15-ročná dcéra fajčí

3. jún 2024

Ahojte,
zistila som, ze moja 15r dcera fajci. Take tie vonave cigarety, nevyznam sa v tom. Pytala som sa jej, kde jej to predali, povedala mi obchod. Ake mam moznosti, co urobit? Najprv mi napadlo tam ist urobit bordel, ale co to pomoze? Povie, ze on detom nepredava, slovo proti slovu. Ist na policiu? To by si asi predvolali dceru? Neviem, co by bolo najlepsie, poradte...
Aby dcera nemala problemy, ale aby ten hajzlik uz ziadnemu dietatu tieto svinstva nepredaval ☹️

lindakmetova
3. jún 2024

Porozprávať sa s dcérou a kontrolovať ju keď to inak nejde je na to ešte príliš mladá aby fajčila vappo

autor
3. jún 2024

@lindakmetova tak to je samozrejme, ale pytam sa na ine. Chcem riesit ten obchod.

anjelicek26
3. jún 2024

15 ročne dievcata dnes vyzerajú ako 20 ročne takže nejaké riešenie obchodu by ma napadlo posledne ist riešiť, ved jej nepredal tri litre vodky, co by skončila niekde s otravou alkoholu. Aspoň tak to vidím ja ako mama. Problém máš s dcérou a nie obchodom. Ona tam sla si to kupit a nie,ze jej to oni isli nasilu nukat... Dlhodobé štúdie na to nie sú, co to robí s organizmom,to je to... Veľký hit u mladých ľudí momentalne na každej skole,tak maj trochu pochopenia, prečo si to kúpila aj ona.. Ist s nou na políciu taj sa od hanby prepadne a vaše vzťahy to rozhodne nezlepší. Skúšaj rozumne argumentovať,ze to proste nie je zdravé aj keď to vyzerá a vonia cool, na youtube je viacero dobrých videí o tom, čo ti pomôžu s argumentami...

lindakmetova
3. jún 2024

Ja by som sa spýtala ci dcéra nefalšovaný tvoj podpis alebo dospelého ze ma kúpiť rodičom alebo ci to není niaka jej známa

nikdenikto
3. jún 2024

Podľa môjho názoru, porozprávať sa s dcérou. Ona sama za to môže že fajčí, nie ten čo jej to predal. Keď bude chcieť fajčiť, tak si nájde cestu a poprosí niekoho staršieho aby je cigaretu kúpil. Myslím, že pri týchto ovocných vappkach už nedávajú taký pozor, často si ľudia kupujú aj beznikotinove je to také, taká je doba, no 🙈

domka222
3. jún 2024

Čo ak si to dcéra dala kúpiť niekým starším?

nikol789
3. jún 2024

@lindakmetova presne takto som to išla napísať,len ma
@anjelicek26 predbehla.
Súhlasím s ňou

lindakmetova
3. jún 2024

Teraz medzi mladými letia tie ich úlohy keď nesplnis si sračka a tak je veľa rôznych dôvodov ale môže na ňu vplývať hlavne aj prostredie ak náhodou necíti od teba to nehovorím alebo od niekoho dostatočnú lásku tak skúša

milanemila
3. jún 2024

Radsej sa sustred na vychovu dcery a vysvetlovanie preco je to skodlive a preco si take veci nema kupovat a uzivat (aby to teda nabuduce vedela sama zhodnotit aj pri inych veciach) a nie ze teraz ides hladat vinnika vsade inde iba nie v sebe a dcere 🤷🏼‍♀️
Ved ked niekto zje 10 cokolad na posedenie a bude obezny, tak to nie je vina predavacky, kt mu ich predala, rovnako s alkoholom.

luliu
3. jún 2024

Ty by si mala riešiť svoju dcéru a nie obchod

autor
3. jún 2024

@anjelicek26 rozpravame sa o tom od malicka, vie vsetky argumenty odpredu odzadu...prekvapilo ma to, lebo sama vzdy bola proti.
Necitate s porozumenim, ja sa nepytam, co a ako mam riesit s dcerou, pytam sa na obchod a dost som prekvapena, ze vam pride v poriadku, ze majitel predava tieto veci maloletym. Ja to nechcem nechat len tak, ide aj o ine deti.

mamamasama
3. jún 2024

Ako píše @milanemila.

tim23
3. jún 2024

Ženy ti tu radia dobre a ty si ideš svoje. Ale keď tak veľmi chceš tak choď urobiť cirkus do toho obchodu. Dcéra sa ti poďakuje.

autor
3. jún 2024

Dakujem vsetkym za namahu, ale ani jedna neodpovedala, naco som sa pytala.
Porovnavat predaj cokolady s predajom cigariet maloletej, no nemam slov.

autor
3. jún 2024

@tim23 ved pisem, ze to bolo prve, co mi napadlo a ze asi to nie je dobry napad, preto som sa prisla poradit. Ale vidim, ze zbytocne.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. jún 2024

