5 detí a problémy s 12 ročným synom. Začal fajčiť.

11. dec 2019

Dobrý večer mám 5 deti áno čítate dobre 5 detí mám 🙂
Mám ich vo veku 16,12,10 a 5 ročné dvojičky
Som na ne sama nakoľko môj manžel pracuje v zahraničí inak by sme to finančne nezvládli ja som doma lebo dvojičky mi nechodia do škôlky sú nonstop choré musím byť s nimi doma
Prevládajú u nás súrodenecké naťahovačky, žiarlivosť na mňa ako na mamu, bitky detí medzi sebou nonstop musím byť ich policajt ktorí rieši a usmerňuje keď sa bijú a hádajú niekedy mám toho cez hlavu a mám chuť nechať ich tu a odísť na opustený ostrov aspoň na týždeň.. problém je s 12 ročným synom chytá ho puberta a ja si s ním neviem radi zistila som že fajčí zatiaľ som mu to nepovedala nakoľko si to chcem nechať uležať v hlave a rozprávať s ním keď budem kľudná neviem ako ho konfrontovať ako by ste to riešili vy? Porozprávať sa to mi je jasné dať mu aj trest? Bojím sa že aj napriek tomu bude fajčiť potajomky... prosím neodsudzuje má preto že si neviem dať rady s synom pri piatich deťoch ale pri najstaršom som tieto problémy nemala o jeho puberte som ani nevedela že nejakú mal...
Ďakujem za všetky radi pekný večer

cawes
11. dec 2019

Moj ujo ked prisiel nato ze bratranec fajci tak ho ako chlapa potlapkal po pleci a povedal, chces fajcit? Syn 12 rocny tazky borec ano jasne. Tak mu dal na stol krabicku celu, musel ju vyfajcit, samozrejme sa dovracal a odvtedy sa cigi nechytol. Ma 35 rokov

miiriaam
11. dec 2019

@cawes mojej sestre to spravila mamina a ta sa este potesila a fajcila dalej😂😂

svettii
11. dec 2019

Nie, to nerob, niektoré deti to odradí a niektoré nie. Mňa by zaujímalo hlavne, že odkiaľ tie cigarety má a kde na ne berie hlavne peniaze. A potom nepomohlo by, keby sa s ním porozpráva straší brat a skúsi mu to vysvetliť? Od neho by to možno bral inak ako od mamy, neviem ale aký majú spolu vzťah

eliska13
11. dec 2019

A aký trest?presne ako píšeš bude to robiť potajomky po škole...povedala by som mu, že to viem, že som sklamaná, že viem, že je v blbom. veku a cítia sa ako veľkí frajeri, že je to drahé, smradľavé, ničí si zdravie ....záleží akých má kamarátov a čo si tým chcú dokazovať.Das mu zaracha a čo?veď ho nemôžeš držať iba doma roky rokúce.

eliska13
11. dec 2019

@svettii viac sa zahanbi pri rozhovore s mamou ako od brata si myslím.
Anonymka u nás sa teraz riešilo v skole, že niekto priniesol cigarety a žuvaci tabak a za kríkmi fajčili a niekto sa z toho zgrcal a baby z 8 triedy fajčili na záchode niekedy mi rozum zastavuje čoho sú schopní na pôde skoly

deti95060810
11. dec 2019

každé dieťa je iné....pri synovi sme ani len nevedeli že mal nejakú pubertu...zato pri slečnách si to ideme vyžrať...😉
ako by som to riešila ja...asi by som počkala na mm a nech sa on s ním porozpráva....chlapsky.

martinajurkechova
11. dec 2019

No tvoj muž by mal zasiahnuť. Ja mám deti len tri 😆, ale tiež som už veľa krát hovorila, že by som chcela odísť na mesiac na opustený ostrov. U nás doma mňa moc nerešpektujú, lebo som s nimi stále a veľa krát im dovolím aj to čo som zakázala, len aby mi už dali pokoj. Ale muža rešpektujú viac a ked on zvýši hlas tak je chvíľu kľud. Mal by ťa podporiť a nastaviť nejaké pravidlá, ktoré bude chalan dodržiavať aj keď tatik nebude doma.

berenika39
11. dec 2019

Píšeš úplně stejně, jako ta, co tu lhala, měla xxx profilů a pak se smazala sama. Nezapomeň na to, že v textu jsou znaky, které takové lhaní vždy - vždy - odhalí. Je mi líto ostatních, co se snaží ti pomoci a ty se jim jen směješ do obličeje. Smažeš svůj profil sama, nebo oslovíme tým koníka?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sueevelynka
11. dec 2019

Neodsudzujem Ťa. No je najvyšší čas aby sa otec postaral nie iba o peniaze ale aby bol otcom v tom pravom význame. Áno je to ťažké v dnešnej dobe. No my tu o pár rokov už nebudeme. A kde budú naše deti6

nenne9
31. jan 2020

@miiriaam 😀😀😀😀

nenne9
31. jan 2020

@miiriaam ten smiech je na margo tvojej mamy😉inak moj syn tiez fajčí (bude mať 18 a krabicka by ho mega potesila 😂😂

gabika0825
26. feb 2020

Skôr by ma zaujímalo odkial má 12 ročný chlapec cigarety... vy doma fajčíte? Starší nefajči potajomky tiež? Predsalen, 16 ročný môže mať aj starších kamarátov ktorí mu tie cigarety môžu kúpiť a mladší to len odsledoval a berie cigarety od neho... my sme tiež skúšali kadečo... ale v 12tich? Ja som ochutnala cigaretu v 17tich rokoch a tiež som mala obdobie že som fajčila ale to rýchlo skončilo po strednej škole 😀 len sme chceli byť frajerky so spolužiačkami. No neviem mne pride 12 priskoro aby také niečo ochutnával, ak začne takto skoro tak sa už toho tak rýchlo nezbaví. Ale asi by som spravila to že by som sa s ním porozprávala formou že keď chce fajciť, nech si na to zarobí. Nedávať mu žiadne vreckové a overiť si s kým sa stretáva... poprípade mu dať aj zaracha, aby chodil po škole rovno domov. Ak nepride, zobrať telefón poprípade počítač zakázať. Treba mu to hlavne vysveliť že je to drahá zavislosť a že môže mať zdravotné problemy