10 ročná dcéra stále plače

emuska4444
29. dec 2015

Ahojte, moja dcéra má 10 rokov a stále plače. Stále má dôvod plakať. Od začiatku školy. Prečo keď nemusí? Predtým taká nebola.

moni244
29. dec 2015

@emuska4444 puberta? hormóny? pýtala si sa jej, že prečo je to tak?

janinah
29. dec 2015

akože od septembra? niečo sa deje,treba pátrať čo...v škole za triednou si bola? a ešte psycholog....

dominika6
29. dec 2015

@emuska4444
Aj teraz ked su prazdniny?

ematko29
29. dec 2015

no môže sa jednať aj o depresiu,aj deti ju mávajú .určite by som s nou sla k psychologicke

bonaqa2013
29. dec 2015

moja mama vždy vravela o mojom bratovi že ten plakal pre všetko ..... Do 15 rokov. Ja si nato nepamätám, je to najstarší brat a je odomňa hodne starší.... ale potom že to prešlo ale jej to už išlo na nervy....
Aj so synom chodil taký spolužiak - tiež v tom veku pre všetko plakal. a potom dostal rozum.... Malo by to prejsť....

kittykat22
29. dec 2015

@emuska4444 keby plakala pre vsetko od mala, tak by to mala v povahe. Ale ked place od momentu kedy zacala chodit do skoly - tak sa nieco stalo. V 10 rokoch podla mna dieta nedokaze efektivne a dlhodobo nieco tajit- ale je mozne ze nedokaze vnimat silu podnetu ktory to v nej vyvolal. Moze mat nieco podvedome nevyriesene, a nedokaze sa cez to preniest a je nestastna.

Skus sa s nou zahrat divadielko kde je babika smutna a place. A skus sa jej spytat preco si mysli ze ta babika place a co ju spravilo smutnou. A ked to nepomoze, tak sa s nou porozpravaj - sadni si s nou, alebo detsky psycholog - jedno sedenie ti moze pomoct vyriesit problemy.

timea7
30. dec 2015

@emuska4444 nenapísala si nič bližšie, či plače od nástupu do školy, čiže od prvej triedy, alebo od septembra tohto roka, či plače aj cez prázdniny, alebo len v čase vyučovania, možno by pomohlo, keby i bližšie opísala, kedy sa rozplače, či je to doma, alebo aj v škole, či je to len v tvojej prítomnosti, alebo aj pred inými členmi rodiny, či má kamarátov...

emuska4444
autor
3. jan 2016

@dominika6 áno

dominika6
3. jan 2016

@emuska4444
Vecer pred spanim ked bude kludna,si k nej sadni a snaz sa zistit co najviac...
Neprerusuj ju,nekarhaj ani nedavaj neprijemne otazky....nech sa vyrozprava.

kittykat22
3. jan 2016

@emuska4444 tak ako? zistila si nieco? je to lepsie?