12 a žiadne prsia

alexandraaa11
26. sep 2020

Čaute. Mám 12 rokov a na prsiach konkretne pod bradavkami sa mi pred rokom objavili hrčky.. mala som ich tam asi týždeň a zmizli..( prsia mi vôbec nenarástli) neviem čo to malo byť v tedy som mala 11 rokov. Momentálne pred dvomi týždnami sa mi znovu tie hrčky objavili.. mam pocit ze sa zase zatlačajú naspäť do zadu.. prsia mi skoro vôbec nepodrastli.. bojim sa že sa znovu hrčky zatlačia naspať a objavia sa za rok.. ani by som to neriešila keby že skoro vsetky moje spolužiačky nemaju na svoj vek velke prsia a menštruáciu.. taktiež blbé poznámky všetkých KAMARÁTOV o tom že som plochá a nevyspelá nemôžu chýbať.. ma niekto rady pre mna ako rozhybat tie prsia aby nejak podrastli alebo či niekto vie o tom prečo sa mi pred rokom zatlačili a zese po roku vyliezli naspať pod bradavky? Viem že večšina ludi bude písať ze v 12 -ich sa netreba strachovať no teraz to je trochu iné baby už v 10 maju A-čka 70.. vopred dakujem za rady

evkars
26. sep 2020

Asi to najskor pomoze gynekologicka, hrcky mozu byt vselijake...pozri na maminu a zeny v rodine ake prsia maju...mozno ani velke prsia mat nebudes...a uvidis neskor ti tie male budu baby s velkymi zavidiet, lebo z velkych boli chrbat a ani beh nie je bohvieco

kiki68
26. sep 2020

Este pockaj, mne v 14tich zrazu vybehli c a do 23 rokov uz bolo d. A nemusis mat zase velke, nie je to podstatne. Tie velke prsia su zataz na chrbticu.

gladys_07
26. sep 2020

Zjem kefu ak tento text pisalo 12rocne dieta

solange7
26. sep 2020

@alexandraaa11 ako "rychlokvaseny" plan ti mozem poradit takto: Kup Ackovu vystuzenu podprsenku a nebudu sa ti smiat, ze si plocha. Ale prosim ta, len Acko, aby sa ti nevtlacali kosiky dovnutra. Tie hrcky su dobre znamenie, znamena to, ze sa ti tvori prsne tkanivo. Ale v 12 je to ok nestresuj, telo v tomto veku sa neuveritelne rychlo meni. Ked budes mat 13, mozno tromfnes spoluziacky, ktore sa ti smiali. Ak ti mozem poradit, na urazky sa vykasli, a neznizuj sa na ich uroven dalsim urazanim z tvojej strany. 🙂

sunyrose
26. sep 2020

Tiež sa mi to nepozdáva. Takto nevyzerá text dieťaťa v tomto veku....

amelia000
26. sep 2020

@alexandraaa11 tvoji rodicia vedia ze si sa tu registrovala? S nimi si to nepreberala?

alexandraaa11
autor
26. sep 2020

@gladys_07 čo? 🙃

alexandraaa11
autor
26. sep 2020

@amelia000 prebierala

jany149
26. sep 2020

@gladys_07 presne toto som si pomyslela keď som dočítala text

amelia000
26. sep 2020

@alexandraaa11 a oni co nato? Boli rodicia v pohode ze to ides konzultovat na MK?

alexandraaa11
autor
26. sep 2020

@gladys_07 prečo si myslíte že písal niekto inný?

majamat
26. sep 2020

sa smejem, ze v 10r maju 70A. tak to spom potom asi na inej planete. u nas maju bezne 10r dievcata plochy hrudnika vyzeraju ako male decka. v 10r sa mnohym ani len puberta nerozbieha.
poznam dievca, ktore este nema 9,5r a uz ma riadne prsia,a le ona ma pubertu na konci, co znamena, ze jej musela zacat tak minimalne pred 2r, cize okolo 7r a toto nie je vobec bezne, je to predcasna puberta, co je fakt ojedinele.

alexandraaa11
autor
26. sep 2020

@solange7 dakujem ti mooc ❤😊

viikkki
26. sep 2020

Mne začali normálne rast prsia až keď mi začala pravidelná menštruácia

deti95060810
26. sep 2020

Takýto text nevysmolí 12 r. dievča....mám doma slečnu v tomto veku - presne v tomto veku a takýto text nenapíše žiadne 12 r. dieťa. Alebo máš viac rokov, alebo to už píše dokonca dospelá osoba...
PS. Z problému si nič nerob, taký istý má aj moja dcéra....😉

alexandraaa11
autor
26. sep 2020

@deti95060810 mam 12 rokov slubujem na môj život nemám za potrebu si vymýšlať môj vek..

deti95060810
26. sep 2020
lia_nka
26. sep 2020

Nič si z toho nerob ja som mala 26 a prsia nemám tiež keď budeš staršia pochopíš že je to výhoda na blbcov kašli oni sú moc mladý oni len vidia baby v telke tak si myslia že take budú aj spolužiačky

andreatytler
27. sep 2020

@alexandraaa11 No mozno si pozadu fyzicky za tymi 10 rocnymi kamoskami ale si urcite popredu mentalne, lebo pises ako dospela zena, skladba vety, pouzvanie zatvoriek, tri bodky..., a tiez to ako uplne sebavedome pises o velmi osobnom a vela ludi by povedlo ze chulostivom probleme. Ja som sa v tvojom veku hanbila aj povedat slovo bradavka 🙂 To co si napisala by nikto necakal od 12 rocnej.
Ta rada s podprsenkou, aj ked nie su prsia, je dobra. Co ty vies... mozno kopec tych tvojich prsnatych spoluziacok ma len podprsenku s vypchavkami.
Prsia ti pridu ked pride menstruacia. Neni dobre to umelo urychlit. Uz to nemas daleko... ale poviem ti ked to pride budes si priat aby sa to vratilo spat. Menzes je strasna otrava a bolesti... fakt neviem preco to prichadza tak skoro... uplne by stacilo po 20tke.

zdrsjsjiwwi
29. sep 2020

sucitim s tebou😂 Nechapem prečo ti tu píšu, že to nieje text hodný 12 ročného dievčata...celkom divné.

breznica
29. sep 2020

@zdrsjsjiwwi lebo posudzujú podľa seba alebo svojich detí.ja by som v 12 rokoch napísala rovnaký príspevok,ale ja som od 5 rokov čítala veľa,v 7 rokoch som čítala knihy pre pubertakov,v 10 pre dospelých,v škole som mala najhodnotnejšie slohy,chodila na súťaže, robila v novinách.ked je to niekomu divné, že 12-ročné dievča dokáže napísať pár viet, ktoré majú zmysel,je to jeho problém 🙂

zdrsjsjiwwi
30. sep 2020

@breznica Tiež myslím.

sofia14567we
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kraska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz