14-ročný chlapec je extrémne drzý

michaltat
20. apr 2024

Ako by ste riesili 14 r. Chlapca, ktory začal byť extrémne drzý. Dokonca manzelovi povedal, ze je debil.. Predtym bezproblemove správanie.. Ako to riešite z trestami atď.

glorikarebeka
20. apr 2024

Letela by isto jedna popapuli, ale áno toto je obdobie puberta (bude to aj horšie)
Skús sa s ním porozprávať tak v dobrom,že ozaj si toto nesmie dovoliť povedať otcovi,ktorý sa o neho stará

michaltat
autor
20. apr 2024

@glorikarebeka nie sme rozvedený

michaltat
autor
20. apr 2024

@glorikarebeka asi mu fakt treba dat jednu po papuli

michaela789
20. apr 2024

A prečo mu to povedal? Jedna vec je že sa evidentne hneval, ale druhá prečo.

glorikarebeka
20. apr 2024

A prečo mu to povedal?to,že ste rozvedený to a tým nemá nič spoločné, tiež si to nesmie dovoliť...

nelca84
20. apr 2024

@glorikarebeka no to je uz len riesenie, bitka 🤦‍♀️ ty teda vies jednat s pubertakom, vies, ze nasilie plodi len dalsie nasilie? Krasny vzor pre dieta 🤮

michaltat
autor
20. apr 2024

@glorikarebeka hral zápas otec mu tam hovoril ze co ma robiť a kričal na neho, ze je debil(syn)

kabinka11
20. apr 2024

@michaltat V tom prípade ze ste rozvedení, nech si to s nim otec rieši sám. A inak len mu vrátil co si požičal.

matullienka
20. apr 2024

@michaltat či ste alebo nie ste rozvedený, takéto správanie je od syna neprípustná. Či sa mu to páči alebo nie stále je to jeho otec a podľa toho by sa mal správať k obom rodičom. Teraz si dovolil k otcovi nabudúce si môže dovoliť k tebe keď budeš od neho nieco chcieť. Trest nech mu dá otec ale na tvojom mieste by som sa s ním porozprávala, že takéto správanie sa ti nepáči

egonsk
20. apr 2024

@michaltat no puberta s nim uz asi riadne trieska. Ked sa manzel zachova aki chlap, dieta sa trosku skludni - musia sa urcite hranice a jasne pravidla a striktne si za nimi stat.

lonely66
20. apr 2024

@glorikarebeka píše, že nie sú rozvedení, ako to čítaš?
@kabinka11 ty tiež čítaš a porozumením....
@michaltat tak ak takto nadáva otec synovi, nech sa absolútne nečuduje, že syn mu to opätuje...

mimochodom,
@michaltat čo sa týka okolia, napríklad v škole, ako sa syn prejavuje?

gabrm
20. apr 2024

@michaltat
Keby mne povedal 14 ročný syn,že som debil,tak už by to bolo vyriešené. 😂

reanda
20. apr 2024

pubertaci proste hovoria pravdu 😀
keby tvoj muz nebol debil, tak to ustoji
ak mu da po papuli, len potvrdi, ze syn tu pravdu mal

nikaeli
20. apr 2024

Pre mňa autorka píše veľmi nejasne
- ste rozvedení, či nie? chýba ti tam čiarka? komentujúca píše 'toto nesmie dovoliť povedať otcovi,ktorý sa o neho stará' a ty na to reaguješ 'nie sme rozvedený' -> čo nedáva zmysel
- nerozumiem ani kto kričal 'debil' - otec alebo syn? - 'hral zápas otec mu tam hovoril ze co ma robiť a kričal na neho, ze je debil(syn)' - syn je debil, či syn kričal otcovi?

Ako inak sa správa?
Ako sa k nemu správate vy dvaja?

mikadooo
20. apr 2024

@michaltat podľa mňa keď ho muž odjakživa častuje takýmito nadávkami tak sa mu holt len začínajú vracať jeho vlastné slová... 🤷. Moje deti keď toto skúsili, tak sme si to normálne vysvetlili, že u nás žiadni debili nie sme a to boli roky okolo 5-6r., keď si medzi sebou takto nadávali. V živote som svoju decku nepovedala, že je debil, blbec a podobne. Moja má 12 a už všeličo lieta z jej úst ale vždy si to následne vykomunikujeme, určite moja reakcia by nebola, že jej "dám po papuli". A áno, býva aj extrémne drzá, najmä pred rovesníkmi, proste chlapec zamachroval v svorke, to je dosť prirodzené, čo si má nechať nadávať pred celým ihriskom do debilov od otca??? To je ok? Doma by som si to vykomunikovala medzi 4 očami, ale určite nie fackami. A muž by si možno tiež mohol dávať pozor na ústa.

