14-ročná dcéra fajčí marihuanu

26. nov 2023

Prosim vas moja 14 rocna dcera chodi pravidelne domov zhulena...co robit v tomto pripade?? Zaracha a podobne veci nemaju ucinok.

hederamonstera
26. nov 2023

Ako vies ze je sfajcena? Pytala si sa jej preco to robi?

nataly420
26. nov 2023

Puberta ju plieska… cakaj že bude horšie pretože dneska už pervitín si vies vybaviť do 5 minút. Takze ak nechceš mat doma feťačku tak niečo s tým rob !!

hederamonstera
26. nov 2023

@nataly420 z travy nemusi prejst na fet

autor
26. nov 2023

@hederamonstera vidim to na nej,preto lebo to robia vsetci

andrea_prestastna
26. nov 2023

Jedine sadnut si a pofajcit s nou

autor
26. nov 2023

@nataly420 ved to sa pytam co s tym robit??

abbey1
26. nov 2023

Kto všetci? Všetci kamaráti tvojej dcéry?
Nie, nerobia to deti bežne a určite nie v tomto veku.
Akože zaracha a podobné veci nepomáhajú? Snáď si rodič a dcéra má 14. Ráno by som ju doviedla do triedy a popoludní by som ju pred triedou čakala. Nech sa hanbí slečna koľko len chce. Aký ste mali vzťah doposiaľ?

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2023

Mam 14 rocnu dceru a ani nahodou to nerobia vsetci. Si rodic, mas zodpovednost za svoju dceru, tak s nou jednaj ako rodic. Su veci, ktore treba podchytit v zarodku, inak to moze dopadnut velmi zle. Ak si s nou nevies poradit sama, tak smer psychiater.

hederamonstera
26. nov 2023

A bavila si sa s nou o tom?

autor
26. nov 2023

@dskjhfdlkdjhl tam je objednana to som urobila hned

autor
26. nov 2023

@abbey1 no to je bohuzial nemozne kedze chodim do prace kde mam aj poobedne a vtedy nemam na nu dosah

medda_beda
26. nov 2023

@nataly420 Bože tieto bludy.
Od marihuany sa prechádza k pervitínu? Toto robia len slabé osobnosti.
Marihuana a pervitín je sakra, ale že sakra rozdiel.

nataly420
26. nov 2023

@hederamonstera nemusí ale je velka pravdepodobnosť, že prejde pretože je v takom prostredí 🙂 kto normalny dá 14 ročnému decku trávu ? Myslíš ze nejaký fet bude problém ? Každý feťák začínal na trave. Plus travaaa nepatrí do ruk 14 ročnej o tom sa tu ani nemusíme baviť.

medda_beda
26. nov 2023

Všetci to robia, v 14.Aha
Čo robiť.Spolužiak mi tak šiel na odvikačku.Nebol závislý, bol inteligentný, talentovaný, ale rodičia na tom trvali a on aj ako plnoletý šiel.

Tak ako píše @abbey1 nenechať ju bez dohľadu.

nataly420
26. nov 2023

@medda_beda pane bože tieto tvoje bludy 🙂 ja žijem v colorade kde je tráva povolená mne ty nemusíš vysvetľovať čo to je. 14 rokov fajčí trávu za 5 rokov bez dohľadu bude niekde nafetovana z tvrdých drog pretože partia.

medda_beda
26. nov 2023

@nataly420 Ale my sme v zaprdenom slovensku a nie v USA.
Ja som žila v holandsku a tiež tam každý nechodil prefetovaný.
Netvrdím, že sa to nemôže stať, ale to nie je nejaká nadveznosť, že fajčí niekto marihuanu a pokračuje ďalej.To je už o zmýšľaní konkrétnej osoby.
Niekto prejde rovno na pervitín.
Nie je to samozrejmosť.

abbey1
26. nov 2023

Tak bohužiaľ máš sakra veľký problém s dieťaťom, tak ho treba riešiť. Nemôžeš ty, môže ísť po ňu niekto iný. Akú zázračnú radu čakáš? Bežne dieťa nezačne fajčiť marihuanu v 14. Kto je s dcérou, keď ty si na popoludňajšej zmene? Je celé dni sama doma?

