16 ročná dcéra asi fajčí

julca405
28. jan 2021

Dobrý deň , mám hrozne zlu správu moja dcéra asi fajčí je jej tento rok iba 16 .Keď som prala oblečenie tak som jej jej tam nasla cigu.Neviem ako a čo mám urobiť .Určite toto neprajem žiadnej mame ale ak sa Vám to stalo tak mi prosím poraďte alebo ak viete čo mám urobiť tak poraďte .Mám hrozne obavy.Treba jej dať domáce väzenie alebo sa o tom porozprávať .Prosím poraďte .🙁

hipuska
28. jan 2021

Nič v zlom. Ale furt ma prekvapí, že ešte dajaka mama je prekvapená,že 16 rocna fajčí, alebo skúšala fajčiť.
Zákaz nepomôže, rozhovor. Uviesť negatíva. A podľa mňa, s tým nič neurobíš.

joplinka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simoncik
28. jan 2021

@julca405 tazko radit. Dnesna mladez si aj tak urobi po svojom. Ak nebude chciet, neprestane

sindla
28. jan 2021

Určite by som sa o tom s dcérou porozprávala a nešla to
písať na koňa. 😉 Smelo do toho.

smuhyta
28. jan 2021

@simoncik tak moj otec fajcil od 14r a teraz ma 65r takze ta mladez je rovnaka😀

jaanik
28. jan 2021

urcite nie formou trestu, zakazu, prikazu...vzbudis v nej skor vzdor a bude to robit aj tak a tentokrat naschval... skor by som sa otvorene porozpravala, nech pouziva vlastnu hlavu a nesnazi sa prisposobit kamaratom...

hederamonstera
28. jan 2021

Normalne pokecajte ;) netreba to tak prezivat

alexk12
28. jan 2021

@julca405 pokiaľ si nenasla marihuanu nemusíš riešiť...

lia_nka
28. jan 2021

Nehnevaj sa ale píšeš to ako keby máš 100 rokov a stala sa strašná tragédia že to nepraješ žiadnej mame 😄 pane bože každý sme museli vyskúšať ty nie ? 🤨 normálne jej tu cigaretu ukáž a porozprávaj sa s ňou čo chceš v tomto radiť 😂

20erika07
28. jan 2021

@simoncik dnesna mladez je v tomto rovnaka ako mladez roky predtym 🙂 bohuzial aj podla seba viem, mohla som mat zaracha, bitky, tresty, nic ma neodradilo 🙂

topciapocky
28. jan 2021

akože nič v zlom..ale v 16-tich fajčiť je v poriadku..je mladá, skúša..apropo ja som fajčila d 13 a? V 19-tich som s tým aj prestala, proste mi to nechutilo, robila som to len z frajeriny..
Moja dcéra fajčila od 15-tich a nerobila som z toho vedu..teraz má 17 a fajčí len občas, tiež jej to postupne prestáva chutiť..
Ty si kedy vyskúšala prvú cigaretu, schválne?
Moja svokra dnes už 66 ročná aj moja mama 63 ročná tiež fajčili v tom veku a? Proste úplne normálna vec..zbytocne dramatizujes..

malinoismum
28. jan 2021

So mnou to mama riešila “ako s kamoskou” v tomto veku a veru bola
Som za to rada... keď som začala v 24ke fajčiť cez skúškové normálne si so mnou zápalila aj keď nesúhlasila ale predsa ina situácia - v 16 mi bolo sympatické že mi povedala názor a netrestala ma- takze ma To logicky prestalo baviť.... a skús jej povedať aj to že chalani to neznasaju🙂)))) pokial ten jej nefajčí tiež 🙂a držím sa aj toho čo píše kocka hore - keď to nieje marihuana je to v pohode a žiadna tragédia... drz sa pa

janci05
28. jan 2021

Ja som už bola dospelá, keď mi prišli na to že fajčím. Normálne sa s dcérou porozprávaj. Mňa otec vtedy vyzval na cígo, že či mám. No, mala som. Netreba z toho robiť tragédiu. Vysvetliť čo to obnáša do budúcnosti aj zdravotne a ja dúfam, že môj synátor sa z toho tiež poučí.🙂

hettinka
28. jan 2021

@julca405 je lockdown, takze “domáce väzenie” mame všetci. A porozprávala by som sa s ňou. Ak fajčí, stopni vreckové, finančne by som ju v tom nepodporovala. Ak si na to zarobí a uzná, že dá 3-4€ za krabičku, nech si míňa peniažky na hlúposti.

