Zubný strojček Hyrax

tdominika
25. okt 2022

Dobry den,ma niekto skusenost u dietata so zubnym strojcekom hyrax expander s tvarovou maskou? Syn ma obrateny zhryz...mala by som nejake otazky.. vdaka

kissymissy
29. feb 2024

@tdominika prosim vas dcere zistili to istw ako stw to nakoniec riesili?

tdominika
autor
1. mar 2024

@kissymissy tak dostal zubny storjcek hyrax a teraz ho ma este stale s fixnym strojcekom

88lienka
28. mar 2024

@tdominika chcem sa opytat ci ste nemali problem s hyraxom... Syn ho ma 2mes a kazdy 2tyzden mu vypadne..pricom neje nic tvrde lepkave riadi sa pokynmi celustnej... Mame toho obaja tak trochu plne zuby nevieme s cimto suvisi..

tdominika
autor
29. mar 2024

@88lienka dobry den,nie nemali sme problemi z hyraxon,este stale ho mame a ani raz nam nevypadol,pekne drzi ako ma

88lienka
29. mar 2024

@tdominika a mozete mi povedat ako s nim fungujete? My sme uz zufali.. Dr. Syna neustale pranieruje ze je nieco tvrde a lepive nevhodne pricom syn je uz len jogurty vyzivy zemiaky chlieb bez korky cestoviny, ktore nam uz tiez dr okomentovala ze nie su vhodne... Syn je 2m chlap a netusime co mame jest co robime zle...

tdominika
autor
31. mar 2024

@88lienka fungujeme s nim normalne,papame skoro vsetko ,dokonca aj gumene cukriky,iba lepive ako su karamelky atd...potom este sa vyhybame kapuste,ked mame nieco take syn ma ine jedlo 🙂 inak bezne s nim funguje...nema to zle nalepene? 🤷 Lebo inak mi to nepride tak ze by ste nieco zle papali 🙏

tdominika
autor
31. mar 2024

@88lienka cestoviny? 🙈😂 Ved tie su makke ako nech sa nehneva ale nech to zalepia poriadne a nebude mu to vkuse padat 🙈 kde vam ho robili?

88lienka
31. mar 2024

@tdominika robila nam to dr ondrejkovicova, tvrdi ze s takym niecim sa este nestretla ze syn je prvy ktoremu to vkuse pada snazi sa vinu hadzat na nas raz ze syn jedol korku z chleba potom ze ona videla ze ma na jayku odtlacku hyraxu ze si na neho pritlaca jazyk a tak si ho vykyve.. Neustale pocuvam neprijemne reci ze co syn je musi hej menovat co presne jedol naposledy uz aj mna tak pranierovala je neprijemna. Syn je nestastny kazdy 2t mu surovo stahuje lepidlo zo zubov aby mu to mohla opat nasadit. Ja som zaplatila uz 60e za tieto procedury som uz rozculena neviem kde robime chybu ale nemienim syna psychicky deptat a nutit ho zit na polievjach a vyzivach pol roka. Dakujem za radu, budem zistovat dalej co je mozne s tym urobit, pripadne zmenime lekarku.

tdominika
autor
31. mar 2024

@88lienka urcite by som zmenila lekarku lebo takto sa stravovat nemoze 🙈 ved je to od veci.🙈 Syn mi pekne papa aj jablko teda uz nakrajane kedze mame aj klasicky strojcek ale ked mal iba hyrax jedol normalne cele jablko a nikdy sa mu to nestalo a aj korku chleba jedol a nic 🤷 nemate tam inu celustnu ze by mu to skontrolovala?

kissymissy
3. apr 2024

@tdominika prosim viete mi poradit kto v ba robi taketo strojceky?

tdominika
autor
4. apr 2024

@kissymissy fuu mi chodime do axisdent..oni su iba v Dun.Strede a v Samorine 🤷 v ba cliniky neviem skuste pozriet cez google

kissymissy
4. apr 2024

@tdominika a pomohol vam ten hyrax?

tdominika
autor
5. apr 2024

@kissymissy tak zatial ho este mame,teraz sa bude riesit ta tvarova maska aby horna sanka sa mu posunula dopredu samozrejme to bude mat iba na noc ...ale ano roztiahlo mu to no pre jeden zub miesto i tak nebude a bude ho casom treba chirurgicky odstranit ked sa posunie nizsie 🤷

renattka24
22. jún 2024

@tdominika dobrý den. Môžem sa spýtať koľko rokov ma dieťa keď mu davali hyrax? Moja dcera 11 rokov tak jej ho vcera lepili a je zúfalá zatial si zvyka ma ho len jeden deň. Ale je nešťastná z toho a aj ju to pobolieva . Ze ako ste si zvykli? Neviem ako ju mam uz upokojit. My mame 40 dni kazdy den teraz posúvať a potom kontrola a ta predstava ze to bude mať asi rok nasadene....ona je chuda sama o sebe a teda aj to jedenie stale sa jej to tam dostáva.....budem vdacna za vaše rady a skusenosti... Dakujem

tdominika
autor
24. jún 2024

@renattka24 dobry den,mal 11 rokov uz ho ma 1 rok cize bude mat v auguste 12 rokov.. tak zvykal si pomalicky nato...bolelo ho to ked sme tocili 2 tyzdne cca trva kym si dieta zvykne nato