nataly420
26. nov 2023

@medda_beda áno ty presne na tom zaprdenom Slovenku kde si vies pernik vybavit za 5 minút :D 14 ročná fajčí už marihuanu a experimentuje s drogami. Skoro 99% ľudí ktorých som poznala na strednej škole a fajčili trávu tak skúsili niečo tvrdšie. Ale kľudne si to tu obhajuj 🤣🤣😂 nemusí skusit niečo tvrdšie ? Samozrejme že nie ale dospely človek vie posúdiť pravdepodobnosť.

autor
27. nov 2023

@abbey1 nie je sama je s mojou mamou

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
obkladac
27. nov 2023

2 poriadne facky, ak nezaberie 2 poriadne facky

katy084
27. nov 2023

Ťažká situácia, najhorsie je,že do určitého veku tie deti vieme,, ovládať,,a potom pride obdobie ako máte vy, a ďalšie a ťažšie...treba sa porozprávať z odborníkom ľuďmi,ktorý to prežili a kľudne jej po hroziť odlucenim od rodiny, školy atď. je to náročné, lebo veľakrát akokoľvek chceme a snažíme sa deti idú prori múru...čo sa týka toho, či človek prejde z marihuany na pervitín...80% ľudí z môjho okolia to tak malo, bohužiaľ i horšie drogy a zlé následky, i fatálne...nieje to sice pravidlo, ale velmi časté...prajem veľa trpezlivosti a síl

gabika0825
27. nov 2023

Nuž ja bohužiaľ ani nepoznám dieťa ktoré by v 14 alebo 15 v tejto dobe nefajčilo - minimálne cigarety, či marisu, to neviem ale pravdepodobne aj to. Kamarátka je učiteľka na strednej škole a normálne sa nestačím diviť že 15,16 ročne deti čo robia keď sa rozprávame o tom. Koľkokrát sa stalo že mala opitých žiakov a najhorší sú v tomto vraj prváci, čiže 15 ročne deti, ktoré nevyzerajú že by sa to naučili akonáhle prišli na strednú, Takze tam už na základnej škole zrejme tieto veci robia. Je to hrozné, rodičia na deti nemajú čas veľa robí aj okolie, treba to skratka skorigovať.

gabika0825
27. nov 2023

Ešte som chcela dopísať, že aj my sme v takom veku skusali všeličo, ale určite nie niekde na ulici hocikde pred ludmi, nebodaj pri škole, to nás ani nenapadlo. Teraz fajčia deti pomaly v triede všelijaký elektronicky kentus. Ja som až v 17 prvýkrát skúsila alkohol, iba som si na jazyk dala, no nechutilo mi to, opila som sa až na 19 narodeniny, vtedy som to normálne vyskúšala. A to som už bola dospela. Teraz bežne aj 12-13 ročne deti nachlastane po meste otras.

breznica
27. nov 2023

@medda_beda presne, záleží na to aká je osobnosť a hlavne z akého prostredia pochádza, aké je rodinné zázemie atď. Poznám ľudí, čo začínali tiež v 14-15 s alkoholom,marihuanou aj tvrdsimi vecami, ale keď prešla puberta,dali sa do normálu a sú to vystudovani právnici, architekti,lekári. A tiež kopu takých, čo boli zo zlého rodinného prostredia, teraz sa to volá sociálne znevyhodneneho,tiež začínali v 13-14 a sú z nich trosky alebo im chodím na cintorín zapalovat sviečku 🤷‍♀️

medda_beda
27. nov 2023

@nataly420 Neviem kde sa rieší perník a ani nechcem, ale marišu môže mať pri sebe hocijaký kamoš starší od nej a boh vie, že či to je vôbec tráva.
Trávu si dávajú aj vysoko postavení ľudia so vzdelaním a neprešli na pervitín lebo si uvedomujú, že tráva nie je droga ktorá ti zmení zmýšľanie, tvoju osobnosť a taktiež nehúlia ako komín, zatiaľ čo pervitín ťa zmení celého a zničí ťa po krátkom čase.Koľko právnikov, inžinierov, riaditeľov spoločností som ja videla zapáliť si, ale poznali hranice.

