Ako prebieha monitor deviatakov?

ovaaa
10. okt 2023

Dobrý deň , viete mi prosím povedať ako prebiehajú monitory zo SJ a matematiky? V SJ sú tam ukážky prečítajú si to raz a potom vyplňajú a už sa k textu nedostanú alebo sa dá vrátiť späť na text? Pri Mat sa môžu používať kalkulačky či?

januska12323
10. okt 2023

Ty si monitor nerobila? Dostanú vytlačené testy a vypĺňajú odpovede. Koľkokrát si text prečíta je na ňom.

kate_cs
10. okt 2023

@ovaaa si rodič, alebo žiak?
Žiakom všetky tieto informácie v škole stále opakujú a dajú sa vyhľadať aj na internete.

pietra
10. okt 2023

@ovaaa k textu sa môžu vracať koľkokrát chcú. Je to práca s textom, nie skúška, koľko si zapamätáš. Kalkulačku môžu mať, ale obyčajnú, bez vedeckých funkcií. Žiaci sa všetky potrebné informácia dozvedia v škole a sú dostupné aj na stránke Núcemu

alex49
10. okt 2023

Pozri si testy na nucem, žiaci dostanú testy a je na nich ako dlho budú čítať a vypĺňať.

jajo1
10. okt 2023

@ovaaa https://www2.nucem.sk/sk/merania/narodne-merani...
tu sa dá pozrieť všetky testy z minulých rokov aj spolu s riešeniami, testy majú žiaci celý čas testovania pred sebou a listujú si v nich, koľko potrebujú

zuzanaete
10. okt 2023

@januska12323 Je nas tu kopa rodicov, co nerobilo monitor. Takze je to pre nas “novinka” a s detmi budeme za chodu riesit realitu.

tortelinka
10. okt 2023

@januska12323 nerozumiem tej otázke ci nerobila monitor. Myslím že väčšina je takých, čo monitor nerobili

koniarova
10. okt 2023

@januska12323 mám 46 rokov. Takže tiež som monitor nikdy nerobila.

januska12323
10. okt 2023

Ale keď ste nerobili aspoň viete použiť Google, nie? A deckám všetko povedia v škole. Pardon ale rátala som, že väčšina už monitor robila alebo aspoň tušia o čo ide.

kate_cs
10. okt 2023

U nás na škole majú deti možnosť si urobiť skúšobný monitor aj cez Edupage, kolónka Otestuj sa. Tak isto im takmer denne učitelia vysvetľujú čo a ako, opakujú s nimi učivo a vždy povedia, toto a toto môže byť na monitore, minule roky boli k tomuto učivu takéto úlohy… tak isto majú naši deviataci po vyučovaní cvičenia z matematiky a slovenčiny. Len ide o to, koľko info deti reálne vstrebú a pocuvaju na vyučovaní.

zuzanaete
10. okt 2023

@januska12323 Prave pozeram, ze prvy monitor sa robil v 2004/2005, takze urcite vacsina rodicov deviatakov to nerobila, kedze sa posuva vekova hranica na porody. Pravdu mas, ze sa daju veci vygooglit. Ale tak niekedy je jednoduchsie sa spytat ako googlit.

ovaaa
autor
10. okt 2023

@januska12323 nie nerobila som 75 r staršie ročníky boli mimo tohto .

ovaaa
autor
10. okt 2023

@kate_cs mám syna vo 8 ročník

ovaaa
autor
10. okt 2023

@januska12323 myslela som, že sa to robí na PC v školách a nie vytlačených papieroch.Syn je 8r čaká ho to budúci rok len zisťovala akým spôsobom sa to udeje.

ovaaa
autor
10. okt 2023

Ďakujem za info od všetkých a áno pozerala testy po minulé roky a určite sa do toho postupne pustí. Tému uzatváram.

januska12323
10. okt 2023

@ovaaa na PC je to hudba budúcnosti, musela by škola zabezpečiť dostatok počítačov a zabezpečiť aby sa nedalo odpisovať.