13-ročný syn vzdoruje, klame a fláka školu

anitramaavoseneb
8. okt 2024

Dobrý deň. Som zúfala. Som už vyše roka po rozvode a mám vo svojej starostlivosti syna. Pár mesiacov dozadu sme ho mali ešte v striedavej ,ale vzala som si ho ku sebe.Chcel ísť dobrovolne.Myslel si asi,že budem menej prísna než exmanžel,ale narazil na kameň.Určujeme mu pravidlá.Delíme zábavu,povinnosi .Ale hocičo nastavím,vždy sa vynajde,aby ma nejak prepáčte za výraz-prešťal.Poradte,čo platí na moje dieťa,ak máta podobný život.Ste po rozvode a snažíte sa dieťa nasmerovať a naučiť niečomu.Ďakujem

hildicapupu
8. okt 2024

detsky psycholog alebo sa vyhrozit socialkou alebo to teda aj riesit so socialnou pracovnickou.

kacena4
8. okt 2024

ak ma nastavene hranice co sa stane ked ich prekroci? ma nastavene aj tresty? (nemyslim fyzicke, ale stylom ak ne/stravis toto a toto budes musiet toto a toto) napr. mobil, telka, kamaráti, domace prace...

pribinak
8. okt 2024

Otec bol prisnejsi? Alebo dôraznejší? Ak áno, tak treba začať komunikovat s exom ako zvládnuť chalana

Skús popísať nejaké situacie keď píšeš že nastavuješ pravidla a že ich vždy prešti

martinka13
8. okt 2024

Dieťa je zrejme zmätené z novej situácie. Je to zrejme inak, ako očakával. Smer psychológ a riadne dodržiavať nastavené pravidlá.

alickapusinka
8. okt 2024

Ja si tiež myslím mal dvoch rodičov a odrazu musi k jednemu chodiť a nechápe to.Je taky zmätený a nechápe.Vieš ak si zvykol že prídete večer domov a videl mamu aj otca a teraz každeho vídi osobitne tak je neisty.Nie každe dieťa je take že sa rozviedli je pokoj sú aj take deti ktore to nevedia prijať.Takže si myslím že to bude tým. Aj psycholog by TI to povedal podľa mňa. Musi sa vžiť s novou situáciou ktora pre neho nie je ľahka.

mane01
8. okt 2024

@alickapusinka ten chlapec ma 13, nie 3 🤦🏼… toto je velmi narocny vek. Este to nie je taky ten samostatny teenager, ale uz to nie je ani dietatko, ktore sa pozera na rodicov ako na nadludi. S mojim bolo treba vela komunikovat. Upustila som z prikazov, ked som od neho nieco chcela, pouzivala som ja-vety. Odporucam inak knihu Vychova bez porazenych. Netreba s detmi bojovat, lebo sa neda vyhrat… ak presadis hrubo svoju volu, prehras vztah so synom. Na druhej strane nemozes ani vsetko tolerovat, to je tiez cesta do pekla. Drzim palce!

alickapusinka
8. okt 2024

@mane01 ty čo mňa si si asi pomylila ja som mala dcéru a ta zomrela už pred 4 rokmi takže ja deti nemám.Tak nechápem ja som tému ani nezakladala a po druhe v čom mi držiš palce však z hrobu mrtva už nestane.😢

mane01
9. okt 2024

@alickapusinka prepac, ale tebe patrila len prva veta. Zvysok patril autorke. Uznavam, mala som odpoved rozdelit 🤦🏼🤷🏼‍♀️…

zltalienka
9. okt 2024

@anitramaavoseneb súhlasim s @pribinak zapojiť naspäť otca do výchovy. Mam čerstvo 13 ročného syna, síce my nie sme rozvedení, ale vidím, že syn aktuálne dá viac na manžela ako na mňa.