13 ročný syn má v skrini marihuanu

luccia8569
24. jan 2022

našla som 13 ročnému synovi v skriny marihuanu som z toho zúfalá neviem co mam robit

aaao
24. jan 2022

@luccia8569 hlavne nekricat, a rozpravat sa rozpravat sa a rozpravat sa, vysvetlit dosledky, zistit dovod, ale ak nemate dobry vztah tak neviem ci nieco zistis.

misana84
24. jan 2022

tažko radit...to je zly vek ale podla mna este skoro...snažit sa byt s nim castejsie, vymyslat aktivity....nenapadne by som mu pustila nejaky film o drogach aby videl ake ma to nasledky...sa ho popritom opytat ci sa s tym stretol, aky ma na to nazor on....co by spravil keby jeho kamarat bral drogy

jjanulienka
24. jan 2022

Nevieš čo mas robiť??? Preplieskala by som ho tak, že by na to ani len nepomyslel! Za ďalšie by som sa ho opýtala odkiaľ to ma a zajtra ho zobrala na protidrogove nech mu zoberú moc a zistia či to niekedy užil.
A asi by som ho aj zobrala medzi ľudí čo sa liečia nech vidí ako môže dopadnút! Neviem odkiaľ si, my bývame zastávku od pentagonu a myslím, že celé to tam vyzera dosť odstrašujúcu, možno by ste sa mohli prísť pozrieť 😉

meringe70
24. jan 2022

@jjanulienka úžasné riešenie, preplesk a protidrogové, naozaj 🙃
Autorka, hlavne kľud. Povedala by som mu, čo som našla a teda spýtala sa, prečo to má pri sebe, či to užil, ak áno, prečo. Ak by nechcel nič povedať, asi by som dala zaracha a dôslednejšie sledovala s kým sa baví v škole a tak, opakovane by som sa snažila komunikovať túto tému, hlavne teda či to bolo len jednorázovo, alebo pravidelne a podľa toho by som spravila nejaké opatrenia (zrušenie vreckového, dlhé rozhovory, vyzdvihovanie zo školy, navyše domáce práce atď). Skús mu povedať, že ak ti aj povie, že ju užil, neznamená to, že ho budeš mať menej rada. Že ho stále ľúbiš ale teda je to droga, vysvetlila nežiaduce ucinky a navyše je ešte maloletý a teda je to tvoja zodpovednosť. Plus tiež teda filmy o drogách, nejaké následky toho, ak by mu ju našli policajti, prípadne v škole učiteľky... , ak by si mala aj nadalej pochybnosti, požiadala by som ho po príchode zo školy, nech mi sám ukáže tašku, čo v nej všetko má.. lebo naozaj, predpokladám že tak malý chalan asi nebude častý užívateľ, snáď to bude len ten prípad, kedy si to chcel s kamošmi vyskúšať a teda on bol ten "obetný baránok" čo to zobral domov. Neľahká situácia, držím palce

danulicek
24. jan 2022

Velmi ťažko radiť, ale zo skusenosti s mojim bratom (mal 14, ked sme na to prisli) ti napíšem, že je to beh na dlhé trate - nemusi pomôcť dohováranie, kricanie, snaha o normalnu debatu, zaracha, tresty. Nic. Čím viac človek kričí, čím viac to chce vyriešiť, tým horšie. Tým viac hľadal cestičky, ako sa k tomu dostat (napriklad začal blicovat). Záleží od veľa faktorov. Za mna - ja by som začala asi tým, že o tom vieš a nemienis to tolerovať. Žiadne vyhrážky, žiadne preplesky - dolezite je vediet, či to robí z “frajeriny” alebo z nejakého problému (môj brat začal hulit, ked naši doma riešili problemy a dostal sa do divnej partie) a podľa toho by som asi postupovala. Žiaľ, naši sa na to vykašlali, riešili to len zákazmi a takým vydieraním, prečo to robí, že to ubližuje všetkým, atd atd. Sem tam dostal facku, keď prišiel domov a ešte nebol ok. Ale jemu bolo jedno… Urcite by som zintenzívnila kontroly a podľa mna by celkom mohlo napomôcť stretnutie s človekom, ktorý si tým presiel, pripadne urobit si exkurziu do pentagonu, hoci tam ficia iné “veci”, ale pohľad to musí byt dosť odstrašujúci pre dieťa, hoci v puberte, ale stále dieťa. Drzim ti palce

laurika999
24. jan 2022

@luccia8569 poriadne ho preplieskať. niekedy nič iné nepomôže. neviem, či si na neho sama, alebo máš manžela, ak áno, spravte s ním poriadok obaja. keď v 13-ke si dovoľuje toto, čo z neho bude o 5 rokov. Prerastie vám cez hlavu ?

