Aké vreckové pre 12 - ročnú?

1. sep 2022

Koľko mesačne/týždenne dávať 12 ročnej dcére?
Premýšľala som tak 5€ na týždeň 🤔
Ako to máte vy?dakujem

deti95060810
1. sep 2022

12 aj 14 r. majú 0...
16r. - 15e/týždeň

martul
1. sep 2022

Nič, tzn.0,-.
Čo potrebujú kúpim, na narodeniny a meniny dostanú peniaze od starých rodičov z tých si kúpia blbotinky...ale aj tak sa pýtajú či môžu.

zuziiiii
1. sep 2022

Nič 0 eur
Desiatu si zoberie z domu, ak náhodou nemá desiatu, čo sa stane tak možno raz za týždeň dám mu 2 eura, po ceste si kúpi niečo v pekárni.

yoxinka
1. sep 2022

10ročný syn mal od 8 rokov 5€mesačne, od 10rokov má 10€mesacne a neplánujeme tak skoro zvyšovať. Inak je to super dať decku peniaze, lebo si uvedomí ich hodnotu. Napríklad, keď syn zapatrošil fungel nové gate, normálne sme mu strhli vreckové za mesiac. On si sakra rozmyslí, na čo tie peniaze použije, vie si pekne našetriť, keď niečo chce. Keď boli v škole v prírode tak spolužiaci prvý deň minuly všetky prachy na somariny, on pekne počkal do posledného dňa, pokukal, čo kde majú a nakoniec si až kúpil. Taká škola finančnej gramotnosti, nie zlá vec.

doriiis
1. sep 2022

11 rokov- nic
Ak dostane od babky,dedka,starkej nejake peniaze su jeho samozrejme.
A teraz mame taku dohodu ze ked zoberie plastove flase a odovzda ich....peniaze si moze nechat

patka06
1. sep 2022

5 Eur na týždeň sa mi zdá ok, čo neminie si ušetrí.
Moja 12 ročná bežne chodila s kamarátkami do mesta na zmrzlinu, do cukrárne, na pizzu, kupovali si malé darčeky na sviatok .... to riešila z vreckového, ktoré dostávala od 7 rokov = nástupu do školy.

luccija
1. sep 2022

@deti95060810 co z toho plati ta 16 r to je dost 60 eur nie?
V 12 r nemala vreckove co chcela na oblecenie sme kupili, a von nechodila s kamoskami...teraz, ked si vypyta, ze idu do kina dam jej, ale nejake pravidelne vreckove nema.Ma nasetrene v penazenke co dostane na sviatky, ale nemina

simca06022011
1. sep 2022

ja mam skoro 12r, ma asi od noveho roka ucet a dostava 20EUR mesacne, okrem toho nedostava ziadne peniaze, raz minie/inokedy nie. Posielam jej to na ucet. Vacsinou si cestou na kruzky v lete daju zmrzlinu, kupi si vodu a pod., chodi do a zo skoly sama, aj na kruzky, cize ma kde. Ale napr. uz si po konzultacii kupila mikinu atd. Peniaze z darcekov mi dava, to jej dávam na sporiaci ucet ak si nieco "speci" neplanuje kupit. Za mna je to dobre takto, napr. mame rovnaku banku, treba jej nieco do skoly zo dna na den, kupi si - ak nema peniaze poslem jej na ucet a ma to hned, alebo ak ja nieco potrebujem kupi mi a ja jej "vratim". Naucila sa aj, ze ked nakupi blbosti, zvysok mesiaca je bez penazi :D takze fakt len prve vreckove preflakala v terne na somariny s kamoskami :D

ninakajka
1. sep 2022

Moja 11 rocna dcera 5€ mesacne.

dadis
1. sep 2022

Moji - 13 a 15 donedavna dostavali 5eur tyzdenne. Uz par mesiacov im este davam aj 3 eura na setriaci, co maju k beznemu uctu..takze 32 eur mesacne, ale 12 si setria (plus co neminu,si odvadzaju na setriaci bokom)..myslim, ze celkom vedia narabat s tym, co maju na beznom a vzdy sa tesia ked si trochu usetria a prevedu si to na setriaci. Z toho si kupuju vacsie veci (napriklad airpody, telefon) tam dostavaju aj peniaze od babiek a pod.

terina25
1. sep 2022

Mam 12 a 13.nedavam nic

darijja
1. sep 2022

Urcite aspon nejake... aby sa naucila hospodarit s peniazmi... ked si v pondelok minie, zvysok tyzdna nebude mat, tak si do buducna rozmysli ako si to prerozdelit... ja ako mala som dostavala vreckove a urcite ma to naucilo lepsie hospodarit s peniazmi 🙂

lenkakravcova
1. sep 2022

Závisí na tom, kde ma školu. Ak v okolí, tak by som dala 2€/tyzdeň. Ak cestuje, tak aspoň 5€ (ak nejde autobus, nech má aspoň na bagetu).

salamistka
1. sep 2022

Tiež som v tom veku dcérke dávala 5 eur týždenne, čo ostalo, bolo jej, celkom pekne si takto ušetrila.

