12 ročná dcéra má frajera a prichytila som ich pri bozkávaní

alexandra280082
25. jún 2020

Ahojte. Potrebujem pomôcť. Moja 12 ročná dcéra má frajera -Damiána. Je to milý slušný chlapec ale včera keď bol u nás som vošla do izby a bozkávali sa. A nie nehovorím a nevinnej puse na ústa. Mám pocit že po včerajšku poznajú každú časť úst zo vnútra toho druhého. Neviem čo mám robiť. Prosím poraďte mi. Ako by ste sa zachovali vy?

blondiee83
25. jún 2020

J.blo by ma, fakt. 12 rocne dievca je este len dieta... Asi sa stala niekde chyba, ked si toto dovolila v 12rokoch. Napr. tam, ze tolerujes "frajera" a dokonca ich nechavas samych v izbe... neviem, my sme boli vychovavane tak, ze v tom veku nas ani nenapadlo pomysliet na chlapcov, nieto nejakeho pobozkat.
A mozu mi tu nadavat do neviem akych konzervativnych zenskych - v tomto som konzerva a som na to hrda. Dcera bude vychovavana v tomto duchu, nech si svoju intimitu chrani - sex je skvela vec, nech ho ale praktizuje, ked pride vhodny cas.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
25. jún 2020

@alexandra280082 a co si cakala ze s tym frajerom bude robit? 🙂 Ja na tvojom mieste zahram nazurenu zlostnu matku. Navrieskam na dceru ze sa zosalela, ze toto neexistuje v jej veku. Hulakala by som na 3 dediny 😅 ze bude umyvat riad do vianoc, ze este raz tak zoberiem pocitac, ipad, smartphone ... a cakala by som ci to zaberie. Predpokladam, ze ak tam nema uplne na salame, tak sa stiahne, bude sa aspon schovavat a bude nieco mozno riesit v parku na lavicke, kde k nicomu nemoze dojst. No a mily Damian zakaz vstupu do domu 😀 Dnesne deti pozeraju Netflix 🙈 taky sex education im ta taku pripravu na sexualny zivot, o akom si myslim, ze ty v sucasnom veku nemas ani paru 😀

janynyna
25. jún 2020

No mala by si asi čím skôr zasiahnuť kým nebude neskoro a nedostaneš sa ešte do problémov. Mám kamarátku ktorej dcéra sa vyspala s chalanom v 13 a nechci vedieť aké mala problémi. Sociálka,políci, súd. Už sú tomu 2 roky a stále to není doriešené.

edith34
25. jún 2020

nic v zlom, ale prva chyba bolo uz len to,ze si dovolila dcere v jej veku doniest si chlapca domov....mam 40,takze az taka stara nie som,ale ja som si toto dovolila az v 19-tich...aj to len do obyvacky a pri otvorenych dverach...

alexandra280082
autor
25. jún 2020

Ja osobne mám s dcérou veľmi blízky vzťah a nechcem si ho pokaziť zákazmi, vrieskaním...A @kittykat22 "sex education" tomu už nezabránim ani keby som sa potrhala (zakázať do 7. ročníka deťom proste nezakážem🤭)

yipsylonka9742
25. jún 2020

Vymyslene...bodka

alexandra280082
autor
25. jún 2020

@yipsylonka9742 ver mi že by som bola rada keby to nebola pravda🙁

kittykat22
25. jún 2020

@alexandra280082 no, mozno preto ze s nou mas blizky vztah tak sa bozkava s Damianom v 12 rokoch 😀 mama ≠ kamaratka

casavina
25. jún 2020

@alexandra280082 prepáč ja deti nemám ale nechápem tvoj pojem " nechcem si pokaziť vzťah zákazmi, vrieskanim"..
Ja sa iba pýtam...kde je rešpekt, autorita?
No ja asi tej dnešnej dobe nerozumiem a to mám 36 rokov...
Potom keď bude mať dcéra v 13tich dieťa tak sa nečuduj...

dskjhfdlkdjhl
25. jún 2020

@alexandra280082 Ty nie si jej kamoska, ale matka a teda si za nu zodpovedna. Podla toho by si sa mala chovat.

katarinka89
25. jún 2020

@alexandra280082 tak si ten vzťah nekazí a dovoľ jej všetko aby bola spokojná a nenarušil sa vás veľmi blízky vzťah 😉

alexandra280082
autor
25. jún 2020

@casavina ja viem o tehotenstve v detstve viac ako dosť. Neviem či je len taká výchova v mojej rodine a v mojom okolí (kamarátky...) ale moja mama ma mala v 15, ja som mala dcéru v 16. Nehovorím že chcem aby moja dcéra otehotnela ešte ako malá ale u nás je proste dohoda, že od 15 sa sex toleruje, rozhodne sex nie je u nás žiadne tabu a priateľov a priateľky sa domov vodiť môžu v akom koľvek veku. Ja som len chcela zistiť aké pravidlá fungujú u vás a čo sa u vás toleruje.

lavender273
25. jún 2020

Zeny, musime si uvedomit jednu vec..veta ja v jej veku uz neplati na dnesne pubertacky. Maju ine zaujmy a dospievaju skor (nehovorim ze to schvalujem). Aj prostredie sa zmenilo v akom sme vyrastali my. Ani mne by sa to nepacilo, a infakrt by ma asi trafil ale ako co ty s tym chces urobit? Potrestat ju? Byt urazena? Kricat na nu? Len vsetko zhorsis. Dospieva, takze jedine sa s nou porozpravat o vsetkom otvorene. A akceptovat ze ma ine zaujmy ako Barbie. Drzim palce.