Každopádne v 14 nemá čo húliť trávu a matka by ju od tejto spoločnosti mala odstrihnúť ak o tom vie.
Veľakrát na toto rodičia ani neprídu lebo decká sa dobre učia, sú v pohode.
Aj keby len o cigaretu šlo tak jej to má zatrhnúť.

medda_beda
27. nov 2023

@nataly420 V takom mladom veku je človek hlúpy niekedy a vyskúša na čo ho nahovoria, ale chcela som len vyvrátiť fámu ako sa všade propaguje, že z marihuany sa prechádza k tvrdým drogám.
Väčšina ľudí si potom myslí, že po tráve máš vyslovene chuť na niečo tvrdšie, že ťa ta tráva k tomu donutí, ale tak to nie je.
Tí ľudia sa tak rozhodli, že chcú niečo čo ich zničí.
Tráva neprivádza myšlienkové pochody k iným drogám.

Alkohol je oveľa väčšia droga a spôsobuje oveľa väčšiu metlu v hlave než tráva pri ktorej je človek pri zmysloch.

fem
27. nov 2023

V prvom rade , keď jej chceš pomôcť , tak treba hľadať príčiny , vnútorne príčiny prečo konzumuje drogy a pravidelne , to je dosť rozdielny faktor . 2. Vec , ktorý ti povedia závislý , mnohí sa k tomu vracajú aj po liečeniach, kým nepochopili , prečo to robia a mali sebapoznanie určite . V tom jej pomôže skôr psychológ alebo psychoterapeut .
Ona je tiez v štádiu poznávania seba a svojej nejakej identity miesta a hodnoty .
Ďalej porozprávaj sa s ňou aj ty prečo to robí , čo hľadá a čo jej chyba , tak ľudsky . Rizika tiez že jej to rozbije totálne osobnost , už tým že je mladá a Jej organizmus sa vyvíja … je to veľmi nebezpečne , ma to rizika pre vznik ďalších ochorení psychických . Čo v živote chce , chce niečo robiť , ma vzťah niečo dobre robiť , …
Ďalšia vec tráviť s ňou samostatný čas aby ju to bavilo , niečo špeciálne a hlavne ten čas je pravidelný .

A posledná vec byt vo výchove tvrdšia , to známena ja rozhodujem a chránim tvoje zdravie aj duševne aj fyzické . Ta tvrdosť a jasnosť hraníc , eventuálne bez ďalšieho poníženia . Nejako ju neponizovat , lebo oba sa hľadá , čím väčšie klesnutie v tom , ďalšie rizika pre drog. Nejak to zosúladiť tu pomoc .

A ešte mi napadlo , je dobre z rodiny nejakého staršieho už dospelého človeka , mladého , s ktorým by si mohla porozprávať , a ktorý by mal mať dobrý vplyv na ňu , samozrejme treba mu doverovat .
V puberte nemá byt dieťa len v spoločnosti rodiča a mladých ľudí v partii. Ale v nejakej zdravej skupine dospelých , kde vidia aj dobre vzory , u nas sú napr . Saleziánmi alebo niekto z rodiny , kto je mladý , pracuje , ma svoju rodinu a je Ok .

Tým , že puberťák , sa potrebuje od rodiča osamostatniť , ale nechať to len na akúsi partiu , ktorá ma zlý vplyv , je najhoršie co môže sa urobiť .
Ma mať sociálne vplyvy inde . V rodine , šport , komunita , alebo skupina podľa záujmu .

Je úplne nehodné a rizikové aby vyrastalo len pod vplyvom partie a nič iné , okrem doma a školy nepozná a nemá na to nejaký väčší pozitívny vplyv .

Keď ta partia je naozaj zla , treba možno ju celkom obmedziť , po dohode s odborníkom ale ponúkať a zabezpečiť alternatívu …

fem
27. nov 2023

@medda_beda takisto marihuana môže spustiť psychické ochorenie , úplne jedno u koho , si nevyberá , ani sociálne vrstvy . A každý človek sa 100 nestará o svoje duševne i duchovne zdravie . Koľko dospelych ludi je psychicky nezrelých . Keď ľudia sa nedokážu naučiť dať do pohody bez drog …

Marihuana ma dosť veľký vplyv na spustenie psychóz alebo ochorení . Osobne by som ju nezľahčovala v žiadnom prípade . A hlavne , keď ju niekto pravidelne konzumuje .

medda_beda
27. nov 2023

@fem To v žiadnom prípade ani nechcem.
Tak isto nezľahčujem ani ,,dám si alkohol do nálady,,.
Ani jedna z vecí nie je zdraviu prospešná to sa zhodneme a najlepšie je nekozumovať nič z toho.
Ale chválabohu s užívaním trávi sa dá prestať zo dňa na deň.
A taktiež je veľmi škodlivá vo vysokÿch dávkach a často.