14 ročná dcéra nikdy nedodrží večierku

lenka3008
23. okt 2020

Prosím poradte mi.Už fakt neviem ako dalej.Moja dcéra vôbec nerešpektuje to kedy má chodiť domov.Nezaberajú ani rôzne tresty.NIČ!!Sľúbi že príde načas a aj tak príde až o 3 hodiny neskôr.Už neviem ako naňu.Skúšala som aj po dobrom aj po zlom ale žiadne výsledky.Nemá strach z trestov.Odsedí si zaracha doma a opäť to začne odznova.Mám pocit že som ako matka zlyhala.

mirro
23. okt 2020

@lenka3008 ak vieš kde je, choď osobne po ňu. Takú hanbu ešte nezažila a druhýkrát si rozmyslí, či príde včas

pribinak
23. okt 2020

Keď pred tebou nemá rešpekt, tak nech zasiahne otec.

miadi
23. okt 2020

Tak asi mà slabe tresty. Odsedi si doma bez internetu a tv ? Tak by si mala tresty predlžit Ved je Covid a co sa mà co flakat niekde? O kolkej chodi domov? Ty jej povies Bud doma najneskor o 7 a ona pride o 10?

oblecenie99
24. okt 2020

@lenka3008 Mala som kamošku,ktorej rodičia skracovali jej večierku o tie minúty/hodiny,o ktoré prišla neskôr domov...dosť rýchlo vyčerpala "kredit" 😄 Celkom ma zaskočilo,že to už 14 ročne zvyknú mať večierku? 😳mňa prvýkrát pustili "von",keď som mala 16 rokov,iba raz týždenne (mohla som si vybrať piatok či sobotu),max.do desiatej..na mini dedine,kde dokopy nič nebolo.Je pravda,že to bolo ešte v čase,keď sa Vaša narodila.Co ja viem,ja by som jej kompletne zrušila večierku.Nie zaracha,ale nikam nepôjdes a hotovo.Podla mňa ešte má plno času na také večerné vychádzky..a najmä na tie meškania.Keby meškala pol hodinku ešte chápem,ale tri hodiny?

lavender273
24. okt 2020

Matko zem, raz som meskala 45 minut a mama ma isla hladat. Aj ma nasla. Ta hanba 😂

oblecenie99
24. okt 2020

@lavender273 Mne sa ináč stalo to isté,len ma išli hľadať obidvaja rodičia..a aj ma našli..bozkávať sa s mojím prvým frajerom,o ktorom samozrejme ani netušili..ja som sa sice za neho poctivo vydala o dvanásť rokov 😄 ale reakcia mojich rodičov bola vtedy taká,že aj mne aj mužovi je doteraz zle od žalúdka,keď si na to spomenieme,a nespominame si na tú historku s úsmevom pri spoločných grilovackach u našich 😅

kompi111
24. okt 2020

v prvom rade ak vyslovene chodi neskoro domov preco? popija ma frajera nedajboze drogy? ak nedodrziava pravidla proste by som stopol vreckove a ked nebude sa normalne spravat isiel ju hladat a spravil jej cirkus. este taka otazka kedy ma tu vecierku dufam ze nie o 18:00?

lauriema
24. okt 2020

@lenka3008 s koľko zvykne meškať? Prečo jej nezavolas ved 14 ročná ma už iste mobil

diewcatqoo
24. okt 2020

Ked som mala 16, isla som na prve rande. Nasi vedeli, ze idem von s chalanom. Dohodli sme sa, ze o 21:00 budem doma. Fakt som chcela byt o 21:00 doma, ale nejakym nedopatrenim som prisla domov 21:02. Otec ma s hodinami cakal pri dverach a povedal: "2 minuty = 2 tyzdne".
Nenechal si nic vysvetlit. Takze za 2 min som mala 2 tyzdne zaracha. Velmi dobre som si potom rozmyslela, kedy pojdem domov z dalsej akcie tak, aby som bola presne na minutu doma. Mozes sa inspirovat ;)

andrejka1974
24. okt 2020

Tak u nas syn sa omeskal 10 minut tyzden zaracha dokial navto dosiel bol viacej doma ako vonku

hettinka
24. okt 2020

@lenka3008 je zákaz vychádzania, teda čas na “prevychovu”. Okrem toho, 14-ročne decko by mi prišlo domov takto neskoro raz, a má po vychadzkach na veľmi dlho. Ty ju ešte púšťaš von?

