Zubná výplň u 6 ročného dieťaťa

lilysk
6. máj 2014

Ahojte
Dcere 6 rocnej sa odstiepilo zo zuba (dost velky kus ) - suseda je zubarka tak sa na to pozrela a skonstatovala ,ze treba vrtat a dat vypln ( stolicka) .Na piatok som objednana k detskej zubarke ,lebo tato moja znama nie je detska . Ako je to s platenim u deti ?Tiez platim napr. 40 eur za zub?Mooooje nervy dufam ,ze nieco hradi poistovna .Ake mate skusenosti ?
Inak ani som jej zatial nepovedala ,ze jej budu vrtat zub- to este bude ci beky 🙂

sissy27
6. máj 2014

@lilysk musíš pozrieť cenník u konkrétneho zubára a záleží aj z čoho jej bude robiť výplň... moja malá si zlomila zuby (úraz), platila som 10€ rtg, 25€ dorobenie 2 zubov, ale dával jej len tú zmes z ktorej sa robia plomby, nie keramiku, aj keď je to trvalý zub, kvôli tomu že je ešte malá a ešte tam budú nejaké zmeny, tak aby som neplatila zbytočne veľa.... a preplatila nám to poisťovňa z úrazového poistenia...

romanettka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilysk
autor
7. máj 2014

@romanettka Uz mame 🙂 To je ta od LR - mam aj tu Silver ,takze dakujem 🙂

lilysk
autor
7. máj 2014

@sissy27 No uz sa tesim ☹( Hlavne na ten cirkus 🙂))

romanettka
7. máj 2014

@lilysk Nie moja, tato je z Forever 🙂

25daniela
7. máj 2014

@lilysk no, ja som mojej dvojrocnej nedavno vysolila za 3 blomby po 20 eciek, ale tiez iba tie fluoridove, nas dr to dava ako trvale pre mliecne zuby. Jej sa ale pokazili, som z toho smutna, lebo ma velmi slabe zubky, umyvame rovnako ako starsim a tak sme dopadli. O mesiac nas caka dalsie kolo, asi s dalsimi troma zubkami 😢 😢 😢

lilysk
autor
7. máj 2014

@25daniela No u nas su zubky v poriadku - ja ani sladene nedavam skoro nic -ked tak susene ovocia ,alebo cerstve ,ale luskala pistaciu a praaask ☹(

25daniela
7. máj 2014

@lilysk tak ja sa neviem neako vyhnut sem tam neakemu lizatku, alebo keksiku, ale maxiimalne raz za tyzden, a caj sladime medom. Zuby umyvame rano, vecer a ked zjeme nieco sladke cez den, tak mala zboznuje zuvacky...

lilysk
autor
7. máj 2014

@25daniela U nas je to z nudze ,lebo deti maju alergiu na mlieko ...tie co su sojove su dost drahe a nechutia dobre -takze cokoladky nehrozia a mladsia ma celiakiu takze ani lepok - co tiez nie je take jednoduche najst ...tym sa vyber dost zuzuje 🙂) Ale na 2 strane mam dobry pocit ,ze nepchaju do seba hovadiny a maju krasne zubky 🙂

25daniela
7. máj 2014

@lilysk alergiu na mlieko mala aj moja najstarsia a teraz veselo popija ochutene mlieko z automatu v skole, aj ked mne z toho dupkom stoja vlasy 🙂 a potom sme mali problem s laktozou, ale to tiez asi preslo a zatial ziadna dalsia intolerancia ci alergia nieje zistena, tak sa snazim neobmedzovat ich. v skole ma obedy normalne a v skolke strava len minimalne upravena tak, ze nedostava dieta velke davky mlieka v podobe pudingu, mlieka alebo krupice. Doma dostanu sem tam aj neaky obycajny ochuteny jogurt ale kupujem aj sojove.

sissy27
7. máj 2014

@lilysk u nás sa to zaobišlo bez cirkusu, bolo to len trošku nepríjemné, ale bola som pri nej a ani slzu... asi preto, že samotný úraz bolel ďaleko viac ako oprava ... ale naozaj to nie je nič hrozné, trošku obrúsi zub a potom len "vymuruje", nič bolestivé... hlavne netreba dieťa dopredu ani strašiť ani ukľudňovať, proste ideme k zubárovi opraviť zúbok a kým sa nebude pýtať, či to bolí, tak sa k tomu vôbec nevyjadrovať...