Zubný strojček Invisalgin

mrcha69x
27. apr 2023

Ahojte baby .. chcela som sa spytat na vaše skúsenosti na strojček invisalign ci je lepsi ako ten kovový… a celkovo cena liečby približne kolko vas vysla ci to ide na splátky alebo sa plati suma naraz a tiez približná suma kovového strojčeka .. na vrchné aj spodné tuby ….
alebo ako prebieha cele vyšetrenie konzultácia ked tam idete a celkovo ci ste boli spokojný alebo ste mali nejake nepríjemnosti .. dakujem za info 🙂
Nemam uz 18 takze mi to poisťovňa nepreplatí 😃

nicicka
27. apr 2023

Ja mam kovový. 450 e horný + 450 e dolný. Okrem toho každá kontrola sa platí + nejaké ronteny. Rátam že ak pôjde všetko ako ma tak vyjde 1400 e vseho vsudy. Neviditeľný rátaj x3 a vyššie. Ale nevidno ho...

patka06
27. apr 2023

Podľa mňa jednoznačne lepší, má ho dcéra, už viac ako 2 roky. Po skúsenostiach v rodine sme o fixnom ani neuvažovali. My sme platili 3 000.- /ZP nič nepreplácala/ na 3x 500 + 1000 + 1500. V tejto cene bolo komplet všetko skeny chrupu / pri Invisalign sa nerobia odtlačky/, RTG, dlahy, kontroly + po skončení liečby retenčné dlahy. Sme maximalne spokojní. Kontrol je menej ako pri fixnom, bežne to trvá 10 minút, lekárka len skontroluje stav a ide sa preč. Žiadne nepríjemnosti, ani bolesti.
Bola to síce väčšia investícia ale stálo to zato.

lenka1241
27. apr 2023

Ahoj, ja mam aktualne uz mesiac Invisalign a zatial som spokojna. Strojcek takmer nie je vidiet, len teda gumicky, ktore musim tiez nosit. Platila som 3 tisic (prva splatka 600, druha 1400 a tretia 1000). Zatial urcite nelutujem a som zvedava na vysledok 🙂

mrcha69x
autor
27. apr 2023

@lenka1241 a splátky si platila ako? Po koľkých mesiacoch cca ? Po pol roku alebo ako? Platila si nieco aj za vstupné vyšetrenie? Dakujem

lenka1241
27. apr 2023

@mrcha69x prva splatka bola za vstupne vysetrenie, tam mi robili skeny, rontgen a fotky a na zaklade toho spracovali liecebny plan, cca 3 mesiace trvalo kym som dostala vizualizaciu celeho procesu a odsuhlasenim dali do vyroby strojcek a zaplatila som druhu splatku a do 2-3tyzdnov som mala strojcek hotovy a po odovzdani som zaplatila poslednu. Uplne prva konzultacia bola zdarma.

kik2022
27. apr 2023

@mrcha69x Ja mám Invisalign 4 mesiace a som veľmi spokojná. Keď som sa rozprávala s ľuďmi, ktorí mali drôtikový, tak nadávali, že im to doškrábalo do krvi podnebie, ďasná. Taktiež ich to viacej bolelo, keď im to uťahovala zubárka. Samozrejme, že aj liečba s Invisalignom trochu bolí, ale vždy keď si dám nový strojček len tak prvé 2 dni. Platila som na splátky, celé ma to vyjde okolo 3300€.

bubka23
27. apr 2023

@mrcha69x ahoj no kde začať, asi na začiatku... Pár rokov do zadu som mala kovový (nechcela som ísť naň, ale rodičia a poisťovňa ešte preplácala). NIKDY, NIKDY VIAC by som naň nešla... Ak by som išla ešte na nejaký už len invisaling... O tom že každá kontrola bolela, čo mi vadilo aj pitie nieto ešte jesť a umývať - pritlačať radšej po mlčím... Ale keby som vedela po ROKOCH čo sa mi s nimi stane... Niektoré zuby sa mi vrátili do starej pozícii, okrem toho sa mi s dasnami ani neviem čo spravilo, sú opuchnuté, tučné, a akokeby sa oddeľovali od zubov či ako by som to nazvala, ďalej mi to zničilo sklovinu , zlomené zuby odlomena sklovina, a nikdy ma neboleli zuby predtým , len pri doťahovani.... Asi toľko vlastná skúsenosť... A dvojča ma to isté

riri178
27. apr 2023

@kik2022 prosím ťa, ku komu chodíš na strojček?

kik2022
27. apr 2023

@riri178 K mudr. Poprockej do Kysuckého nového mesta. Aj keď nie som odtiaľ, vybrala som si to hlavne kvôli cene, keďže inde sa ceny pohybujú nad 5000€. A chodím tam teraz raz za 3 mesiace.

tamvtme
27. apr 2023

Ja mam neviditelnt strojcek Starlynr, se vsim vsudy 3600 eur, da sa platit na splatky, ale necakaj po par stovkach, prva splatka tusim 2000 a zbytok za nejaky cas....ja uz ho mam skoro rok a nelutujem, ze som sa na to dala

riri178
27. apr 2023

@kik2022 práve preto sa pýtam, že som sa objednala do Petramedu do Čadce, aj keď som zo Za. Ale vraj základná cena 5000 čo ma skoro vystrelo 😂 dlho si čakala na termín?

kik2022
27. apr 2023

@riri178 Noo môj muž tam chodil na Invisalign asi pred 5 rokmi a vtedy ho to vyšlo 3200€. Strašne zdraželi.
Nie, nečakala som dlho na termín. Vedia mi vyjsť v ústrety čo sa týka objednávania.

riri178
27. apr 2023

@kik2022 super, asi to skúsim aj tam. Vďaka za info 🙂

kik2022
28. apr 2023

@riri178 Nemáš za čo. Keby niečo, tak kľudne napíš do správy. 🙂

mrcha69x
autor
28. apr 2023

Volala som s lekárkou dnes u nas vyjde v TN strojček 4500€

km007
17. aug 2023

@riri178 tento týždeň som zisťovala ceny ZA a okolie tak ak ešte potrebuješ tak v ZA Mojak dental má cenu 2800€. Ja som hľadala pre dcéru tak sme objednaní k práve spomínanej MUDr. Poprockej, Mojak nerobí deťom.