Zlozvyk - predkus

belkare
8. dec 2015

Ahojte maminky možno mi poradíte. Moja malá má #19m a zlozvyk od útleho veku. Nemá predsunutú sánku (predkus) pri bľabotaní, úsmeve, jedení, no veľmi často si tak predsúva sánku a tak sa škerí ako pitbul - pri koncentorvaní sa, pri hre, alebo len tak pri jašení, ale robí to veľmi často. Dá sa tomu nejak zabrániť (odnaučiť), lebo sa bojím, že časté predsúvanie sánky sa jej utvrdí (keď je to vôbec možné) a bude jej to prirodzené. Ďakujem za odpovede

maslenka47
8. dec 2015

@belkare Nuz, pokial to nema odpozorovane od vas, tak jej to uz teraz JE prirodzene. Obavam sa, ze to ma sancu sa "odnaucit" az vtedy, ked si bude schopna vedome davat pozor, aby to nerobila.

belkare
autor
8. dec 2015

ukážka škerenia sa s predkusom...

belkare
autor
8. dec 2015

takto vyzerá normálne, keď sa neškerý (nemá predkus)

mimla
9. dec 2015

He. Toto robil aj môj. Ak mal šiltovku, vyzeral ako Švejk. Teraz ná roky. Už dávno to nerobí. Videla som to aj na iných deťoch,

mimla
9. dec 2015

*má 4 roky. Ospravedlňujem sa, dosluhuje mi klávesnica.

barborka49
20. feb 2017

@belkare Ahoj, chcela by som sa opýtať, prestala to robiť? Môj to začal robiť až teraz, skoro 3 ročný. Stále ho upozorňujem a vtedy prestane, ale robí to veľmi často. Tak neviem, či riešiť zubára alebo čo. Ďakujem.

belkare
autor
20. feb 2017

@barborka49 áno prestala to robiť :D už len zriedkakedy sa zaškerí hlavne keď hádže ksichty na sestry, ale bežne už to nerobí a vôbec nemá predkus. Pre zmenu teraz škrípe zubami, tak čakám, že sa jej stoličky úplne zoderú :D

belkare
autor
20. feb 2017

@barborka49
časovo ten zlozvyk u nás trval cca pol roka

barborka49
20. feb 2017

@belkare Ďakujem. Tak uvidíme. 🙂