17 ročnú dcéru nechcem pustiť na chatu

28. jan 2022

Dobrý deň, dcéra má 17 a chce ísť na chatu s partiou spoluziakov cez jarné prázdniny. Nechcem ju pustiť. Učí sa síce dobre, ale doma vôbec nepomáha, a nikdy nebola ani spat u kamarátky, nie to ešte na chatu. Tvrdí, že by alkohol ani nič podobné nepila, no je pravda, že o ničom takom doteraz neviem. Ale nemala príležitosť doteraz. Jednoducho, kým býva pod mojou strechou istou ju nepustím. Ako jej to vysvetliť, aby som predišla zbytočným ofukom?

pribinak
28. jan 2022

Narovinu jej povedz čoho sa bojíš. Neklam ju.

bajka16
28. jan 2022

Kto je mama ty či ona?
Mne mama povedala raz rázne NIE a tam to skončilo. Mohla som sa ofucat ako som chcela. 🤷🏻‍♀️
Stále je to len 17 a pocit ženy 😀

loliki
28. jan 2022

Je covid, nech je doma. To, že nebude piť alkohol, neznamená, že nevyskúša cigaretu, drogy, sex. Zbytočné problémy.

svetlanka111
28. jan 2022

Axh jaj.ja som mala tu najlepsiu mamicku na svete.teda mam este a verim ze budem este dlho mat!!!!!👏s chatami sme ako partia zacinali v 15tich,ano tiekol tam alkohol,sex co ja viem tak skor nie..v 17 nas uz tie chaty nebavili🤣uz sme boli prezurovane a radsej boli na diskoteke.len dodam ze ziadna sme neptrhotneli ani nevyrobili ziadny problem.domov sme vzdy prisli v poriadku.mobile sme nemali takze rodicia netusili kde sme.ked tsk rozmyslam mamka mala nervy zo zeleza.

mamina0078
28. jan 2022

Prečo by si jej mala niečo vysvetľovať jednoducho nie a bodka.

jjanulienka
28. jan 2022

Veď je skoro dospela prečo by nemohla ísť na chatu? Trochu dôvery by Vám nezaškodilo 😉
Koledujes si akurát tak o to, že o rok ti treskne dvermi a utečie od teba...

pribinak
28. jan 2022

@mamina0078 lebo vždy je dobre celu záležitosť si vykomunikovat ako len zakázať. To je taka normálna výchova

lukina20
28. jan 2022

ja by som to skor vykomunikovala...
konkretne moj maturitny rocnik 17-18 rocni sme boli vikend na chate na tzv dozvukoch... bolo to super... alkohol bol, ale v miere, drogy ziadne, sex nebol a v pohode zdravi sme to s miernou spankovou deprivaciou prezili...
ale pokial ju ty nechces pustit sadni si a vykomunikuj to s nou a daj jej aj tvoje dovody, preco ju nechces pustit... ak mate dobry vztah tak to pochopi

mamina0078
28. jan 2022

@pribinak tak ako jej to chce inak vysvetlit najlepšie by bolo pravdou keď už, že sa bojí aj keď ja osobne si myslím, že nato vek má a žiadne logické vysvetlenie (nie klamstvo) mi nenapadlo ... A ofučí sa tak, či tak, už vidím ako 17r napíše kamarátom, že nejdem lebo mama sa o mňa bojí bolo by to pre ňu trápne.... A keď jej bude mama klamať tak to radšej nech ani dôvod nepovie

haley7897
28. jan 2022

Z môjho pohľadu s tebou súhlasím a konala by som rovnako. Dôvera je fajn, ale v tomto prípade to pre mňa nieje to co ma trápi. Ona nebude piť, fajn, ale ostatní budú. 17 a ani len dospelá žena si nemá šancu poradiť v situácii kde je zvyšok pod vplyvom alkoholu odrezana niekde na chate. Za mňa nie. Tu nejde o to ci dôverujem svojmu dieťaťu...

autor
28. jan 2022

@pribinak
@bajka16
@loliki no to som aj urobila, len mi stále tvrdí, že nikde nemôže ísť oproti svojim spolužiakom, že kvôli tomu ju už ani nevolajú vonku, tak vidim ako zas budem počúvať foto isté...

pribinak
28. jan 2022

@mamina0078 ja neuznávam klamstvo ako “výchovnú metódu” a už vôbec nie pri 17 ročnej kočke
Klamať ešte tak môžem o jeziskovi a zúbkovej vile
Ale tam končím

autor
28. jan 2022

@jjanulienka je len druhacka, iné bude keď bude staršia, viem čo sa na takých chatách deje a na alkohol a sex ma ešte času dosť teda