sheila2004
24. okt 2020

Moja sa boji meškať, pretože som jej skracovala vychádzky .
Ale čo ma kamarátky, tak bežne nezdvihaju rodičom telefón, neprídu, popíjajú vonku a deti sú bez efektu. Žiadne zaracha, ani nič . To zas ja som extrém prísna, ale zaslúžene. Tiež skúšala čo môže, ale u mna nekompromisne dlhé zaracha a bez mobilu . Teraz je uvedomela, zdá sa 🙏🙏🙏 snáď to tak už zostane .

veronika65
24. okt 2020

V tom prípade žiadneho zaracha na dobu určitú, ale nebude chodiť vonku vôbec a hotovo. Nevie čo je to rešpekt k rodičovi, tak nech si sedí doma na riti. K tomu vziať mobil, WiFi nechať len keď má školu, žiadny notebook, počítač, keď nezaberie tak vypnúť aj telku. Tiež som mala kamarátky čo mohli byť vonku o 3 hodiny dlhšie, pripadne také čo ani večierku nemali, ale vedela som čo bude, keď budem meškať viac ako 2 minúty a rozhodne mi to za to nestálo.

evica01
24. okt 2020

@oblecenie99 to je krasne 💚

leskovael
24. okt 2020

Podľa mna je dosť dôležité dokedy má večierku? Či ju nemá moc prísnu, lebo ak má byt doma napr o 18h tak je podľa mna jasne ze nepríde keď všetci môžu byť dlhšie aj o dve hodiny (tam by som sa možno spýtala dcéry dokedy môžu byť kamarátky vonku, ale asi by som urobila výnimku že ak týždeň dodržiš večierku dovolim ti byť potom o niečo dlhšie, napr tak ako - nejaka kamoška - ked nie, prísť po ňu von a zažije hanbu.. pre 14tku je to asi najtrapnejšie čo môže byť😁) Ja mám z tohto obdobia dosť "strach" popravde, že čo ma bude čakať, som zvedavá na túto etapu života 🙈 ja ako 14tka som nemala skoro žiadne pravidlá, cez týždeň som chodila ako posledná keď už všetky kamošky museli byť doma, cez víkendy radšej ani nepoviem, my sme v 14-15 začali chodiť na diskotéky a do baru, takže to boli príchody takmer ráno. Dnes z pohľadu matky si to neviem predstaviť. Ale ani neľutujem. V 18tke ma to už ani nebavilo a dnes keď vidím rovesníkov čo boli nakrátko ako "je ich život" bar, festivaly a podobne som úprimne rada 😁

lenka3008
autor
24. okt 2020

@leskovael ahoj.práveže mala dovolene do 21.00h.a chodi domov o polnoci.

lenka3008
autor
24. okt 2020

@sheila2004 to skracovanie dom tiež skúšala dodržiavala adi 3 dni a potom znova nič

lenka3008
autor
24. okt 2020

@lauriema aj 3 hodiny.No ved jej volám ona mi aj zdvihne a povie že už ide ale nepríde.

eliska13
24. okt 2020

@lenka3008 mám cerstvo 14 r a naozaj si neviem predstaviť čo by robil a kde by bol, keď je vonku o 19 tma.O 21 je neskoro a nie to ešte o polnoci, keď ide ráno do školy.
Doteraz Ta respektovala?ak nie, ťažko sa s ňou teraz dohodnes, keď má svoju hlavu.Ale je nepristupne, aby dieťa v tom veku sa flakalo ulicami?ma frajera chodí k nemu, kde sa zdržiava??
Nepustila by som ju nikam nech ide von po škole a nie po večeroch.
@leskovael si mala dosť benevolentnych rodičov🙂)

leskovael
24. okt 2020

@lenka3008 aha... Tak to by som ju nepustila asi vôbec... 3 hodiny meškáš, 3 týždne nepôjdeš von. Po 3 týždňoch bude meškať a išla by som po ňu hľadať ju a urobila jej hanbu

