13 ročná dcéra si chce privyrobiť

nati2001
26. okt 2014

Ahojte moja 13-rocna dcera si chce niak privyrobit ale ja vazne neviem kde rozmyslali sme aj nad utulkom pre psov prosim pomozte mi kde by mohla

titkovamiriam
26. okt 2014

V ututlku asi tazko tam pracujucu dobrovolnici a ďalšia vec,ale to sa môžem myliť je vek-neviem či až od14r.sa môže oficialne zamestnať ako brigadnik.

7rebeka11
26. okt 2014

@nati2001 zdá sa mi ešte veľmi mladučká na brigádu, oficiálne to asi aj tak nepôjde, myslím, že sa to dá, až keď má občiansky, jedine že by u nejakých známych, pochybujem, že ju v útulku zaplatia, skôr tam pôsobia dobrovoľníci, ved sami len prežívajú. Napadlo ma ešte roznášanie letákov, u nás to robia také mladé kočky, ale napísané to jej na babku.
Skôr by som jej poradila, nech sa aspoň dva roky pripravuje do školy a užíva mladosť.

henikav
26. okt 2014

uradne este asi nema vek na brigadu, ale mohla by napriklad strazit deti susedom a znamym

oktobermimi
26. okt 2014

@titkovamiriam ... od 15 švagrová toto riešila rok nazad aj to max niečo robit ako je lepenie plagatov alebo take niečo/ v obchode za kasu ale inak nič je toho strašne vela čo nesmia...

gaby21
26. okt 2014

@nati2001 Mna napadlo, že by mohla možno tvojim kamarátkam pomocť v domácnosti, požehliť alebo vyvenčiť psíka, alebo pokočikovať nejakej známej...

eeffka
26. okt 2014

@nati2001 uradne nemoze, az po ukoncenej skolskej dochadzke resp po 16r veku
neoficialne: zmyvat schody, pozehlit (ak to zvlada), strazit ale iba starsie deti, drobna pomoc v domacnosti...

titkovamiriam
26. okt 2014

@oktobermimi však to,chalani to predsa maju trosku jednoduchsie.moji chodievali pomahat furikovat,a rozne pomocne prace v tom veku a ked mali 14-16r.tak uz brigadovali s letakmi,v pizzerii,umyvali auta...

oktobermimi
26. okt 2014

@titkovamiriam ved toto.... že chalani to maju lepšie a na stavbu babu nik nezobere aj ked ma kolko krat dievca viac sil ako chlapec 🙂

markomonika
26. okt 2014

Ja mám tiez takého starého syna a tiez by nieco chcel.Skúste roznásanie letakov..len to musi byt napisane na niekoho ineho..najlepsie student nad 16 rokov.
Ine zatial ani mna nenapadlo:(

katrin21
26. okt 2014

@nati2001 roznasat letaky nemoze?
no, vacsinou chcu vsade az decka od 16r....

jajka377
26. okt 2014

no pre ňu je možno najlepším riešením kozmetika - katalóg a posúvať ho maminám, sestrám, tetám svojich kamarátok 🙂 S tým mám svoje skúsenosti a ak bude šikovná, má každé tri týždne zárobok aj 30e a vyššie!!!

niki101988
26. okt 2014

@henikav Ty by si 13ročnému decku zverila do rúk svoje dieťa?

sense
26. okt 2014

@niki101988 v zahranici je bezne ze 13rocne uz maju babysitting kurz cerveneho kriza.....

niki101988
26. okt 2014

@sense tak to im gratulujem, ale rozhodne by som dieťaťu dieťa nezverila nie je trestnoprávne zodpovedná takže smola. Ak by sa niečo stalo čo potom?

henikav
26. okt 2014

@niki101988 zalezi samozrejme akemu 13 rocnemu dietatu a tiez ze strazit deti v akom veku. Nas 14 rocny syn zvykne strazit svoju malu sestricku. Je pravda ze nikdy nie sme daleko, do par minut viem byt doma. Ja som bezne strazievala sesternice uz ako 10 rocna, ale bola som velmi zodpovedna a oni uz tiez neboli babatka.

filipal
26. okt 2014

Hranica 15 rokov je urcena preto, aby deti neboli zneuzivane na pracu. Praca na stavbe a podobne, nie je vhodna ani pre 13 rocneho chlapca! Myslim si, ze 13 rocna si ma este uzivat detstvo. Budme rady, ze u nas su deti takto zo zakona chranene a nemusia pracovat, ako v chudobnych krajinach. Potrebuju dozriet fyzicky, aj psychicky. A este tu niekto uvazuje, aby robila nacierno na preukaz 16 rocneho! ved to je trestne! Ine je pomahat doma, starat sa o poriadok v svojej izbe a podobne. Vreckove, by ste jej mali zabezpecit vy, ako rodicia.

sense
26. okt 2014

@niki101988 urcite neikomu takemu nedas strazit male babetko ale myslim ze nejaka 13 uz odkaze postrazit alebo sa zabavit so 6 rocnym dietatom....