0silvia0
1. sep 2022

Na zakladnej skole som davala 20 euro mesacne. Stredoskolakom 20 euro tyzdenne.

kaktusik007
1. sep 2022

starsi 12 bude mat teraz od septembra 5 eur tyzden, mladsi 11 bude mat 10 (cestuje denne 30 km). plus mladsi bude mat k dispozicii platobnu kartu k svojmu uctu a tam asi 100 - 150 eur ako zeleznu rezervu, keby nahodou....

veronikaszabova
1. sep 2022

13r 10€ tyzdenne

daniela2202
1. sep 2022

Žiadne, a netreba ani väčším, čo potrebujú, majú a len keď konkrétnu potrebu. My sme nedostávali nič..... a keď sme sa chceli ísť zabaviť večer na zábavu - tak celý deň v záhrade makať a ráno do kostola 👉👉👉😁

lucia851
1. sep 2022

Mi nedávame žiadne vreckové

aspinka
1. sep 2022

syn 12r má na starosti odniest flase plechovky do obchodu co na nich zarobí si môže nechať, 17r dcéra má už rok brigádu 😉

matullienka
1. sep 2022

Naša bude mať o mesiac 11 a občas keď 8de do obchodu a nechám jej výdavok, alebo keď povie, ze chce ísť so spoluzi na zmrzku tak jej dám 10 eur a vydržia jej dlho. Nie je z tých co hneď minú ma hlúposti. Ešte teraz ma v peňaženke asi 15 eur ešte z konca školského roka. Peniaze o dostane od rodiny si odkladá

matabb73
1. sep 2022

Moja má 14 a dostáva 20 Eur na mesiac. Keď ich minie za týždeň, má smolu. Na začiatku je vraj lepšie dávať týždenne až potom mesačne, aby sa naučili hospodáriť.

dominci
1. sep 2022

Fuha žiadne vreckové 🤷‍♀️ a takto si potom vychovavame financne negramotnych jedincov zvyknutych na mama hotel ..."načo vreckove,ved všetko co potrebuju im kupime"... 12r., zriadeny bežný účet s terminovanym vkladom, kazdy mesiac 15.teho jej pride vreckove/vyplata/ 50€ a az 20.teho jej odide 20€ na terminak...na minanie jej ostane 30€ na mesiac ...minie nema, neminie posetri si na niečo väčšie, max moze za mesiac minut 100€, vo výnimočných pripadoch ad hoc prevediem nieco navyse ak si chce kupit oblečenie _obuv. Po čase ju to minanie na sprostosti prešlo a rozmýšľa čo kupi, za koľko a kedy.

lilope
1. sep 2022

@dominci Nemyslím si, že ten, kto v detstve nedostáva vreckové, bude v budúcnosti finančne negramotný človek. Neviem či si ty dostávala vreckové alebo nie (zasmiala by som sa, keby že nie) ale ja a asi aj väčšina tu prítomných vreckové nedostávala, keďže 20, 30 rokov späť to nebolo bežné a nie som finančne negramotná rovnako ako väčšina tu prítomných nie je.

zoja34
1. sep 2022

Ja mám 16r a dostávam 100€ mesačne pre seba snažím sa to ušetriť keďže aj brigadujem. Škola je platená zvlášť dostávam cez školský rok 10€ na deň lebo dochadzam hodinu a pol autobusom

heln
2. sep 2022

@lilope ale dnes je ina doba, ked som bola decko, bolo jedno hrackarstvo na namesti a v potravinach boli len potraviny. dnes v kazdych potravinach mas regal s blbostami ktore su pre deti strasne zaujimave a vela ludi v dnesnej dobe nevie hospodarit s peniazmi.
takze ano, myslim ze 20 € mesacne je akurat.

kaktusik007
2. sep 2022

@lilope 20-30 rokov dozadu nebolo dostavat vreckove bezne? asi som zila v paralelnom vesmire, vreckove som dostavala od prvej triedy a na druhom stupni bol skor clovek za exota ktory vreckove nemal.... A to sa bavime o casoch spred viac ako 30 rokov dozadu

0silvia0
2. sep 2022

@lilope mam 48 rokov a vreckove som dostavala. Ale moji rodicia na neho casto zabudali a musela som si pytat, to mi velmi vadilo. Bolo by mi lepsie dostavat vreckove automaticky. Ja ako dobra dusa som si vreckove setrila na male darceky pre rodicov, vzdy som ich chcela potesit. Nekupovala som blbosti.

lujza123
2. sep 2022

Ma 13, už rok ma svoj účet kde odo mňa dostáva 15 € mesacne, od otca dostáva drobné co môže byt okolo tých 10 €.
Väčšinu ušetrí, má tam okolo 60 e

matabb73
2. sep 2022

@kaktusik007 aj ja som dostávala vreckové už na základnej škole. Mám 49 rokov.