Ako si môže 15-ročná zarobiť?

7. nov 2023

hľadám prácu/brigádu kde sa len dá a furt nič. poznate nejakes upermarkety/fastfoody ktoré berú nejaké brigádnikov od 15 rokoch v okolí kysúc a žiliny?

nataliik
7. nov 2023

Nie, pretože brigádu môžeš mať oficiálne od 16 rokov

zic
7. nov 2023

@nataliik hmm... Zákonník práce jednoznačne ustanovuje, že spôsobilosť fyzickej osoby mať v pracovnoprávnych vzťahoch práva a povinnosti ako zamestnanec a spôsobilosť nadobúdať vlastnými právnymi úkonmi práva a brať na seba povinnosti, vzniká dovŕšením 15 rokov...
zamestnávateľ môže zamestnať len takú fyzickú osobu, ktorá:
- dovŕšila 15 rokov a
- má ukončenú povinnú školskú dochádzku.

victoriab
7. nov 2023

@zic lenze v 15 rokoch vacsinou dieta skoncenu dochadzku nema, tu skonci bezne v 16tich

vakatko
7. nov 2023

nech si dá inzeráty, že venčí psíkov ?? ak ich má rada ?

hlupy86
7. nov 2023

Mňa napadlo nech skúsi niečo predať co už nepoužíva, napr. Hracky, oblečenie, topanky, napr. Tu na bazari samozrejme cez Teba. Určite má doma veľa zbytočnosti

queen_mary
7. nov 2023

Onlyfans 😀 je to for

Skus sa popytat po rodine, ci sa nepotrebuju ludia zbavit nejakych veci a popredavaj to. Tak aspon nieco zarobis.

lujza123
8. nov 2023

Musíš mať ukončenú školskú dochádzku, blbe podľa mňa. Ja som roznášala letáky od 13, síce drina ale aspoň som mala svoje peniaze, teraz to majú decká tazke ak nedostávajú vreckové nepomôžu si

Skús si dať inzerát, pomoc na záhrade , v domácnosti, venčenie psov,

Spýtaj sa doma rodičov, rodiny, kamarátiek (možno niekto z ich rodín by nejakú prácu mal).
Moja dcéra ma milión možnosti ako si privirobit mimo vreckové, väčšinou nejaké domáce prace nad rámec jej povinnosti, pripadne mi povysava a očistí auto.