0silvia0
28. jan 2021

@julca405 nie si nahodou ty ta 16 rocna? Tento prejav neprinalezi dospelej matke, dospela matka by tu nespominala domace vazenie ani by nemala hrozne obavy z jednej cigarety...

rikarika
28. jan 2021

@julca405 ty fajcis? Ja mojim hovorim, ze ja mam 42 a nikdy som nefajcila, tak hadam to date aj vy.....zatial zabera...tym ze som nikdy nefajcila, som na tento smrad neskutocne hakliva a fajciara citim na metre..

lucia147852
28. jan 2021

Ja som skúšala už v 13. Dlho mi to nevydržalo. Smrdela som sama sebe. Teraz si zápalim raz za 100 rokov možno. Porozprávať sa s nou o mínusoch, ale prestať bude musieť chcieť sama

eskop
28. jan 2021

@julca405 mne mamina nasla prve cigi asi v 13-14, jasne, ze bola nahnevana ale prestala mi davat vreckove, povedala, ze moje fajcenie podporovat nebude. Potom som aj sama prestala a zacala po20tke a po par rokoch mi to uz aj prestalo chutit 😃 a teraz neznasam cigaretovy dym😃

julca405
autor
28. jan 2021

@lia_nka no lenže áno má problémy s pľúcami a pri srdci boli keď vieš že ona fajčí keď vie v akej je situácii keby bola zdravá tak nič nepoviem bojím sa len toho že o týždeň skončí na prístrojoch ako bola pred tým 😞

malinoismum
28. jan 2021

@julca405 ma dostatočný vek na to aby chápala možné následky keďže mala takú diagnózu takze by si jej to mala
Pripomenúť

h2
28. jan 2021

@topciapocky Dovolím si nesúhlasiť. Ja som nikdy nefajčila a rozhodne nepovažujem fajčenie 16-ročnej dievčiny za normálnu vec. Ale zase to ani nie je nejaká strašná tragédia.

julca405
autor
28. jan 2021

@0silvia0 no lenže áno má problémy s pľúcami a pri srdci boli keď vieš že ona fajčí keď vie v akej je situácii keby bola zdravá tak nič nepoviem bojím sa len toho že o týždeň skončí na prístrojoch ako bola pred tým 😞

elementissa
28. jan 2021

16 ročná fajčí??? 🤣 🤣 🤣 A na to si došla teraz? Bože, rodičia sú extrémne slepí a naivní. Keď ja som chodila na ZŠ a ze to bolo veľa rokov dozadu, tak už 12 ročne deti fajčili. 16 rokov som mala, keď som bola prváčka na strednej a bežne moji spolužiaci fajčili s učiteľmi. A nemysli si, že iba fajčí. Pije a sexuje tiež. Ale jasne, nepôjde sa ti s tým pochváliť.

kitycat
28. jan 2021

Si jej mama nie jej dozorca.. Mozes jej povedat o skodlivosti fajcenia, ale to je asi tak vsetko. Mozno keby si tu nevyplakavala ale rovno sa s nou porozpravala nevytvaram tu ko spiracne teorie, ze to mozno jej kamarati fajcia a ona tym nasmradla mozno si potiahla nechutilo jej a uz si nepotiahne... Mozno zacala a casom prestane.... Ona nevie o svojom zdravotnom stave? Odporuc jej nejake lightky ci slimky ked tak velmi chce zapadnut do partie.... Ma 16 uz je velka

jana_eyre_2
28. jan 2021

@simoncik moja babka začala v 14.. dožila sa 70rokov a dnes by mala 85 😉 tá dnešná mládež..

h2
28. jan 2021

@elementissa No, ja som tiež chodila do školy už veľmi dávno, ale v 12-tich nefajčil nikto z môjho okolia a v 16-tich takmer nikto. A to, že má niekto 16, neznamená automaticky, že pije, fajčí a sexuje. Nič z toho som v 16-tich nerobila. Ani v 17 a dokonca ani v 18-tich. 😉

elizabet173
28. jan 2021

@h2 ja mam tiez uz pretoceny tachometer 🙂, ale ked sme mali 15-16, tak z triedy nefajcilo hadam pat spoluziacok. A teraz je situacia opacna, mozno pat, sest fajci. Aj ja som vyskusala, nechutilo a naviac ked som si uvedomila, kolko penazi prefajcim, sminky, saty a topanky boli vacsim lakadlom.

ledgerka
28. jan 2021

mozno nefajci ale iba vyskusala. Ja som mala take obdobie v 15 ked som skusala, drzalo ma to asi 2 tyzdne. Otec to vedel a nic nepovedal. Az ked som mala 20, tak to v nejakej debate spomenul. Porozpravaj sa s nou ale hlavne netrestaj a nesekiruj. Bud pochopi sama ze to nie je dobre alebo si zbytocne poseriete vztahy.

adula12
28. jan 2021

bud rada, ze v jej veku "len" fajci 😀

fiafia
28. jan 2021

Určite nie po zlom, akurat sa zatne. Ja som aj zaracha dostala, dychové skúšky každý večer a aj tak som fajčila 😂 skôr jej vysvetliť negatíva, nech si platí cigarety z našetreného lebo odomna by na čas € nevidela. No mladý ľudia nechápu peniaze, zdravie, následky atď. Čo by som dala zato keby sa mi doma zjavili prefajcene € 😁