13 ročná dcéra chce ísť na koncert vo Viedni

salamistka
4. máj 2016

Ahojte, 13 ročná dcéra by chcela ísť na koncert skupiny Panic at the disco 6.11.2016 do Viedne a ja by som chcela vedieť, kedy boli vaše deti prvýkrát na koncerte a ako to dopadlo? Ja som nikdy na žiadnom koncerte nebola, takže neviem, ako to prebieha, dcéra by išla s kamarátkou a s dvoma dospelými ako doprovod, len neviem, či na to ešte nie je malá, či to tam nie je príliš hlučné, či je to bezpečné v koncertných sálach. Môj muž hovorí, nech dcéra nevymýšľa, že by to boli len zbytočné problémy navyše, ja si myslím, že by to bol fajn zážitok pre ňu, mám však obavy, aby sa jej niečo nestalo. Predsa len, Viedeň, nedeľa večer, v noci cestovať domov, aj keď by tam boli tí dvaja dospelý, ale človek nikdy nevie. A okrem toho, koncert bude až za pol roka a dovtedy sa jej už tá skupina nemusí páčiť, lístky by sme však mali kúpiť už teraz. Ďakujem za skúsenosti.

shia
4. máj 2016

Za mňa záleží, kto by boli tí dvaja dospelí, do akej miery sú spoľahlivý a ako im verím, ak by to boli trebárs moji rodičia, moja teta, alebo moja sestra so švagrom, nemám problém, ak by to však boli napríklad rodičia jej kamarátky, ktorých som doteraz nepoznala, asi by som nedala. A nechcete ísť aj vy s ňou, aspoň jeden? boli by ste pokojnejší...

dazdovka
4. máj 2016

@salamistka pustila by som ju, len keby boli s nou rodicia tej kamaratky, proste rodicia to inac vnimaju a inac sa postaraju o dieta, ako nejaki druhi dospeli. My sme brali 13 rocnu na festival Pohoda, este sme mali so sebou aj 1,5rocnu dceru, bol s nami aj dobry kamarat, ktory je ucitel na ZS, takze pokial chcela dcera odbehnut pozriet nejaky iny koncert a kamos bol ochotny ju na tu chvilku doprovodit, bolo super, umoznili sme to. Ale inac vzdy a vsade s nou bol niekto z nas dospelych.
Odporucam ju nejako namotivovat, nech to ma ako odmenu za vysvedcko, nech si to zasluzi a pociti, ze ste velkorysi.

salamistka
autor
4. máj 2016

pravdepodobne by to bol kamarátkin otec a ja, alebo môj muž, bude musieť niekto aj odšoférovať do Viedne, takže minimálne jeden dobrý šofér by tam mal byť...
dcéra sa učí na dobre, na dovolenku toto leto nepôjdeme, tak som aj ja myslela, že aspoň niekde by sa išlo...

kengurica
4. máj 2016

Zisti, co od toho dcera ocakava. Aby nebola sklamana, ze skoro nic nevidela (neviem, aka je vysoka), ze je ohucana, dokopana, dosliapana, ze prechladla, ked v novembri cakala pred halou, ze nestala priamo pod podiom, ze sa svoje idoly videla najblizsie z 10m...
Ale ja osobne by som pockala do 16-17 r :D

salamistka
autor
4. máj 2016

@kengurica dcéra má 150 cm...inak tiež ma napadlo, či ich bude vôbec vidieť, keď sa pred ňu postaví nejaký dvojmetrový človek, či bude počuť, keď všetci okolo nej budú hučať...čakať pred halou myslíš s lístkami v rade? lebo dúfam, že koncert by bol vnútri

kengurica
4. máj 2016

@salamistka ..ano, myslim cakanie pred halou, kym ludi pustia dnu, aby si uchytili lepsie miesta.....to byva niekedy masaker.....

salamistka
autor
4. máj 2016

@kengurica to som nevedela, že si treba uchytiť miesta, myslela som, že keď si kúpime lístok, tak tam bude zhruba napísané, kam sa máme postaviť, či posadiť...kolegyňa mi hovorila, že keď bola na koncerte v Budapešti, tak museli byť už štyri hodiny pred začiatkom koncertu na mieste, aby vedeli zaparkovať a dve hodiny stáli v rade, kým sa dostali dnu...myslím, že to trošku mení situáciu, tá tlačenica a čakanie mi nestojí zato

paulucha
4. máj 2016

@salamistka osobne by som asi nepustila este 13 rocnu dcera s nejakymi dvoma dospelymi, keby ste este isli vy ako rodicia bolo by to istejsie. Ale ak pre nu ten koncert vela znamena, tak bude z toho sklamana ze ju nechcete pustit a aby potom nerobila prieky, treba sa s nou rozumne porozpravat

rhiannon
4. máj 2016

Bolo by aj dobre zistit, ci nie su aj listky na sedenie. Vo velkych salach to tak byva. Tam by aj dobre videla a nebola uslapana atd...
Ja by som urcite pustila.