zuzzinkaa
28. jan 2022

Pozri, ty si mama a keď ju pustiť nechceš tak ju nepustí a hotovo. 🤷🏻‍♀️
Sama si poznáš svoju dcéru, ja som v tom veku už bola na nejednej chate a takéto správanie mamky by som brala ako krivdu, že mi neverí! Ak si ju naozaj slušne vychovala a možno poznáš aj tých kamosov s ktorými tam chce ísť (a nie sú to žiadne fetky a pod) tak ja to tak strašne nevidím.
A ešte taký príbeh z môjho života. Moja puberta bola turbulentná a od 16 som si kadečím prešla, dverami neustále trieskala a pod 🤣 Ale keď som ako 19 nastúpila na intrak 200 km od domu, bola som už relatívne vyburena a správala som sa ako slušný človek. Čo sa nedá povedať o mojej spolubývajúcej, ktorá mala rodičov (skôr takých ako si ty) a tá sa na intraku úplne odtrhla z reťaze. Pritom silná kresťanka. Prvé dva mesiace som ju každý deň musela prezliekať a držať hlavu nad vedrom. Fajčila ako turbína a pila ako ťažký štamgast. Rodičia nevedeli čo vystrája a ja mám pocit že za tie dva mesiace dobehla všetko čo som ja zazila od 15 rokov. Po dvoch mesiacoch mi došla trpezlivosť a zhukala som ju miesto jej mami, ktorá o tom nemala ani tušenie 🤣🤣 Potom sa už trochu znormalizovala 😍

autor
28. jan 2022

@lukina20 no ako hovorím, problém je že ani iné zákazy nechápe, ani toto nebude, akože ja jej to zakázané tak či tak, ideme len o tom ako zabrániť dvojtyzdnovemu prosikaniu a ofukom

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loliki
28. jan 2022

A otec nie je s vami, aby sa vyjadril?

pribinak
28. jan 2022

Ja som chodila na chaty, neozierala som sa, nefajcila som, nesexovala som tam.
A to nie je až tak dávno čo som chodila na chaty
Lebo ožrat sa môže aj poobede po ceste zo školy a pretiahnut ju môže spolužiak na školských záchodoch
Trochu dôvery vo vlastne deti

dominikac321
28. jan 2022

a ty si myslis ze cez den nesexuje nefajci nema moznost pit? prosim ta, zabudol vol ze telatom bol?

autor
28. jan 2022

@zuzzinkaa tak presne pre toto nechcem aby išla na internát, samozrejme ratan že na vysokej začne chodiť viac vonku a podobne, ale určite nie aby mi g takomto stave došla domov

autor
28. jan 2022

@beata_k tak ale kto je za ňu zodpovedný keď sa tam opije? A kto jej pomôže keď sa niečo stane... Isto nie spolužiaci ktorí budú na Tom rovnako .. alebo ak tam otehotnie

kristina2412
28. jan 2022

Úprimne, v jej veku som tiez bola na chate a najväčším "hriechom " celého pobytu bol poldecak rumu do kofoly v miestnej krčme a kamarátka dostala prvý bozk( sú spolu doteraz a majú dve deti). Pamätám si však nekončiace" filozofické debaty" pri ohni do rána do tretej o tom ako si predstavujeme svoj život 😉 mám na to tie najkrajšie spomienky. Ja osobne by som ju pustila ,doverujem našej výchove a našim dcéram.

autor
28. jan 2022

@loliki otec ju tiež nechce pustiť, má rovnaký názor na toto ako ja. Akože inokedy von ju púšťa na dlhšie, ale na prespacacky vôbec nechce tiež

miadi
28. jan 2022

Ja by som skor riesila to ze doma nic nerobi nepomaha ako to ze sa ofuci. Mozno by mohla mat viac volnosti keby sa doma viac angazovala. ?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. jan 2022

@pribinak
@dominikac321 tak keby prišla inokedy domov opitá si to všimnem, vonku chodí len na nejaký čas a tak rýchlo by nevytriezvela

bajka16
28. jan 2022

Nemaj výčitky to je normálne. Ona ti to bude vyčítať to je jasné lebo kamoši sú pre ňu teraz ta naj spoločnosť.
Ak to tak cítiš proste ju nepusti. Alee napríklad namiesto toho jej dovol niečo ine. Napríklad že môže ísť niekam na výlet s kamoškami cez deň. Alebo niečo také menšie zlo ako ta chata 👍 držím palce 😀

mamina0078
28. jan 2022

Ja som tiež chodila celú strednú na chaty, neožrala som sa ani raz ani nefajcila - do dnešného dňa som cigu v ústach nemala, a o panenstvo som prišla až v 22 rokoch... Samozrejme boli partičky, kde sa všetko z toho praktikovalo ale boli aj také do ktorej som chodila ja... Ale ako keď v 17 ani ku kamarátke prespať ju nepustíš tak to prepáč ale je naozaj divné, vsak o chvíľu je dospelá... si na najlepšej ceste s takým prístupom aby ju úplne vyčlenili o nejakú dobu z partie a bude sama a vtedy sa ofučí najviac... A keby chcela sexovať vie aj cez deň, keby chcela fajčiť tiež už za našich čias zdrhali spolužiaci cez prestávky si zaplatiť, keby chcela piť to isté mala som v triede spolužiakov, ktorý pravidelne cez obedňajšiu prestávku chodili do najbližšej krmcy kde im naliali aj keď ani 18 nemali ...

pribinak
28. jan 2022

Nepochopila si to, nevadí, to bolo myslene tak, že ak bude chcieť tak sa opije aj po ceste zo školy, nie či si si to všimla alebo nie

dominikac321
28. jan 2022

ti prisaham ze som tolkokrat prisla domov a mama nikdy nespozorovala ze som pod parou, samozrejme sa nebavime o tom ze ma ledva doniesli ale prisla som po svojich...o rok ti povie ze je dospela a mozes si piskat, toto nie je riesenie...