Zubný kameň u ročného synčeka

marcelas82
5. nov 2020

Ahojte. Potrebujem radu. Malý ma rok a 1 mesiac a spravil sa mu zubný kameň na zuboch, používam aj elmex aj veledu zubný gél ale aj tak to je prd platné. Zuby si nedá poriadne vycistit. Niekedy aj nasilu mu ich cistim. Sladkosti je mi minimálne cca 3x týždenne ale aj to len v malej dávke. Zuby sa mu snažím cistit každý deň, ráno a večer. Kefku používam curaprox a nuk tu detskú a ešte aj ten naprstok . Už som zúfalá, nechcem aby mu náhodou nepoškodili zuby keď už bude mať raz dospelacke😭😭😭. Prosím nejaké rady ako to odstrániť, lebo pochybujem ze mu bude robiť zubár dentalnu hygienu

anjelicek26
5. nov 2020

Deti chodia od uplne malicka na dentalnu hygienu, aj ked do 6 rokov sme si to museli platit sami. Maju velmi huste sliny, vela plaku, teda aj kamen. Ak nedame prec kamen, maju s toho do pol roka kaz. Takze davame prec kamen kazde tri mesiace. Si pripadam, ze tam chodim stale. Ale ako su deti starsie, je to podstatne lepsie, najhorsie to bolo tych prvych 4-5 rokov. Treba sledovat pitny rezim, robi to vela. U nas to stravou ani cistenim nebolo, cistia casto, poctivo a strava je vyvazena. Len mame problem s vitaminom D, stale ho maju malo...neviem, ci to ma nejaky vplyv, ale podla zubarky maju makke zuby tiez ziadna slava vapnik asi tiez nie je boh vie ako dobre vstrebany.

nataliaseidlova
5. nov 2020

Moj syn ked mal nieco vyse roka mal dva zuby a na nich kamen. Isli sme na preventivku a tam mu ho odstranila zubarka. Teraz ma dva roky a uz sa mu kamen neobjavil. Len teda som prisna co sa cistenia zubov tyka. Musi pekne drzat a ja umyvam kazdy vecer poriadne aj pastou.

lindusss2016
5. nov 2020

@anjelicek26 a ako jej bude rocne dieta drzat usta otvorene, kym mu spravia dentalnu hygienu??? Ved to je naprijemne aj pre mna, nedokazem si predstavit, ze to dieta vydrzi. A narkozu by som kvoli tomuto fakt nedavala

anjelicek26
5. nov 2020

@lindusss2016 zavisi od povahy a toho, ako casto to robi..ak sa to robi casto a pravidelne, nie je to take zle, aby to tak dlho trvalo, ako ked je tam hotovy kamenolom... moji to zvladali pekne, len Ben ten bol ina kava, ale to suvisi s tym, aky je...najmladsia doslova od roka usta otvorene a robte co chcete.

danielahamar
8. nov 2020

Nemá reflux, alebo veľa kyseliny?

marcelas82
autor
8. nov 2020

@lindusss2016 volala som so zubarkou a povedala, že u detí je to vraj bežné. A ze u ročného dieťaťa ešte nič nespraví, lebo nebude spolupracovať. A ako poznám môjho boba, ten by jej asi vybil všetko z ruky. Ma 18 kíl a bojuje ako tiger aj keď sa mu snažím vytiahnuť sopel z nosa🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️. Povedala, že v jari mam zavolať. Ale dovtedy bude mať kameň asi na všetkých 12 zuboch😭😭😭😭😭. Vitamín D dostáva. Pije čistú vodu a sem tam čaj. Už mám normalne úzkosti, že mu zuby vypadnú 😭

lindusss2016
9. nov 2020

@anjelicek26 no tak moj maly bude mat 3 roky a zuby si neda dobrovolne ani umyt. Skusala som vsetko mozne, rozne finty, triky, kefky, pasty hocico, proste nie, ma novu kefku, tak prvy den sa, povedzme, ze tesi, ale asi 30 sekund a uz povie, ze staci. A inak umyvamr zuby len nasilu, ale on mi kefku zahryzne a drzi, takze na vsetkych stolickach uz ma cierne kazy, ale zial, nic s tym neurobim. Dcera bude mat 5 rokov, starostlivost aj strava je uplne rovnaka a ma zubky krasne.