Ak by som tento týždeň nemala prax, tak nebudem pripustená k maturite?

22. máj 2024

Na praxi mi bolo povedané že teraz nemajú veľa práce zatiaľ čiže pravdepodobne tento týždeň už nič a až budúci týždeň dúfam začnem niečo. Ja sa len bojím že nebudem kvôli tomu pripustena k maturite. Lebo nečakala som že s dochádzkou to bude komplikované

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. máj 2024

Ešte bolo povedané že sa nemusím trápiť s dochádzkou. Čiže tak som to pochopila že tento týždeň už nič také nebude a až na ďalší týždeň

Je v poriadku takýto prístup? Ja ako rozumiem že v laboratóriu je menej práce teraz tak nebudú ma tam držať...Ale čo si napíšem do denníka prác tento týždeň? Pretože v škole zástupkyňa mi nepovedala že čo robiť ak by sa "niečo stalo" aby to nemalo dopad na maturity

vyrovnanaosoba
22. máj 2024

Nerozumiem. Nechodíš na prax kvôli čomu? Ze oni nemajú veľa prace, či si chorá, či nejde autobus? Prax nie je len o tom, že chodíš strihať (napríklad kaderníčka) ale aj o tom, že sa niečo dozvieš, a majsterky majú vždy niečo čo dajú robiť. Ja som chodila na prax, čo som si sama musela nájsť, ekonomická škola a nemohla som abstinovat, aj keby som tam len sedela a počúvala muchy.

alex49
22. máj 2024

Ak nemáš čo robiť, tak tam aj tak musíš sedieť. Ten kto ti zadáva robotu by ti mal niečo nájsť, alebo aspoň povedať co si máš napísať, že si akože robila.

autor
22. máj 2024

@vyrovnanaosoba vo vinárskom laboratóriu mi šéf povedal že tento týždeň nemajú veľa práce lebo víno už majú nafľašovane. Tak až na ďalší týždeň môžem prísť. A povedal že s dochádzkou nech sa netrapim kedy prísť lebo to neskôr vyriešime

sun_shine_2020
22. máj 2024

Kontaktovat triednu ucitelku alebo niekoho zo skoly, ze co sa deje...aby vedeli aj v skole (u nas chodila kontrola a keby nas nenasli na pracovisku, tak by bol velky problem)

autor
22. máj 2024

@alex49 ja som si už napísala. Videla som ako a v čom sa vyrába víno, kvasinky ako sa zisťuje prítomnosť chorôb vín, a ako sa zisťuje resp. Určuje či vyrobené víno bude šumivé, sladké, polosladke...

autor
22. máj 2024

@sun_shine_2020 áno veď kvôli tomu mám ten strach z kontroly. Lebo síce mám prax mimo mesta školy ale tá vinárska firma je známa tak môžu si nájsť kontakt a poslať niekoho

autor
22. máj 2024

@sun_shine_2020 počkám či mi zavolá šéf alebo ja a potom to vyriešim...

januska12323
22. máj 2024

Keď máš prax máš tam sedieť aj keby si len papier prekladala z jednej strany na druhú.

autor
22. máj 2024

@januska12323 ano rozumiem. Skúsim počkať chvíľu na telefonát... A potom sa opýtam aj otca nech aj on to vyrieši.

autor
22. máj 2024

@januska12323 okrem dochádzky povedal včera šéf že zajtra (teda dnes) bude odcestovaný pracovne a ak sa stihne vrátiť do práce keď by niečo zavolá mi

autor
22. máj 2024

A v papieri o doklade praxe je napísané meno šéfa ako zodpovedný za prax aj za mna

alex49
22. máj 2024

Rozumiem, ale ak príde kontrola na prevádzku a nenájdu ťa tam, tak budeš mať problém. U mňa teraz praxuju dve kočky, už nemajú čo robiť, ale aspoň sedia a pozerajú do spisov.

autor
22. máj 2024

@alex49 teoreticky jedna učiteľka by všetkých študentov možno nestihla skontrolovať (každého individuálne) a ja nie som v meste kde mám aj školu ale v dedine

autor
22. máj 2024

@alex49 čo by som teraz mala robiť?? Fakt nechcem riskovať

vyrovnanaosoba
22. máj 2024

Tak možno ti napíše, že si tam bola, aj keď si doma. Lenže aby mu neprišla kontrola, či si tam vôbec, alebo nie.

vyrovnanaosoba
22. máj 2024

Zavolaj tomu, u koho si na praxi, že čo teda máš robiť, alebo ja by som rovno na tu prax išla a sedela tam. 😄

estellas
22. máj 2024

Mne tiež vedúca na praxi hovorila že chce aby som chodila na prax iba dva krát do týždňa lebo že sa mi nestíha venovať, ja som povedala to nemôzem, som jej povedala že by mala problém ak by prišla kontrola. Tak som chodila každý deň a niekedy som odchádzal skôr.
Ja som chodila na prax chorá lebo som sa bála že kontrola príde a neprišla nakoniec.

autor
22. máj 2024

@vyrovnanaosoba tej kontroly sa sakra bojím lebo asi obaja by sme mali problém

autor
22. máj 2024

@estellas mne možno zavolá šéf poobede ako včera. Ale zase viem že by som zrejme mala ale nechcem byť telefonátmi "otravná"

autor
22. máj 2024

@estellas viem že dnes šiel pracovne niečo vybaviť od rána...

vyrovnanaosoba
22. máj 2024

A je niekto na mieste, kde máš mať prax? Tak tam chod a čakaj na neho. Proste ty máš mať prax a on ti ju má umožniť,.

autor
22. máj 2024

@vyrovnanaosoba sám mi povedal: poviem vám to narovinu úprimne s dochádzkou sa netrápte to poriešime neskôr teraz nie je veľa práce lebo všetko víno čo ma byť je už nafľašovane. A v laboratóriu sa teraz vzorky ešte nerobia

tamtumdo
23. máj 2024

Už za mojich čias to chodilo tak,že veľa študentov prax mali (na papieri)aj keď reálne nikde nebola....niezeby sa niektorím nechcelo,ale väčšinou to bola pre podnik záťaž,zavadzali tam,nemali im dať akú úlohu,alebo sa vedeniu nechcelo,bola to práca na vyše pre nich....ale prax dostali,že tam boli,aj keď zavolali a kontrolovali vedenie povedalo,že všetko je v poriadku. Keď to šéf povedal,že sa dochádzkou netráp,tak sa ňou netráp.To bude ten istý prípad. Prax ti dá aj keď si tam toľko hodín nebola....Ako sa hovorí papier znesie veľa....Hlavne,že o tebe vie,keď niekto zavolá šéf povie,že si všetko absolvovala, toť vsio....Nieje to tvoja chyba,vidiet,že ty tam chces ist....Takto to v živote žiaľ chodí....Prax dostaneš neboj,šéf podpise,dá pečiatku a hotovo

autor
23. máj 2024

@tamtumdo snáď už budúci týždeň niečo aspoň budem robiť... Ide o to že povedal mi že ak by ma to zaujalo a bavilo tak sa vieme dohodnúť na práci natrvalo. Takže uvidím ako... Ďakujem

autor
23. máj 2024

Ale zatiaľ neviem povedať či áno alebo nie lebo ešte nič som nerobila