8 ročné gymnázium sv. Uršule v Bratislave

babatko37
5. nov 2017

Prosím Vás, aby ste sa podelili so svojimi skúsenosťami s touto školou. Ďakujem.

chanel5
20. máj 2021

@babatko37 dobry den, nik vam nenapisal ani len ss? Tiez by ma zaujimalo, dcera je prijata na 8 roc gymn.

babatko37
autor
22. máj 2021

@chanel5 Dobrý deň, nie nenapísal. Gratulujem! My sme si tam nakoniec nemohli dať prihlášku, lebo neotvárali triedu, syn chodí na iné gymnázium. Nakoniec sa odvolali, a bolo im dovolené otvoriť triedu so 17 žiakmi, ale už sme nechali prihlášky na pôvodných školách).

zuzuliennka1
22. máj 2021

@chanel5 ja som tam chodila na 8r gymko, kludne napis spravu, co ta zaujima

babatko37
autor
22. máj 2021

@zuzuliennka1 Už to nie je aktuálne, chodí na iné gymnázium, bola to správa z roku 2017. Ale ďakujem. Pekný deň!

zuzuliennka1
22. máj 2021

@babatko37 ja viem, reagovala som na @chanel5

futbalovamama
1. feb 2022

Ahojte, ma niekto novsie informacie k tejto teme? Zvazujeme, kam dat prihlasku. Obavam sa, ci ucitelia a atmosfera nie je prilis konzervativna, prisna, nemoderna....?

zuzuliennka1
1. feb 2022

@futbalovamama nemoderna? och tu fakt niektori ziju este v staroveku?
len preto, ze je to cirkevne gymko, neznamena, ze tam zapisujes dieta ako do klastora 🙈 ja som tam bola spokojna, ucitelia boli aj prisnejsi, aj menej prisni (ako vsade), mali sme hodiny nabozenstva a pocas sviatkov volno - islo sa do kostola a potom na vylety, a co presne si predstavujes pod “nemoderna atmosfera”?

chanel5
1. feb 2022

@futbalovamama je to konzervativne, neviem to inak hodnotit dcera chodila na ZS a teraz na Ursulu (je primanka), takze nemam s cim porovnat.
My nepraktizujeme vieru, takze niektore zalezitosti boli nove a celkom sok znamkovane nabozenstvo.
Ucitelia su prisnejsi ale fajn, z nikoho nema strach alebo stres.
Dcera je vsak spokojna, takze daako to neriesim, co by bolo inde.

futbalovamama
2. feb 2022

Nemoderné = bifľovanie sa naspamäť, zbytočne veľa teoretických poznatkov, málo mimoškolských aktivít a detí zapojených do mimoškolskej činnosti (aspoň na webe níč také nie je), prísna atmosféra v škole, striktné dodržiavanie pravidiel. Ale ako tu bola zmienka vyššie, je to konzervatívne gymko, tým pádom sa to musí odraziť aj na prístupe k výučbe.

futbalovamama
2. feb 2022

@chanel5 Čo znamená prísni? Viac sa musia deti učiť, alebo ti "nič nedarujú"? To je ako v práci. Buď máš šéfa v pohode, zamestnanci ho akceptujú, vládne priateľská atmosféra a keď niekedy prídeš neskôr, alebo musíš skôr odísť, tak je to OK. Alebo máš šéfa, ktorý je tiež v pohode, ale ak potrebuješ skôr odísť, musíš si vziať dovolenku, lebo pravidlá sú pravidlá 🙂

futbalovamama
2. feb 2022

@zuzuliennka1 Nemoderné = bifľovanie sa naspamäť, zbytočne veľa teoretických poznatkov, málo mimoškolských aktivít a detí zapojených do mimoškolskej činnosti (aspoň na webe níč také nie je), prísna atmosféra v škole, striktné dodržiavanie pravidiel. Ale ako tu bola zmienka vyššie, je to konzervatívne gymko, tým pádom sa to musí odraziť aj na prístupe k výučbe.

chanel5
2. feb 2022

@futbalovamama nedostane znamku s privretym ockom a taktiez hodnotenie je prisne napr Bio 2 stratila dva body a 2.
Co na ZS boli taketo predmety v hodnoteni velkorysejsie
Biflovanie mas asi v kazdej skole ale vidim obcas snahu ich vies ku kritickemu mysleniu.

futbalovamama
2. feb 2022

@chanel5 To dáva zmysel, čo píšeš 😉, ďakujem!