17-ročný syn má problémy s alkoholom.

leony123
26. jún 2019

Ahojte maminky. Prosim mate miekto skusenost s pubertiakom co popija? Moj 17rocny syn(oi lieceny preuzkosti a panicku poruchu) pipija alkohol. Zla partia,dnes popijaju asi vsetky deti☹️ Najhorsie je ze berie antidepresiva a v kombinacii s alkoholom nic moc. Zvazujem nejaky ustav,sanatorium,pripadne reedukacne centrum. Som rozvedena ,sama na vsetko,asi mi fakt usla pevna ruka a syn utieka k formam odreagivania sa. Raz tyzdenne navstevuje psychologicku,nepomaha....snazim sa o diskusiu,nereaguje....mate prisim podobnu skusenost? Viem,ze sa tazko radi,ale ani sudit nepotrebujeme....budem vdacna za kazdu radu bez sudu🙏

pribinak
26. jún 2019

Smer kuratela a nech ti spisu navrh na diagnostak

bleblu
26. jún 2019

Psychiatria Kramare, treba skusit. Nie je tam sledovany? Ak je pacientom, hospitalizuju ho, ak nebudu vediet poradit, doporucia Pezinok. Urcite kontaktujte jeho psychiatra

leony123
autor
26. jún 2019

@pribinak myslis na urade socualnych veci a rodiny?

leony123
autor
26. jún 2019

@leony123
@bleblu bol na oddeleni 9dni,vyhrazal sa zabitim,po rozchode s priatelkou...prepustili ,nastavili liecbu a dovi ries si ....teraz mu prepina.....

bleblu
26. jún 2019

Treba tam ist znova, porozpravat, co sa deje, urcite vas neodmietnu.

prevenar
26. jún 2019

@leony123 ..v tomto ti neporadi nikto , kedze nikto nepozna ani teba ani tvoje dieta ..a nie nepopija kazdy a ani nie je kazdy v "zlej partii" . +/- ako si dieta dokazala vychovat , take mas . co sa tyka "zlej partie" hovori sa ,ze vrana k vrane sada ..cize.

asi ti ostava tym padom uz len odbornik.

nyusika
26. jún 2019

mňa ide rozdrapit z toho zlahcovania "dnes popíjajú asi všetky deti"

nie, VŠETKY deti nepopijaju

0silvia0
26. jún 2019

@leony123 ono psychické poruchy idú často ruka v ruke s popíjaním, na toto pozor, ak si ako matka nevieš poradiť, rieš to ešte kým nemá 18 rokov a nie je plnoletý, potom s tým neurobíš nič...

mircalla
26. jún 2019

@0silvia0 Suhlasim - psychicky problemy, depresie a zavislosti idu jedno s druhym.
@leony123 Nieco mi tu nesedi. Ako mohol byt na oddeleni 9 dni, ked sa vyhrazal ze sa zabije? Pacientov so samovrazednymi sklonmi po 9 dnoch rozhodne neprepustaju - ani ked sa bavime o hospitalizacii na psychiatrickom oddeleni v nemocnici, nie v liecebni. Za druhe - mal sa urcite hlasit po prepusteni u psychiatra - ten s tym bol ok, ze ho prepustili? Chodi na kontroly? Nemam pocit, ze nam hovoris uplne vsetko. Ako je mozne, ze ho po 9 dnoch prepustili v takomto stave? To je tak na 3-4 tyzdne hospitalizacie minimalne

mirro
26. jún 2019

@leony123 super,že to chceš riešiť. Neporadím ako, neviem. Snáď by som začala u detskej Dr.? Fakt netuším. A nie,nepopíjajú všetky deti. Mám skoro rovnako starého syna, ktorý mal v priamom prenose,čo urobí alkohol s človekom a so životom celej rodiny. Keď mal 12r,povedal,že nikdy tak nedopadne. Zatiaľ sa toho drží a vypije občas max nealko radlera.

pribinak
26. jún 2019
galioska
26. jún 2019

@prevenar ježiši🤦🤦

hettinka
26. jún 2019

@leony123 nie, nepopíjajú všetky deti. Zhodou okolností, máme doma tiež 17-ročnú a nepopíja. Jasné, teraz mi tu začnú vypisovať, že pije tajne a podobne ... ale ona naozaj nepije, nefláka sa, nedroguje, nefajčí, nechodí na diskotéky a nestýka sa s pochybnými indivíduami. To by som si všimla, je doma každý deň.

Som s pubertiakmi celé dni, učím na SS a naozaj skoro v každej triede sa nájde dieťa s psychickými problémami, v drvivej väčšine sú pôvodom problémov problémy v rodine. Bohužiaľ, benevolentná kamarátska výchova je nanič. Deti potrebujú pevný bod v živote, mantinely a pravidlá. A potom môžeme byť kamaráti, ak ich rešpektujú.