kittykat22
24. jan 2022

@luccia8569 tak niesu drogy ako drogy. Trava je neskodna droga na ktorej sa nevytvara fyzicka zavislost. Keby bral pervitin alebo heroin tak to by bol problem iny. Urcite ho na ziadnu policiu prosim ta neber - uzivanie drog u nas je trestne. Uz vidim ako skonci niekde medzi mladist. grazlami v napravnom centre, co robia 10x horsie veci, ako to, ze si zahulia. Tam by sa nepochybne naucil lepsie veci, ako zapalit blbe bongo. Ale urcite to nenechaj tak. Travu zober, daj kazen, mozes hulakat, vyhrazat sa, zober telefon, pocitac, postvi otca. Je to dieta a bude skusat cigarety, travu, alkohol ... mala by si sa s nim porozpravat. No a hlavne, ziadny pridel penazi. Ked nebude za co kupovat, nebude trava.

dominidi
24. jan 2022

Bohuzial, hranica sa velmi posunula, dokazom je aj pripad z miloslavova kde sa priznali, ze drogy beru uz aj 10 rocne deti..idealne by bolo najst nejaky stred, zistit odkial to ma a mozno to roesit aj na urovni skoly. Hanba nehanba, urcite v tom budu aj spoluziaci, pripadne partia medzi dalsimi rocnikmi.

Kto povie ze ved to je iba trava, nech si da rovno facku. Travou to zacina..

kittykat22
24. jan 2022

@dominidi je vidiet, ze si nikdy s drogami nic nemala 😀 a vies o nich maximalne z internetu

dominidi
24. jan 2022

@kittykat22 zato ty si odbornicka..preto sme pochovali minuly rok kamarata, ktoreho nasli ako stokara mrtveho v panelaku na chodbe bez pomoci a toez zacal travou, lenze ta casom prestala byt zaujmava..

kittykat22
24. jan 2022

@dominidi ja som odbornicka, to mas pravdu 😅 ja som toho skusila. Tieto tvoje reci ako kazdy kto si zahuli skonci na cintorine su hluposti. Su na to aj statistiky - keby si sa uz niecim chcela ohanat. Nemusis autorku strasit. A mozno preto u nas kvitne tak uzivanie drog, pretoze matky hovoria hluposti ako ty a deti z nich maju dobry den a robia si poza domy co chcu.
Mozno keby dostali relevantne odpovede kde je aky problem, co ktora droga obnasa a nie 200 vymyslov, tak by sa spravali zodpovednejsie.

mamina0078
24. jan 2022

Urcite cim skor riesit s odbornikom.

dominidi
24. jan 2022

@kittykat22 ja som v puberte bola v partii v ktorej sa bralo postupne doslova vsetko okrem heroinu..nebola som konzument a preto som na vlastne oci videla vplyv a dosledky..s takou hlupanou sa dalej nebudem bavit, autorku nestrasim naopak jej radim roesit to zlatou strednou cestou kym sa da. Koncim s tebou diskusiu, kedze je zbytocna.

misana84
24. jan 2022

@kittykat22 ja si osobne myslim, že je ine ked si da prvykrat marisku 13 rocny a ine 20 rocny na vyske....

miadi
24. jan 2022

Kazda co si mysli ze preplieskat 13r nieco vyriesi by mala preplieskat samu seba aby videla ci jej to nejak pomohlo .🥺autorka co tak sa chovat ako rozumna osoba a dat so synom rozhovor. V klude bez kriku.

ninusa221
25. jan 2022

Akože ja som tiež asi v puberte 16-17 hulila trávu. Ale v 13 ma mama plieskala za cigarety😅. Určite by som mu dohovorila ale nebi ho. Mna mama strašne bila. A teraz si pofajčime spolu pri káve. Brat nefajčí ked videl ten masaker u nas doma. Na travu mi nikdy neprišla lebo som si ju nikdy nenosila domov a nikdy som si ju nekúpila😂. Tie ktore si myslia a pisu tu ze zomriete. Nebojte sa nezomriete mne sa zastavili zachvaty z epilepsie. Žijem tu som človek si občas da keď jw s právnymi ľudmi ako 80% ľudí.

