14-ročná sestra by si zaslúžila výprask

18. júl 2022

Dobrý deň mám mladšiu sestru (14 rokov ) ktorá neskutočne papuluje rodičom ,kradne im peniaze ,nevedia s ňou dať rady a absolútne to nijako neriešia ,až otec jej pohrozil vypraskom,ja nechápem ja som staršia a keď som bola mladšia a len niečo vyparatila ,tak mi rodičia tak naložili že som si týždeň na riť poriadne nesadla ,doslova mi skoro rozkopali zadok ... A jej absolútne nič dosť sa preto v rodine hádame že je to nespravodlivé ,rodičia sa obranuju tým že už má dosť rokov na výprask aj keď jej ním hrozia nespravia to ,no ja nechápem prečo by niekto mal také veci robiť v 14 a tak si dovolovat. Raz ukradla peniaze aj mne a vytiahla som na ňu varechu a plakala a ešte rodičia sa so mnou preto hádali,aký máte na to názor ? Normálne tak štve celú rodinu že rozmýšľam že ju sama prehnem cez koleno ako by ste to riešili ?

ninusa221
18. júl 2022

Moj brat je o 2 roky starši je pravda ze ja som viac dostala. Ale zas on zatial nespravil ziadny pruser. Na to mam asi taky nazor ze kradnúť rodičom peniaze je uz cez ciaru

monuska112
18. júl 2022

zavolaj na seba socialku….dnes uz ludi nemlatime ziadnych. a co sa vlastne staras do vychovy svojej sestry? za mna je to len ziarlivost a zavist z tvojej strany, ak by ta atolko nemlatili vasi, dnes by si Bola mozno vyrovnanejsia.

tanyan
18. júl 2022

Rodičia nemali biť ani teba. Násilie nie je riešením a už vôbec nie výchovnou metódou. Pokiaľ si sestra neuvedomuje rozdiel medzi vhodným a nevhodným správaním, tak je najvyšší čas vysvetliť jej to, hlavne z pohľadu následkov - narušenie dôvery, trestné obvinenie, pokazená povesť, zmarená šanca na slušný život...

bajka16
18. júl 2022

Pozr,i bitkou sa nič nevyrieši, to po prvé, a svoje traumy z detstva si láskavo rieš inde, nie na svojej sestre 🧐🤦🏻‍♀️

slovakboy
18. júl 2022

Je to smutné že ťa bili a je smutné čo robí tvoja sestra. Je to výsledok zlej výchovy. Ak ťa už nebijú tak sa s nimi o nej nehladaj. Či je to spravodlivé alebo nie, nechci aby ju bili. Venuj sa sebe a doveruj si. Nič nie je tvoja vina. Ani bitka ani žiarlenie na sestru. Venuj sa sebe a svojmu vnútru. Svojim postojom k sebe samej. Maj sa rada a prijmi sa aj s tými čudnými rodičmi a sestrou. Neostávajú v zlom prostredí ale seba aj svoje krivdy prijmi. Nie si za ne vínna nespominaj na ne a ži prítomnosť.

arianna25
19. júl 2022

Zeny ja si nemyslím že autorku rodičia boli hlava nehlava. Boli na ňu prísnejší a vyrástla z nej slušná žena. Jej sestre dovolia viac a sú benevolentnejší. Takto som pochopila autorku u otázku. No jej sestra nedopadne dobre keď sa jej všetko prepecie.

patus_2
19. júl 2022

Myslíš, že keď na sestru vytiahneme varechu, tak prestane kradnúť? V prvom rade musíte zistiť prečo sestra kradne. Môže byť aj šikanovaná a kradnut "musí", alebo so zháňa peniaze na cigarety, alkOhol atď. Možno so sestrou trieskať puberta a ty máš pocit, že to rodičia nezvládajú. Ale čo keď rodičia nato majú iný názor? Máloktorí súrodenci majú puberte dobre vzťahy, nechaj to na rodičov a ty sa do výchovy sestry nestaraj.