eeffka
4. máj 2016

Nuz baby poviem vam myslela som ze ja som fajnovka... ale ja z duse naznasam to co popisala
@kengurica , kosa, tlacenica, laktovky a figu vidim, ked koncert tak listky na sedenie,
a 13r 150cm je drobne dievca, ja mam 11r a 155cm a to je stredne vysoka, podla mna ma na to este kopec casu neskor

tyelde
4. máj 2016

keď si spomeniem jak sme stáli pred refinery v 30 cm snehu a celý čas snežilo ďalej asi 2 hodiny aby sme mali fajn miesta a mne zamrzli topánky rovno na nohách 😀 ...a potom 4 hodiny v tých mokrých topánkach na koncerte 😀 ale myslím, že stará je na to dosť, len aby z toho ozaj dačo aj videla....inak bude fakt len ohučaná a došliapaná od ľudí naokolo...ale väčšinou sa dá nájsť miesto tak, aby aj človek dobre videl 🙂

sissy27
4. máj 2016

@salamistka dcéra bola ako 10-11 ročná na Katy Perry s mojou mamou, mali miesta na sedenie... ja som bola pôvodne proti, nakoniec teda som povolila a dcéra bola najšťastnejšia na svete...
zisti si, čo je to za kapelu / hudbu, aké tam budú podmienky (sedenie/ státie), ako to bude s odvozom atď... tí dvaja dospelí sú predpokladám rodičia kamarátky, takže ja sa skôr prikláňam k tomu, aby si dovolila, ale zároveň aj prízvukovala, že je to naozaj výnimočná situácia a že je to ako odmena napr. za dobré výsledky v škole... proste aby nemala pocit, že je to úplná samozrejmosť a vážila si to 🙂

lubina
4. máj 2016

@salamistka ak su ti dvaja dospeli zodpovedni a poznach ich dobre, tak nech ide. Je to super skusenost. My mame dve dcerky, 10 a 7 rokov a chodíme s nimi na rozne "hormadne" podujatia do iných mieste. Na koncerte sice este neboli ale urcite aj to pride. Dcera by bola urcite hrda ako to zvladla a dodalo by jej to aj sebavedomie, nehovoriac o kulturnom a hudobnom zazitku...ale ako hovorim, u mna by bolo rozhodujuce, kto su ti dvaja dospeli, co tam idu ako doprovod...

azzflo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinapekna
4. máj 2016

No tak takuto kktinu by som jej raz-dva vybila z hlavy a ani by o tom nevedela. (snáď by mi v konečnom dôsledku ešte aj poďakovala). To aby 13r ddieťa malo takéto manicky? To čo je?😀

segga
4. máj 2016

@salamistka Pokial budes Ty jeden z tych dospelych, nevidim problem... Dcera na taketo koncerty nechodi pravidelne a bude sa jej uzasne pocitat nielen zazitok, ale aj to, ze si jej dovolila ist na taku "dospelacku" akciu 😉

rhiannon
4. máj 2016

@katarinapekna chudatka tvoje deti...

katarinapekna
4. máj 2016

Panic at the disco? 😀😀 13 r. 😀 Ty môj duchod....normálne neviem či plakať či sa smiat....odporúčam viac navštevovať knižnicu,nech kktiny na internete! Fuj,,hnus doba,čo z toho vyrastie....za generácia

salamistka
autor
4. máj 2016

@katarinapekna zaujímavý názor, máte zlé skúsenosti?

rhiannon
4. máj 2016

@katarinapekna mozno z nich vyrastie niekto, kto nepouziva v kazdej druhej vete "kktiny" a nechce detom nieco vytlkat z hlavy...pardon, ja vacsinou tu na fore neutocim, ale toto je fakt zle.
Som vdacna mojej mame, ze respektovala moje zaujmy, pustila ma na koncerty, po ktorych som tuzila atd. Vzdy isla so mnou, aby sa mi nic nestalo, ale vzdy ma podporila...je mi smutno z rodicov, ktori chcu z deti "vybit" ich osobnost. Lebo z toho prispevku zadavatelky je jazne, ze ide o skromne dievca, nema vsetko co chce a po tomto tuzi. Ach..

