Zubný strojček pre dieťa 12+

frzeiovn
31. mar 2022

Ahojte baby, prosím vás máte skúsenosti s nejakým doktorom alebo doktorkou v okrese LC, ZV, RS, alebo niekde v BB kraji, a koľko to stojí. Moja 12 ročná dcéra potrebuje strojček na zuby ale nemám potuchy koľko nás to vyjde a ako to funguje kontroly, ako dlho ho bude cca nosiť a tak... Je v unione poistená...
Ďakujem krásne.

sylvia36
31. mar 2022

Neviem ako je to inde, my sme boli cca pred troma týždňami u čelustnej ortopedičky, ale v Bratislave. Dala nám na výber zo 4 strojčekov, tri boli "drátené" a jeden ten neviditeľný, ale ten je nekresťansky drahý cca 2-3 000 eur, ten sme rovno zamietli, tretí bol keramický - tie plôšky, ktoré sa dávajú na zuby a na ktorých je ten drôtik sú keramické, ten sme tiež zamietli a prvé dva sa líšili len farbou tých plôšok, ten druhý bol o cca 60 eur drahší, že tá plôška bola viac smotanová a drôtik sa tak neleskol. Platenie za strojček je rozložené cca na 2 roky. Prvý mesiac sa robia odtlačky cca za 60 eur, potom ďalší mesiac sa nasadí strojček na horné zuby, to stojí 274 eur, potom cca za 2-3 mesiace sa nasadzuje strojček na dolné zuby (ak potrebujete aj hore aj dole) tiež za 274 eur. Pomedzi to, sa chodí na kontroly 1x mesačne, kde sa platí od 5 do 25 eur podľa výkonu. Po roku, roku a pol sa dáva strojček dolu, naraz, to stojí 375 eur, a potom sa dáva tzv. udržiavací strojček na noc, ten stojí cca 100 eur. Takto nám to bolo vysvetlené.

evabb35
31. mar 2022

@frzeiovn Najlepšie je zistiť si to priamo v poisťovni a oni by mali mať aj zoznam poskytovateľov čelustnej ortopédie, s ktorými majú zmluvu uzatvorenú. Poisťovne tieto veci zverejňujú na svojich stránkach a aktualizuje sa to.

fanta
31. mar 2022

@sylvia36 ahoj, mozem sa opytat, kde v BA ste boli?

sylvia36
31. mar 2022

MUDr. Petrincová, Gajova 4, Bratislava, 0915700229, skvelá doktorka, veľmi milá a všetko dopodrobna vysvetlila

sylvia36
31. mar 2022

ešte podotýkam, že tie ceny sú už okresané od poisťovne, to sú úhrady priame

hipuska
31. mar 2022

Cena a doba liečenia je veľmi individuálna. Jedno je cena strojčeka, druhé platby za jednotlivé sedenia.

fanta
31. mar 2022

@sylvia36 dakujem za odpoved. Tiez hladam celustneho ortopeda pre dceru. Podla tvojho opisu to vyzera super. My sme objednani v aprili k pani doktorke Kosturovej do Ruzinova, tak uvidim. Ale paci sa mi, ze ti ponukla rozne druhy strojcekov.
A dlho si cakala na termin? Berie vobec novych pacientov?

sylvia36
31. mar 2022

@fanta áno, berie, čakali sme asi mesiac na termín, boli sme zatiaľ len na konzultácii, či vôbec treba. Ale zhodnotila, že áno, aj horný aj dolný, bola veľmi milá, dcéra z nej bolo nadšená a to sa zubárov bojí, Má 11 rokov. Určite jej skúste zavolať, stojí to za to. Aj cenovo, čo som porovnávala s kamarátkami, čo boli s deťmi inde.

fanta
31. mar 2022

@sylvia36 pockam na konzultaciu co mame v aprili a uvidim. Dakujem este raz. Velmi si mi pomohla. Skusim urcite aj tuto pani doktorku.

sylvia36
31. mar 2022

@fanta Nemáš za čo, rada 😉

diamond007
31. mar 2022

@sylvia36 po roku- roku a pol dole? To nemusí byť pravda. Ja som mala tri roky strojček len kvôli jednotkam😑😒

oli18
31. mar 2022

Teraz riešime pre 10 ročného. Drôtený 1500 + platené kontoly + keď sa niečo samovoľne uvoľní, poškodí tiež sa platí. Neviditeľný 3000, bez ďalších výdavkov. Rozhodnuté pre neviditeľný. Sestra ho má, po deviatom sú viditeľné výsledky, spolu má 23 ks.

sylvia36
31. mar 2022

@diamond007 to bol len doktorkin odhad, samozrejme môže sa to zmeniť. Ale bez ohľadu na to, aj keď je to vyššia suma, je to rozložené v čase.

diamond007
31. mar 2022

@sylvia36 strojček nie je ani čiastočne preplacany poisťovnou prosím? Síce mám malinke deti ale čaká nás to raz preto sa pýtam 🙃

celka12
31. mar 2022

@frzeiovn MUDr Kroslakova Brezno

sylvia36
31. mar 2022

@diamond007 Je preplácaný poisťovňou, toto mi vravela doktorka, že sú už ceny pre nás, po preplatení poisťovňou

juliar
29. mar 2024

@sylvia36 Môžem sa opýtať koľko vás vyšiel ten drôtený strojček dohromady? Teda ak ste to zrátali. Teraz to riešime či klasický alebo priesvitný. Keď mi doktorka takto ako vám povedala čo všetko platiť, tak mi to vyšlo nad 2500€ na ten klasický drôtikový. Ďakujem

melalex
29. mar 2024

@juliar my žijeme v Poprade a za horný aj dolný strojček sme dokopy zaplatili 970 eur.

sylvia36
30. mar 2024

@juliar nás ten priesvitný strojček vyšiel 3500 eur. To sme zaplatili na dve splátky a nič viac sa nedopláca. Čo sme boli na kontrole teraz, doktorka vravela, že po ukončení série dláh sa robia kontrolné snímky a ak bude treba, ešte sa dorobia dlahy. Inak sa potom dávajú ešte dlahy už len na noc. Ale už sa vôbec nič nedopláca. Čo viem, ri drôtenom strojčeku sa chodí na kontrolu každý mesiac a zakaždým sa dopláca 20 až 30 eur za úpravu a gumičky...takže tiež to nie je oveľa lacnejšie, len je to rozložené v čase.

hipuska
30. mar 2024

Ja by som.ti.odporucila počkať (teda, v závislosti.od toho, koľko má trvalých zubov). Môj syn mal v tomto veku a bolo to veľké trapenie. Po 1,5 roku sme ho dali dole a dá si ho spat keď bude starší

iva33333
13. jún 2024

@hipuska prosim vas ake trapenie snim syn mal?