dskjhfdlkdjhl
25. jún 2020

@alexandra280082 Tak ked je to u vas takto, tak kup flasu, pozvi Damiana a nechaj ich doma samych, nech maju na to klud.🙉

heidi4
25. jún 2020

@dskjhfdlkdjhl 🤣🤣🤣🤣🤣👌👌👌👌👍👍👍

alexandra280082
autor
25. jún 2020

@lavender273 ani ja som nebola nadšená ale tak stalo sa a zakázať jej to nezakážem. Chodia do jednej školy, čiže sa stretávajú každý deň

prasiatko30
25. jún 2020

Na buduce im nezabudni nenapadne nechat kondomy v nocnom stoliku a opustit byt aby ich nic nerusilo 🤦🏽‍♀️

alexandra280082
autor
25. jún 2020

@alexandra280082 môžem zakázať, vrieskať a neviem čo koľko chcem ale chodia do istej školy, nebudem chodiť za učiteľkami nech mi robia stalkerky a ak by to niekoho napadlo tak rozhodne by som ju kvôli tomu nadávala na inú školu.

lavender273
25. jún 2020

@alexandra280082 vsak toto ze krikom a zakazmi co dosiahnes. Aj tak budu robit potajomky co chcu. Bohuzial. Jedine usmernovat, vela sa rozpravat (aj chlapca by som zatiahla do rozhovoru)..a samozrejme sledovat situaciu ako orol.

lula313
25. jún 2020

No môže to zájsť aj inam. Najlepšia kamarátka mala sex už ako 12 rocna(žiadna Rómka z osady, ale zo slušnej rodiny), k tomu veku sa viaže experimentovanie.. tiež mám dceru, bojím sa toho, čo bude, keď bude dospievať..

lavender273
25. jún 2020

@lula313 moja kamoska mala sex tiez ako 13 rocna, dalsia ako 14r. Tiez ziadne romky z osady, slusna rodina, ziadne prelietave vztahy. Mne sa to vtedy zdalo uplne sokujuce, skandal normalne.na mna ked sa chlapec pozrel tak som sa skoro zahrabala pod zem od hanby 🤣 ja som zvedava ako to cele bude prebiehat u nas doma.

alexandra280082
autor
25. jún 2020

@lula313 my sme kompletná rodina, s peniazmi ani z ďaleka nemáme problém, tak isto aj ja som vyrastala v dobrej rodine aj moja mama a aj tak obe sme otehotneli bez toho aby sme robili nejakú drámu. Nakoniec sme vyštudovali VŠ a sme šťastný. Hlavne chcem aby keď už by dcéra otehotnela tak nech ide za mnou a nech sa nebojí.

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandra280082
autor
25. jún 2020

@amienne v akom zmysle myslíš prespávalo po kamarátoch, flakalo sa po obchoďákoch? To chceš povedať že keď budú mať tvoje deti 12 tak ich nepustíš ku kamarátom spať a nepustíš ich do mesta?

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viikkki
25. jún 2020

@alexandra280082 pozri ,dnesne deti su vyspele ,v USA uz najdes kopu 13-14rocnych mamiciek ...musis dcere doverovat a prehovorit si s nou o urcitych veciach ,na bozkavani by som nic zle nevidela

nika3136
25. jún 2020

@alexandra280082
Nevidim na tom nic zle.
Ja som dostala prvy "normalny" bozk v 13tich.
Rozhodne nema zmysel porovnavat doby davno minule a dnesok. Svojej dcere nebudem nic take zakazovat, ale ci k nam budu chodit napadnici este prehodnotim.
Ano, dnesne deti sexuju uz v 15tich bohuzial a treba to brat zodpovedne, aby sa nestali nehody a netvarit sa, ze to nie je tak, aj ked sa nam to nepaci.
Zakazes im bozkavat sa doma, pojdu poza skolu...taka je realita zial

lenqua_12325
25. jún 2020

Ked chce mat frajera a správať sa ako dospelá, ukáž jej, co znamená byť dospelá. Pekne zo školy domov a učiť, po učení pomáhať v domácnosti. V sobotu ako väčšina ľudí ma upratovaci den. Ráno vstať, umyť dom, prach, kúpeľňa, riady, vyprať, vyzehlit a ked zostane cas, nech príde frajer. Porozprávala by som sa s ňou o veciach co by malo každé dievča vedieť ak ma frajera a nechceš byt babka. Ak aj zákazes, bude to robiť mimo domu. Pouc ju a aj to, ze ak chlapec urobí chybu, môže na to vážne doplatiť. Ak ho ma rada a chce byť s ním, neurobia nic viac ako tu pusu, lebo sa o neho bude báť.

marca12
26. jún 2020

Vyzera,ze ma velmi volnu vychovu. Aby si v 12 nosilo dievca do izby kamarata,zabudni. To je pekne,ze nate pekny vztah,ale toto je uz moc. Hadam necakas,ze mu bude ukazovat zbierku babik. Ak uz zacina randit,tak s nou hod rec o sexualnej vychove,ochrane,nezelanemu tehotenstvu. Mna rodicia tolko strasili tehotenstvom,ze som na ziadneho chlapca dlho ani nepozrela 😀 tragedia to nie je. Mala som na zakladke spoluziacky,ktore uz takto skoro zacali randit. My ostatne sme ani nevedeli o chlapcov a citich k nim a oni uz chodili zaveseneho na chlapcoch.