No ak to už máš takto, už to doma nevyriešiš, tam už musia pomôcť odborníci. A to vyhrážanie sa zabitím, klasický ťah ... keby to chcel urobiť, urobí to potichu, bez rečí. Toto je manipulácia. Lekári to nijako neriešia?

ildiko36
26. jún 2019

@leony123 skus sa poradit s psychyatrickou..ked nechces aby okolie o tom vedel skus kontaktovat prednu horu..z celeho slovenska su tam aj mlady ludia do 18 rokov.ked chces kontakt napis mi internu postu.primar aj primarka su mi dobre kamarati

pribinak
26. jún 2019

Este mala otázočka, odkiaľ ma peniaze na chlast?

maciatkolulu
26. jún 2019

@prevenar dobre debilný príspevok....pozor,aby sa tebe niekedy nezvlcili deti a nie nehovor,že tebe nikdy🙂

pribinak
26. jún 2019

@mircalla Detska psychiatria ho nebude urcite drzat 3 ci 4 tyzdne. Zistia, ze robi cirkus, tak ho pošlú domov.
Decka co piju tiez riesit nebudú, na to su diagnostaky a LVS. Proste to liekmi nijak nevyriešia, to chce dlhodobý rezim a terapiu

prevenar
26. jún 2019

@maciatkolulu ..to je v pohode, hlavne ,ze ten nie je debilny 🙂 kazdy zne co zaseje ..teda aspon tak vravi jedno mudre prislovie. ja obavy nemam .

miricka77
26. jún 2019

@mircalla Asi prepustaju aj skor,moju svokru prepustili tiez asi po cca 7 dnoch-chcela si zily podrezat priamo na kontrole v nemocnici u psychiatra.4 dni bola na uzavretom a par dni na otvorenoma dovi,dopo.Ale ona to nemyslela vazne,len chcela na seba upozornit,uz ju tam poznaju.

ildiko36
27. jún 2019

@leony123 zavolaj na tu prednu horu do ustavu.viem ze je to kus od ruky od vas ale je tam fakt spickovo urobene.chodia tam na liecenie na 3mesiace a presne s tym sa zaobera Primarka Olegova.nenachaj ho len tak.je v najhorsom veku ked zacina byt samostatny zacne dostavat facky od zivota .ako aj sklamanie.zatial len pije ale väčšina chlapov ktory piju zacnu aj s automatmy..aj niekedy s drogmi..moze dostat skrat aby nebolo pozde..ja sa velmi cudujem ze ho psychiatria prepustila v takom zdravotnom stave ked sa vyhraza zo zabytim mali to riesit dalej a poslat ho na vyssie uvedeme pracovysko co som uz spomenula ..alebo aj ked niekde bližšie ..konaj rychlo kym je jeho stav liecitelny

derdia
27. jún 2019

@prevenar
@nyusika inak baby nebuďte zle...pani si to sama sebe trošku chcela uľahčiť...má to ťažké...a nie vždy sa to vyvinie ako my chceme...a nepíšte ako si vychoval také máš...to je hlúposť...niekedy sa môžeme aj zblázniť a dieťa sa môže samé rozhodovať čo a kde spraví....mňa mama nechala sa vychovat samu...a drogy ma nikdy nelákalo...mala som k nim rešpekt a bála som sa ich...doteraz to tak je...a alkohol som pila ako VACSINA deti,ktoré boli rovnako staré...neviem ako je to teraz vonku...som dospela nechodím tam.ale keď som vida včera pár deciek pri Tesco ako posledný bezdomovci....no ďakujem pekne.grc.

derdia
27. jún 2019

Ale alkolo to bolo tak že na diske som si dala dva tri poháriky a bolo..nikdy nie ako trúba čo nevie čo robí.

smajliki
27. jún 2019

Skúste osloviť Braňa Mojseja. Tiež som sa najprv pousmiala nad ním, ale len človek, ktorý si tým prešiel vie pochopiť závislosť a dôvody, ktoré k tomu vedú. Mojsej clinic.

nyusika
27. jún 2019

@derdia
ty nehľadaj za tým, čo som ja napísala,
nič iné.

nikde nepíšem, že zle vychováva svoje dieťa!
neznášam, keď si niekto na základe jednoduchej a zrozumiteľne napísanej vete niečo domýšľa a vkladá mi do úst (prstov) to, čo som nenapísala.

všetky deti (napísala som všetky - aj autorka použila tento výraz, rozumej nie väčšina) alkohol nepijú, cuzrvyo netreba používať ako zkahcujuci argument.

koniec.

nič o vychove....žiaden príbeh z môjho detstva, nič ine.

jamatkaroka
27. jún 2019

@prevenar pri tej tvojej arogancii radšej ani nechcem uvažovať nad tým čo vyrastie z tvojich detí. Ale tak každý robí najlepšie ako vie...

mala_katie
27. jún 2019

@prevenar a to, že hovoriť striebro, mlčať zlato ťa nenaučili? Toto nie je prvá diskusia, keď si zo seba takúto múdrosť vypustila..

janulka1802
27. jún 2019

@prevenar ach jaj keby to nebolo také vážne je to až smiešne čo si napísal absolútne s tým nesúhlasím to je také paušalizovanie poznám zopár reálnych rodín kde majú viac deti úplne v pohode študované úspešné a predsa je tam aj dieťa ktoré sa správa úplne mimo vzorec proste maximalne problémové výchova je veľmi ťažký oriešok a aj keď vo väčšine prípadov pri primeranej výchove sa dostaví úspešný samostatný jedinec veru neplatí to na 100% záleží to proste od viacerých faktorov nielen od výchovy rodičov

mircalla
27. jún 2019
derdia
27. jún 2019

@nyusika niečo z toho patrilo tebe a niečo inej babe...ak si si nevšimla označila som vás dve...a tebe patrilo z toho všetkého asi to,že ona si tým,že napísala že VSETKY deti pijú to chcela sama sebe uľahčiť....NIC iné som tebe nepísala.takze ty si neber z toho všetko pre seba.dik

rumba01
27. jún 2019

ako je to smutne a vobec ti nezavidim, no bude sa to musiet nejako poriesit a asi radikalnejsie, bo takto sa moze stat, ze si nejak ublizi. treba to podla mna prekonzultovat s jeho psychologom a ten bude vediet, ktory ustav alebo zariadenie by bolo pre neho najlepsie