia vsetko matiku aj ten klavír a najstarsi sa uci anglictinu ale to je pre neho nic lebo vie tak si tam machruje :D.. ale uci sa nemcinu a spanielcinu .. velmi ho to bavi..tiez ma limit na mobile a vecsinou padne na duolingu - ale teda nemá ziadne hry..
teraz je nový kurz intermediate english.. to je anglictina z anglictina .. nieje tam ziadna cestina tak je uplne super..

name_354
2. okt 2024

Tento problem som mala aj ja.
Nech si z niakymi kamaratmi pise po anglicky alebo aj s rodinou to aj mne pomohlo

annevoight
3. okt 2024

Nemusí mať doučovanie ale je dôležité hovoriť po anglicky. V škole na to väčšinou nie je čas. A tak tiež skúšať písať si možno denník alebo niečo podobné po anglicky.

aevisi
4. okt 2024

Za mňa ideálne YouTube - nájsť si nejaký kanál, ktorý ju zaujme (či už makeup, alebo hudba..), filmy, seriály (pozerať pekne pôvodné znenie a eng titulky), pc hry (mne veľmi za mladi pomohlo The Sims 😄 tam sa človek naučí aj medziľudské interakcie a pod.)

ander_z_kosic
7. okt 2024

Odpprúčam MSA (My story animated), je to voľne dostupné na Youtube. Z umeleckého hľadiska je to síce oničom (také menej kvalitné a strašne ukecané tínedžerské drama), ale na učenie jazyka je to ideálne (chytľavé príbehy, titulky, žiadne akčné scény ako vo filmoch - stále sa tam rozpráva).

bela159
9. okt 2024

Určite vyskúšajte smartbooks sú to inteligentné cvičebnice celého učiva od materskej po stredné školy.
Niečo ako Duoliquo ale ešte lepšie.
Vyhrali veľa oceneni, sú aj národným víťazom za digitalizáciu vzdelávania a budú reprezentovať SR na európskom finále https://www.sbagency.sk/pozname-vitazov-sutaze-...
Tu je o tom dobrý článok
https://soda.o2.sk/pribehy/zakladatel-smartbook...
Tam sa výborne naučí slovíčka, granatiku, počúcanie, čítanie. Ale na rozprávanie je určite najlepšia konverzácia 1-1 s native speakrom.
Stačí 60min za týždeň. Naši synovia sa takto vypracovali na najvyšší level.
Skuste www.ijav.sk majú dobré ceny a slušnú kvalitu.
Smartbooks - www.smartbooks.sk