jana_eyre
4. máj 2016

neviem co to je za kapelu, ale pokial to nie je punkova tak by to malo byt v pohode 😀 ja som v 14tich casto chodila s kamaratkami na koncerty imt smile a podobne - nebolo to nic hrozne, trocha sme tam pokricali, poblaznili sa a isli domov.. na najvacsom koncerte som bola asi v 15tich - LUCIE, bolo tam viac ludi, ale inak to bolo ok, boli sme na sedadlach, kedze to bolo na stadione.. chodili sme bez sprievodu, ale to byvalo v nasom meste, ak by sme sa odvazili ist niekam dalej, tak s nami by chodili urcite dospeli.. takze ak tam budu spolahlivi dospeli, tak podla mna ziaden problem..

dominika6
4. máj 2016

@salamistka
my chodíme na koncerty aj muzikály s deťmi mladšia mala 7r. samozrejme od nás sa ani nepohli,či na záchod alebo cez prestávku...
ak ide s 2 dospelými je to v pohode,samozrejme ak ich poznáš a im dôveruješ...zážitok to bude na celý život

čo sa týka ten skupiny netuším čo to je a googliť nebudem...čiže ak je to pre ňu vekovo vhodné,je to ok...ale googliť by si mala ty...

carlline
4. máj 2016

@katarinapekna slovnik hodny matky ah jaj 😀

ursulienka1
4. máj 2016

ak s nou bude niekto dospelý koho osobne poznas a doverujes mu tak preco nie?ja vtom nevidim problem, ze je nizka, a nic neuvidi noooo to nevadi. vsak ide o tu atmosferu a o to mnozstvo ludi. a co je zle na koncerte? vsak je to kulturna udalost, bud rada ze ma zaujem hudbu a o kulturu. moja dcera ma 14 rokov a boli sme spolu na rockovom koncerte, nemyslim si ze by som niekde vo výchove urobila chybu, nie je nutne zakazovať radsej preverovat,
myslim ze bud rada ze, odmieta tam tvoju ucast a ze chce ist stebou alebo so svojim otcom. dnesne deti uz maloco chcu robit spolocen so svojimi rodicmi.

sissy27
4. máj 2016

@katarinapekna dúfam sa takýmto slovníkom bavíš aj so svojimi deťmi... to už potom nech radšej idú na ten koncert aj samé... a to nie som žiadna kvetinka zo skleníka, ale odtiaľ - potiaľ...

nikuliak
4. máj 2016

@salamistka A kde presne vo Viedni to je? Napr. Gasometer je iba na statie ale do Stadhalle sa da kupit aj na sedenie

salamistka
autor
4. máj 2016

@nikuliak je to v Gasometer na Guglstrasse 8. ....hm, škoda, že len na státie

nikuliak
4. máj 2016

@salamistka No hej, to Stadthalle je asi lepšie v tomto. V Gasometri som bola len raz a keďže nebolo vypredané, bolo to super, lebo žiadna tlačenica ani nič podobné. Btw ja odporúčam dcéru na koncert zobrať, ak chce ona ísť. Však to s ňou prekonzultuj, že tam môže byť tlačenica a tak a že toho asi moc neuvidí, a či chce ísť aj tak. Možno v tom prípade nebude chcieť ani ísť. Ja som inak na mojom prvom koncerte bola v čerstvých 16tich a boli tam ďalšie moje 4 kamošky a kamoškina sestra, ktorá mala 21 (ale zas ona bola zodpovedná) a super som si to užila, takže ako zážitok odporúčam, lebo na prvý koncert sa asi nezabúda. ;)

whitecat666
4. máj 2016

@salamistka jasne, ze by som ju pustila kedze ides s nou aj ty alebo manzel. 🙂 🙂 🙂
No urcite si kupte listky na sedenie ak je taka moznost.

bubinko1506
5. máj 2016

asi som stara konzerva a predpotopna, ale nepustila by som ju. pozrela som si niekolko klipov tejto skupiny a nie som presvedcena o tom, ze je to vhodne pre 13-rocnu. ked bude mat o par rokov viac, nech kludno ide.
navyse, pokial nie su miesta na sedenie, tak tym, ze je nizka, by som mala obavu, ze sa jej v tlacenici nieco stane