syslik81
19. júl 2022

zbytocne sa hadas -nieje to tvoj problem ale ich ... neiem o kolko si starsia ale zameraj sa na seba.. najdi si pracu ak uz mozes a odstahuj sa cim skor.. alebo n intak etc ... a zobre si priklad z rodicov-ako nevychovavat svoje buduce deti

anjelicek26
19. júl 2022

Rodicia sa poucili, ze bitka nebola ta spravna cesta... velmi vela deti v tom veku rebeluje a bohuzial aj takto. Vacsina to ma ako obdobie a vacsina rodicov to ustoji s graciou... chybaju sestre peniaze? Najdite sposob, ako si nejake zarobit navyse... alebo prediskutovat s rodicmi vysku jej vreckoveho... toto je to, ako ju mas ako sestra podporovat... nie, ze na nu vytiahnes varechu... wtf vazne... nie si rodic, aby si riesila taketo veci...

melanta
19. júl 2022

@arianna25 vyrástla z nej slušná žena? Ako vieš? Z toho čo píše vieme akurát to, že bola bitá a miesto toho, aby ju to naučilo, že bitkou sa situácie neriešia, tak teraz chce biť aj ona. To so slušnou ženou nemá nič spoločné.

melanta
19. júl 2022

Mrzí ma, že si vyrastala v prostredí, kde sa veci riešili bitkou. To by nemalo zažiť žiadne dieťa. Škoda len, že ti tento negatívny zážitok neukázal, že bitka nie je cesta. Inak by si teraz nechcela sestru riešiť tiež bitkou. V každom prípade, to čo robí sestra nie je oka, ale rodičia, nie ty, sú zodpovední za to, čo s ňou urobia, ako ju vychovávajú. Môžeš im dať svoj pohľad, ale rozhodnutie je na nich. Ak tebe prostredie u vás doma nevyhovuje, môžeš sa odsťahovať. A osobne som názoru, že ak dieťa vyrastalo v toxickom prostredí, tak je najlepšie odísť z neho čo najskôr. Aby si čo najskôr mohla začať žiť lepší život.

ingica185
19. júl 2022

zdravim, vychova sestry nezvladnuta bohuzial, vsetky co tu odsudzujete autorku, by ste sa mohli schladit, ja som ako mala dostala na zadok, neposkodilo ma to, nezastavam fyzicke tresty, ale nerobim ani hon na carodejnice, co tu viacere z vas teraz predvadzaju... autorka, bohuzial vela s tym neurobis, nie si rodic, teba respektovat velmi nebude sestra, chapem asi si aj zufas, ze tebe ukradne peniaze a rodicia na to nereaguju... bit by si ju ale nemala, si starsia, predpokladam ze aj dospela... najlepsie sa odstahuj, ak mas na to podmienky. mozes jej maximalne dohovarat, ale tam to konci

arianna25
19. júl 2022

@melanta predpokladám že nerobí to čo jej mladšia sestra - kradnutie ap. Sestra nie je rodič aby vytiahla varechu, ale vyzerá že jej už z toho praskajú nervy. Súrodenci sa poklbcia veď aj ja mám súrodencov a vedel aj starší súrodenec urobiť poriadky s mladším. Ja riešenie nemám, každá rodina má svoje pravidlá. Ale, keď mala staršia vareskove metódy tak nie je fér aby mladšej všetko prešlo len tak.

anitta98
19. júl 2022

ťažko radiť do takýchto vecí, lebo každý reagujeme úplne inak, dobré by bolo keby ste sa o tom mohli ako sestry porozprávať, ono to nepôjde hneď, ale chce to čas, ale možno by bolo dobré keby vedela, že keby niečo tak si tu pre ňu

pribinak
21. júl 2022

Ty si tu už písala, že?

veronicka1901
21. okt 2022

Rozkopat zadok? ☹️ Och chuda, tak to ti teda dali devizu do zivota, len co je pravda....