reanda
20. apr 2024

@nikaeli keby su rozvedeni, asi nepise o manzelovi
syn hral zapas, otec mu radil, co ma robit a syn na neho krical, ze je debil (asi mal debilne rady 😀)

drago12587
20. apr 2024

@glorikarebeka najhoršia vec co vies spravit.. a pre neho najlepši začiatok aby jeho buduce problemy v živote a vztahoch riešil nasilim.. agresorov vychovavaju rodičia.. nemaju to sami od seba.... Je milion inych sposobov ako ho vychovat, len potrebuju menej sily a viac času a energie.. urcite ho nenechat robit čo chce ale zapracovať ho na brigady za trest, niečo tažke, odrezat od penazi, nech si zarobi atd.. ked bude medzi dospelymi chlapmi na stavbe, posunie ho to... Ale jedna vec je ista. Ako jeho rodičia budu riešit problemy, rovnako ich v buducnosti bude riešit aj on.. a 14 ročneho by som určite nevychovaval nasilim, už ma dost sily aj vrátiť čo dostal..

rozculena
20. apr 2024

@reanda Najprv otec povedal synovi,že je debil.

rozculena
20. apr 2024

@gabrm najprv to ale povedal otec synovi.

reanda
20. apr 2024

@rozculena ja som to pochopila tak, ze otec synovi pri zapase hovoril, co ma robit a syn na neho krical, ze je debil.. ale tak nech to autorka radsej upresni teda 🙂

lavender273
20. apr 2024

Otec synovi povedal ze je debil, pretoze zapas neodohral podla otcovho standartu. A syn otcovi povie naspat ze je debil (asi nebol daleko od pravdy) tak je extremne drzy.
Aj tvoj muz by si mal vazit slova do buducna takze si pories aj jeho, nielen syna.

ivett1
21. apr 2024

Toto je diskusia o ničom... vyzerá, že sa to pýta otec nie matka...
Máme dvoch teenagerov a do debilov si nenadávame...ani my im a ani oni nam...pochopím v nejakom afekte, hneve, že to človeku vykĺzne, ale treba si to vysvetliť a nie tu zakladať diskusie, ako by ste to riešili...a polovica, že ...bitkou...to všetkých rodičia vždy v puberte mlátili, keď sa sa im nepáčilo, čo ich deti urobili?!
U nás vždy, ale vždy bol najhorší trest rozhovor s rodičmi...btw. možno by stačilo lenn sa opýtať toho svojho momentálne najmúdrejšeho tvora na svete ( puberťáka) ... "Keď ja rodič som pre teba moje milé dieťa debil, tak čo si potom ty?! ..." nech sa troška zamyslí nad sebou ...

michaltat
autor
21. apr 2024

@ivett1 syn povedal manželovi pri zápase tenisovom, ze je debil. Správame sa ku sebe slušne, nemala som s nim nikdy problém - dobre sa učí, bol veľmi milý, posledné obdobie je zo synom veľmi ťažká komunikácia

nelca84
21. apr 2024

@michaltat treba komunikovat, obzvlast v tomto veku je to velmi dolezite. Ziadne po papuli, co sme v stredoveku? Navyse to bude uplne kontraproduktivne...

reanda
21. apr 2024

@michaltat syn ma strnast, blizi sa k dospelosti, otec by si mal uvedomit, ze uz zrejme nestoji o jeho rady, ako ked bol maly chlapec.. dospievajuci sa potrebuju naucit rozhodovat sa samostatne a ucit sa niekedy aj na vlastnych chybach - ked nevyskusas, nevies.. ist zivotom stale iba podla prikladu druhych, robia iba hlupaci .. a ze to pubis nevie otcovi povedat 'slusne', ale splechne mu, ze je debil, je len znamka toho, ze je este nevyzrety, staci ho, ako doteraz, na to slusne upozornit, ze sa to da povedat aj inac a netreba z toho robit dramu.. facky rozdavaju zas len nezreli rodicia..
snad si uz pocula o puberte a o tom, ze deti nebudu 'poslusne' naveky? a ak bol syn doteraz v pohode a v poslednej dobe je s nim tazka komunikacia, tak treba prist na pricinu, co mu vadi, co ma za problem a nie riesit nejakeho 'debila'

heln
21. apr 2024

@michaltat syn je v puberte, plieskaju s nim hormony, prechadza roznymi zmenami, jedna z nich je kritika rodicov, moze sa citit nepochopeny, hral zapas, nevieme v akom bol psychickom rozpolozeni, mozno ho nieco vytocilo uz skor, v samotnom zapase mu to zrejme neslo, prezival stres, do toho ho tam buzeroval otec, ktory predpokladam nie je trener, a tak syn vybuchol a splechol co prve ho napadlo.

ivett1
21. apr 2024

@michaltat neviem ti viac poradiť , len to čo som napísala ... ak so synom neboli doteraz problémy, viem ako vás toto muselo zaskočiť... sadnite si spolu a preberte to, nech vám vysvetlí, čo to malo znamenať...a čo kamaráti? s kým sa baví? ...
v tomto veku detí rebelujú, aj naši sa nechceli rozprávať, zatvárali sa v izbe, odúvali sa len tak, mali výbuchy hnevu pre maličkosti...treba len vydržať , skrátka sa hľadajú, stále im buďte príkladom, nedajte sa vyprovokovať , treba mať pevné nervy ...