17alexis
26. okt 2014

Ja by som tiež dieťa nezverila 13-ročnej babe, hoci sama som už ako 10-ročná strážila 9- mesačnú sesterku. Vedela som prebaľovať, nakŕmiť, malá bola zdravá, tak to bolo ok. 🙂 Tie letáky by si kľudne mohla mamina napísať aj na seba a rozniesla by ich dcéra. Aspoň sa naučí hospodáriť s peniazmi.

melimelani
12. mar 2017

@jajka377 aj ja si hladam pracu mam tiež 13 rokov a chcela by som pracu s kozmetikou neviete o nejakej prosím ? 🙏

pillipilli
12. mar 2017

Ja ked som mala 13 no bude vam to smiesne ale som predavala na kupalisku kavu,ale v termoske som chodila medzi ludi co boli nalehatkach. V 14. som uz brigadovala ako dokladacka v obchode.
Skus v obchodakoch sa popytat

bombonka
12. mar 2017

Radšej nech sa viac venuje skole a pri dobrých výsledkoch jej príhod o 2-3 eura viac . Neviem prečo chceš podporovať 13 ročne dieťa v brigáde. Je na to ešte veľmi mladá. Radšej nech voľný čas venuje štúdiu

kalamityjane
21. feb 2018

Skúste vypĺňanie dotazníkov. Ja som s tým spokojná. Žiadne registračné poplatky, časovo nenáročné, všetky stránky sú spoľahlivé a vyplácajú. Niekde získate peniaze, inde nákupné poukážky (mall, alza, martinus, vonaj.eu...). Treba byť zaregistrovaný u viacerých, lebo rozbieha sa to pomaly, kým si človek trošku prilepší, ale neskôr mnohé stránky keď vidia, že človek je spoľahlivý ponúkajú lepšie odmeňované, výhodnejšie a dlhodobejšie projekty. Mne už boli takto ponúknuté tri. Tak to skúste, nič tým nestratíte 🙂

http://www.iprieskum.sk/users/register/?key=301...

https://www.narodnypanel.sk/pozvanie166/90359

https://vyskumy.sk//registracia.html?invi=61210

http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=833085

https://talkonlinepanel.com/sk/registerViaToken...

www.populacia.sk (tu prosím uveďte, že ste sa zaregistrovali na základe odporúčania ID 84864)

A ešte ak nakupujete cez internet získajte percentá späť z nákupov, niečo ako refundo, ale tu sú lepšie cashbacky. Pre tých čo náhodou nevedia, funguje to tak, že ak nakúpite cez internet v obchodoch, ktoré sú tam registrované vrátia vám určité % z ceny tovaru , čo je super, lebo ak niečo potrebujem kúpim to tak či tak a takto zato ešte získam peniaze Takže kto má záujem registrujte sa tu:

https://www.tipli.sk/p/110220

https://www.plnapenazenka.sk/peniaze-spat/412532/

14rokov
19. jan 2020

Dobrý deň mám 14 rokov a hľadám brigada v Martine nevedeli by ste mi poradiť prosíme

123890
22. júl 2020

Dobrý deň , hľadám si brigádu ,okolie Poprad mám 15 rokou 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristian58
22. feb 2021

Dobrý deň som chalan a mám 13 rokov a chcel by som si privyrobiť ale neviem ako tak mi prosím vás odpíšte bývam okrese Bytča kľudne môžno aj Žilinu by som bral Ďakujem za všetky odpovede.

njvnrunwaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helousee
1. nov 2021

@niki101988 ja mám 12 a strážim 1až 7 ročne deti

lilavhh
12. dec 2022

@sense moja dcéra má 12 rokov a vie sa postarať o dieťa keďže je zodpovedná.. Tak by som Nevidela dôvod prečo by sa 13rocne dieťa tiež nevedelo postarať.. Máte pravdu

sofi564
29. júl 2024

Aj ja hľadám prácu mám 13 rokov nevie niekto o ničom okres Poprad 😊