14-ročná dcéra ma hrozné správanie

28. máj 2024

Moja dcéra (14) sa chová hrozne,máte to tak aj vy?Ako som už povedala,mám dcéru ma 14 rokov a má neuveriteľné správanie.Nosí krátke trička (krátke ako podprsenka) ,zanedbáva školu + k tomu má 17 ročného priateľa.Dali sme jej zaracha a ona utiekla cez okno🤦‍♀️.

janush
28. máj 2024

puberta ... ja mam 13 ročnú a tiež je to katastrofa.. bojím sa, že to bude len horšie.... rozpravať sa s ňou, traviť s nou čas.. iné asi nebude pomáha ť... samozrejme hranice musia byť...

slavka1988
28. máj 2024

Tu by som asi riešila antikoncepciu aby si nebola hneď babička a návšteva psychologicky a veľa veľa rozprávania a čo ti poviem pevnú ruku ,ušla ?zobrat telefón zamknúť okno ak to nejde po dobrom ešte ma vek kedy s nou môžeš ,,pracovať ,,

jana_eyre_2
28. máj 2024

A ako s ňou komunikujete? Ako prebieha u vás riešenie problémov?

Ja som mala tiež náročnú pubertu, mala som to však doma náročné.. síce milujúcu mamu, ale celé detstvo poznačené otcovou chorobou.. najviac namna účinkovalo, či brzdilo ma - že mi veľmi záležalo na mame, lebo som si uvedomovala aké ťažké to má.. napriek tomu som ju viac krát dostala do strašného strachu o mňa, čo si dodnes vyčítam.. ale som presvedčená, že keby mi bolo polopatisticky vysvetľovane aké následky by mali moje zle konania, rozmýšľala by som viac...

mikadooo
28. máj 2024

My nie, moja má zatiaľ len 12, ale svokor to vraj robil...🤪. Tá, za ktorou utekal cez okno, je teraz moja svokra a sú spolu už 50 rokov🤷. Tak snáď to neni dedičné, uvidíme o dva roky... Možno by pomohlo prestať zakazovať a pozvať napr.frajera na návštevu, nemusela by utekať cez okno, mala by si ich rovno pod dohľadom. Ináč neviem. Ja by som spravila tak asi. Sa snažiť ho trochu spoznať, čo je zač, keď je pre moju princeznú viac ako moje zákazy...

tanyan
28. máj 2024

Podľa mňa oblečenie ani vek priateľa nie sú problém, toto sú iba následky. Slečne musí niekto vysvetliť, že si musí dokončiť vzdelanie a činy majú následky. Existuje v blízkom okolí niekto, koho je ochotná vypočuť? Pravdepodobne by neuškodilo sedenie u psychológa (napríklad v škole alebo v CPPPaP), aby slečna videla, že to myslíte vážne a záleží vám na nej.

mikitilik29
28. máj 2024

No, nezávidím ti. Ja až sa bojím ako to bude keďoje dcéry vyrastu😵 ale úprimne, keď vidím tie mladé dievčatá a ženy ako sú vyobliekane ako štetky, by som im najradšej na papuli dala. Ja chápem, že je teraz taky trend ukazovať aké majú všetci dokonale tela, ale trosku cudnosti nezaškodí 🤷
Mam pocit, že aj ten jej frajerkou ma na ňu dosť zlý vplyv.

dexemposupoplex
28. máj 2024

Oblecenie-co vidim nastky tak drviva vacsina takto poobliekana je,priatel je normalna vec v tomto veku..normalne nie je utekat.Toto by urobila,take pravidla by nastali,zeby si razom rozmyslela nabuduce utekat. Je fajn byt detom i kamarat,ale netreba zabudat byt aj rodicom.

cialota
28. máj 2024

no asi to bude chciet ozaj len pevnu ruku a vela sa s nou rozpravat. zaracha je v tomto pripade tiez na mieste, mobil by som zobrala uz davno, pretoze toto nie je normalne. inak to asi nepochopi.

barbora0308
28. máj 2024

Komunikovat, komunikovat a komunikovat... Ja som to robila tiez v puberte, ale po mne rodicia iba kricali, rozkazovali mi a davali tresty. Ked som sa aj ja snazila o akykolvek rozhovor, tak ho este na zaciatku zamietli, nikdy si ma normalne nevypoculi, nuz tak som robila este vacsie naprieky 🫤...nieze by to bolo spravne, ale okrem pevnej ruky potrebuje teenager aj vypocut a tam to casto zlyhava.

zuzika87
28. máj 2024

Moja ma 14 a som Bohu vďačná zato aka je, všetko so mnou komunikuje, rada so mnou vybehne na činu, na nákupy, sme kamošky a vie ze som tu vždy pre ňu, ma krúžky, kamošky veľa sa ale učí keďže už odteraz vie co chce v budúcnosti študovať, s deťmi sa treba veľa rozprávať, zákazy nič neriešia čím viac ich dáš tym horšie to bude

louise
28. máj 2024

Máme skoro 13ročnú a chvalabohu nemáme to takto doma. Komunikuje s nami, nechá si poradiť, veľmi sa snaží v škole, venuje sa tancu a maľovaniu. Von chodí s kamarátkami len v rozumnom čase. Vie, že sme tu vždy pre ňu. Max si občas pofrfle, máva svoje ofučané pubertálne obdobia, ale sú krátke. 🙂 Trávime s deťmi veľa času, tak snáď sa to ukáže aj na tom vzťahu a komunikácii.