andreatytler
25. jan 2022

@luccia8569 Mozno zajdi za odbornikom a opytaj sa ako najlepsie postupovat.
Podla mna nie je mozne ocakavat od generacie nasich deti, to iste co sa ocakavalo od nas lebo sme zili v inom svete. Najdolezitejsie je mu poskytnut mu co najviac informacii o drogach (po zravotnej a aj pravnej stranke) a povedat mu ze veris ze urobi spravne rozhodnutia.
Ale zase mozes stanovit urcite pravidla ako napriklad ze drogy nesmie priniest k vam do domu.

amonet
25. jan 2022

@kittykat22 toto je taka kravina ze az, kamoska je psychiater ona by ti rychlo vysvetlila co sposobuje trava v mozgu takeho decka.

osobne by som sa poradila na postupe s psychiatrom aby vas hned voviedol do standardnych postupov ako s tym seknut co najrychlesie
@luccia8569

sablinka
25. jan 2022

@luccia8569 Ak je v škole školský psychológ vyhľadajte ho. Určite synovi venujte veľa času a pozornosti, zaujímajte sa o jeho záľuby...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
25. jan 2022

Tiez by som isla odstrasujucim pripadom. Spoluziacka bola nutena ist v 16 na odvykacku. (Nielen marihuana ale aj pervitin a ine obcasne tabletky ...) Odvtedy si davala pozor a sklzla len k prijatelnym zavislostiam.. Cigarety,nejaky ten prilezitostny alkohol. U nej vela spravila podpora mamy a dobri priatelia! Tych zlych musela ignorovat. Doslova. Vela krat je to partia,ktora ta vtiahne a zas si tam,len co sa dostanes domov .. I ked je diskutabilne,ci marihuanu uz treba nejako extra riesit... xD ze? Vsetky tie snshy o jej legalicaciu..

dadulamamula
25. jan 2022

@luccia8569 určite je vo vás 100 000 voltov ale treba mať chladnú hlavu, skúste si ho zavolať a spýtať sa ho na to, nie na neho vybafnut. Ako popravde v 13 rokcoh je to ozaj priskoro, ale teraz doba je iná pokročilá, ale každý vyskúša všeličo.

martinka2412
25. jan 2022

@jjanulienka presne toto by rodičia robiť nemali, tiež som mala 13 tiež sme z rodičmi riešili takéto veci a ver či nie, na protidrogovom spozná ešte horších ľudí.

vanda323
25. jan 2022

@cocolino234 Ahoj, väčšinou s tebou súhlasím, no dnes ti trošku musím oponovať. Mna na intraku presvedčili dievčatá zeeee poď dáme si trošku nič ti nebude a z tej trosky som skončila na Jyske.....s vysokým tlakom....takže asi tak...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurika999
25. jan 2022

@ptmt1011 pravdu máš. pokiaľ 13 ročného nezoberú do laty hneď, o chvíľu majú vykradnutý byt. Z jedlom rastie chuť ...

n820p
25. jan 2022

@luccia8569 hlavne všetko rieš s chladnou hlavou, absolútne nepočúvaj mamičky ktoré z tvojho syna robia drogového pacienta 🤣 všetko závisí od partie, najpravdepodobnejšie riešenie vidím v tom, že zistíš, akí jeho kamaráti tiež fajčia a informuješ ich rodičov aj keď syn na teba bude nahnevaný nejaký ten čas, najlepšie by bolo ak by zmenil celú partiu ale to ťažko dosiahneš 😁 krik, vyhrážky, dohováranie.. to si myslím že nepomôže 🙂 každopádne, alkohol je určite horší a pozri koľko detí ho užíva, dokonca aj omnoho mladšie

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimikarol
25. jan 2022

@jjanulienka ja s tebou súhlasím, išla by som riadne tvrdo od začiatku. Neviem či by som svoju dcéru preplieskala. Ale s ostatným súhlasím. Nech sa riadne vystraší. Mám suseda, chlap v mojom veku a dostal 8 rokov basy. A len kôli drogám, porobil somariny. Keby nebol závislí tak neni zatvorený.