eliska13
24. okt 2020

@lenka3008 a čo spravíš ty, keď príde domov a mešká 3 hodiny??Veď aj ty asi vstávaš do práce potrebuješ sa vyspať neviem si predstaviť ako sa cíti dcéra v škole...ešte môžeš nechať kľúč v zámku a nepustiť ju domov, ale na to treba mať silu nech sedí na schodoch.ako prepáč, ale taký bengal by som doma narobila, že by ju prešla chuť ísť von.Toto si nemôže dovoliť v 14 r.a tak ignorovať čo od nej chces.jednoducho pôjde von do 18,19 po škole a hotovo.U nás o takom čase nie sú vonku ani staršie deti

mimkao
24. okt 2020

Raz som prišla aj ja neskoro, asi o 2 hodiny, ako som mala. Otec mi strelil facku a už nikdy som večierku neporušila.
(Nie, nemám z tej facky poruchy osobnosti, ani znížené sebavedomie, ani som to nebrala, ako otcovo zlyhanie... 😉)

lujza123
24. okt 2020

@lenka3008 asi by som skúšala nájsť dohodu. Tvoja predstava večierky verzus jej predstava. Pocas školy by som nechala do 21.00 a cez víkend do 22.00. Na jej telefóne nenápadne zapnut lokalizaciu a pri meškani normálne za ňou poslala policajtov, ak nemá 15 po 22.00 nemá čo robiť vonku a takéto vysvetlenie od policie si naozaj zapameta.

Ešte by som jej na oplátku urobila to isté. Povedala v telefóne ze už som na ceste domov a prídem o 6 večer (ideálne aj s niečím na co čaká, napríklad nákup jedla v kombinácii s prázdnou ladnickou) a nechala ju samu doma aspoň do polnoci, s vypnutým telefónom. Nech sa trochu boji, strachuje, zisti aka to je bezmoc keď nevieme co je s našimi blizkymi. Samozrejme by som sa o tom s nou potom porozprávala, ako sa cítila, či jej to bolo prijemne

Ako trochu kruté, ale pubertacka ma svoju hlavu a potrebuje trosku naraziť.

Nič nenaučí človeka lepšie ako pocítiť dôsledky svojich zlých rozhodnutí na vlastnej koži.

danica2711
24. okt 2020

@lenka3008 tak zjavne tvoja autorita = 0. Niekde sa stala chyba, už dávno. Len ťa chcem upozorniť, že keď dieťa v takom veku odchytí vonku o polnoci polícia, môžeš mať problémy so sociálkou

lujza123
24. okt 2020

@eliska13 s tým kľúčom v zámku mi to mama spravila keď som mala 17 a tiež som prišla o par hodín neskôr ako bolo dohodnuté. Hodina v tej zime, samote na schodoch, zdesenie že ma nechcú pustiť domov, to bolo oveľa účinnejšie než roky dohovarania

dori92
24. okt 2020

Čudujem sa ze keď ta dokáže takto ignorovať, že povie ze ide domov a príde za dve hodiny, že ju ešte vôbec pustas von. Podľa mňa si zlyhala,ano,lebo decko s tebou zameta a ty ju nabudúce znova pustis. Mala by zaracha minimálne mesiac. Potom keby znova meškála tak znova mesiac. Úplne v kľude.

prasiatko30
24. okt 2020

@lenka3008 no a ty vies kde je a s kym? Lebo mne je cudne ze v takejto situacii aka je ona sa flaka az do polnoci, vsak musi u niekoho byt krcmy/podniky su teraz hadam vsetky pozatvarane o takom case. Ja by som sa skor bala, ze sa uz nekamarati s detmi svojho veku ale omnoho starsimi sudruhmi a sudruzkami

jankapepe
24. okt 2020

@lenka3008 tak očividne zaracha nie je pre ňu trest.
Mobil, Pc, internet, práca navyše....
Zaracha má ako dlho?

alexandra2468
24. okt 2020

@lenka3008 14rocne dievca podla mna nema co byt vonku o polnoci...
je covid, nech sedi doma na zadku.

jankapepe
24. okt 2020

@lenka3008 voláš jej ....ona že už ide ale nepríde......si jej na srandu nie autoritou.... neviem či v 14 tich niečo zmenis to si mala začať pred 14 rokmi.....za pokus to stojí.