Zub v treťom mesiaci

jajusa85
30. apr 2021

Ahojte, mala bude mat o 10 dni 3 mesiace a vyzera ze.nam.ide zubok. Je mozme.ze.sa.len tlaci z kosti, ma vydute opuchnute cervene dasienko, stale si tam smatra jazykom, kuse vsetko, slinta. Je nepokojna, vacsinu len na rukach chce byt. Doteraz mi spavala cele dni v kociku, teraz ju tam len polozim a hned rev. Co jej mozem dat ked je taka mala? Kusatko neudrzi, len ho oblizuje, nekuse don. Dakujem.za.rady

lenkakravcova
30. apr 2021

@jajusa85 v takom veku je to skôr predzvesť žabky v ústach.

pribinak
30. apr 2021

@jajusa85 kľudne môže už ísť zúbok. Nie je to nič výnimočne

miadi
30. apr 2021

@jajusa85 moze byt zub aj ked vyde neskor Moj maly mal uz v 3m napucane stolicky dole 2 aj ked este nevysli ( je to moje druhe dieta tak rozoznam zuby) obom detom sli predne uz od 3m no prerezali sa v 6m . Tak ju len drz a vydrz .😅

jajusa85
autor
30. apr 2021

@lenkakravcova ale uz to ma zdurene tyzden a zabka sa jej nespravila stale.

c_est_la_vie
30. apr 2021

Mojmu sa prerezali predne spodne keď mal 4 m a 1 týždeň. Úprimne som bola rada že nemám také protivne dieťa, že su to len zuby. Do 6 m mal 6 prerezanych zubkov a teraz 6 m a 2 t čakáme ďalšie 4 😖
Ale prvé boli najhoršie...

nevenka
30. apr 2021

@jajusa85 nas prvy mal ukazkovo zubky v 6 mesiacoch. Dcerka, s tou sme chodili po vysetreniach kvoli kolikam, ktore trvali rok a pol...🤪...to je iny pribeh. A doktorka vravi, ze aha, slinta Vam, to ona ma reflux. Ja jej hovorim, vsak ma dasna napuchnute, mala 3 mesiace, jej idu zuby. Vysmiala ma, ci mi sibe a ako udreli 4 mesiace, boli 2 vonku. Synovi presne v 6 rokoch zacali rast trvale zubky a dcerke teraz, v 5,5 roku naraz 2. Teraz mame tretie babatko, ma 4 mesiace a zubky uz vidim "nakreslene". Cochvila budu vonku. Takze kludne mozete skusit geliky, Dologel, Dentinox, nejake chladive hryzatka...

andreatytler
30. apr 2021

@jajusa85 Skus jej dat plienku. Tu by si mohla vediet udrzat a prilozit k ustam alebo aj namocenu v studenej vode, nech si cucka a zuje.

lenkakravcova
30. apr 2021

@jajusa85 fu, tak držím palce. Moja ma skoro 8mes a ani jeden zub. Synovi vyšiel prvý v 8mes., druhý v roku a 2mes. 😀 Som netušila že tak skoro môžu ísť zúbky. 🙂

ivangeline
30. apr 2021

Moze to byt zub..ak skutocne vidis opuchnute dasno ale prave v tomto case..cca 3m...sa deti menia...tazsie zaspavaju...prichadza prvy regres a deju sa velke vyvojove zmeny.

jajusa85
autor
1. máj 2021

@ivangeline ja ten zubok.aj.citim.prstom pod.dasienkom ked jej davam gelik