@sheila121 ved pisem, ze povedala

domka222
3. jún 2024

Urobíš bordel,hanbu dcére. A aj tak si nájdu cestu ako sa k tomu znova dostať. Úplne zbytočne si kládla túto otázku, pretože tvoja dcéra si aj tak pôjde svoje,pokiaľ to nebudeš riešiť s ňou ale s predajcami

tim23
3. jún 2024

Veď ti písali aby si to nešla riešiť do obchodu ale doma s dcérou. Poradili ti. Ty stále omielaš toho predavača ktorý jej to predal. Robíš ako keby predal dajaké vážne drogy. Ja som ako 14 ročná kradla starkej cigarety a fajčila s kamoškou v lese jednu za druhou, čisto len z frajeriny. Mám 31 a v živote som nefajčila (okrem toho jedného obdobia čo trvalo asi mesiac). Pôjdeš urobiť bordel do obchodu, on sa z teba možno pokaká a viac nepredá tvojej dcérke cigarety. Tá sa na teba nasere že jej hanbu robíš a pôjde si ich kúpiť inam.. Takže v prvom rade si porieš dcéru.. A nezdúvaj sa. Dobre ti poradili

sabinami
3. jún 2024

Ja si mylsim ze jedine asi nahlasit na políciu ze tam predávajú cigarety deťom a ešte ako bonus nahlasit na inspekciu nech im príde kontrola 😃

autor
3. jún 2024

@domka222 😂 ano vidim, ze som zbytocne kladla tuto otazku

tykat
3. jún 2024

Vcera v Lidli cca 5 "zubrienok" v rade pred pokladnou, na pase 5 tych malych flasticiek s alkoholom (vodka?). Jedna vytiahla obcianku, vsetky zosypali drobnaky, a este pri pokladni si ich rozdelili do tasiek... co sa tu da riesit? Takisto kupuju cigarety. Hadam ti dcera nenabonzuje dospelu kamosku ktora ju zasobuje cigaretami.

zuzubb007
3. jún 2024

No v dnešnej dobe vyzerajú 15 ročne, vymaľované ako kraslice na 25 rokov a viac tak neviem či predavač nemá inú robotu, jediná chyba je dcéra, ako áno nemá sa to predávať, ale dá jej to starší žiak atď, treba si narobiť poriadku s dcérou, má vedieť, že cigareta do papule nepatrí, a čo sa týka obchodu, keď chces nahlas to ale nič to nemení na veci

elenka1907
3. jún 2024

Sama robim na čerpacke ktora je v meste a ani netušíte ako decka vymyslaju a prosia inych ludi aby im kupili cigarety alebo alkohol, kedze ja som odmietla. Kedze som vedela co chceli deti ja som to ani dospelemu nepredala ked som vedela ze to chce pre ne. Vela ludom je to jedno ze to chcu od nich deti. Takze v obchode to mate tvrdenie proti tvrdeniu tam moc nepochodite.

autor
3. jún 2024

@sabinami na policiu som prave nechcela, nechcem robit dcere problemy, bola uprimna a ja si to cenim. Podali sme anonymny podnet na inspekciu na kontrolu.

pandorra
3. jún 2024

Mozes podat podnet na Slovensku obchodnu inspekciu, nech tam vykonaju kontrolu, ale mozne je, ze inemu mladistvemu nepredaju a nic sa nepreukaze. Policia s tym nema nic. Ale osobne by som radsej riesila dceru a pustila jej nejake pekne videjko o vplyve fajcenia na organizmus aj cez vapolizer.

refly
3. jún 2024

To je boj s veternými mlynmi. Ak by nepredali v jednom, predajú v druhom. Ak nie v druhom, tak je 100 ďalších. Dá sa to kúpiť aj cez net.
Už keď ja som mala ešte menej ako 10 rokov, tak ma tatko posielal kúpiť cigarety do stánku a vždy predali. Určite to nebolo tým že som vyzerala ako 20 ročná.
Keď chcete, môžte ísť urobiť do obchodu scénu, ale svet sa kvôli tomu nijako nezmení.
Skôr mi príde že chcete niekoho obviniť a vybrali ste si predajcu.

Ak ste dali anonymný podnet, tak môžte rad radom, všetky obchody a trafiky.

autor
3. jún 2024

@elenka1907 ano, tiez si to myslim a dakujem za vas zodpovedny pristup. Kiez by vsetci boli taki.

blumchen2
3. jún 2024

Sused nachytal svojich synov fajčiť. Tak im dal krabičku cigariet a museli fajčiť jednu za druhou, kým im neprišlo zle. Odvtedy nefajčia 🙂

autor
3. jún 2024

@pandorra to som uz urobila, aspon nieco malo, mozno to nepomoze nic, ale aspon pocit, ze som to nenechala len tak a nezatvorila oci, ako tu vsetci radia